شرکت ا.س.تی از استان فارس ( شهر شیراز ) طی تماس با تیم مشاوران مدیریت ایران درخواست یک طرح توجیهی ( طرح کسب‌وکار تجاری ، بیزینس پلن Business Plan ) برای جذب سرمایه‌گذاری را اعلام نمود.

پس از عقد قرارداد و طی مراحل ، بیزینس پلن برای این شرکت تهیه شد.

طرح توجیهی رستوران فست فود Fast Food

خلاصه فعالیت شرکت در طرح توجیهی

شرکت ا.س.تی تحت برند x به‌صورت محلی به ارائه مواد غذایی فست فود ( غذای فوری ) مشغول بود و به دنبال توسعه بازار و محصول است و حضور در سراسر کشور و کشورهای منطقه است تا بتواند از طریق فرانچایز و با ارائه تفکرات خلاقانه تصویری متمایز را ایجاد نماید. برند ایکس ارائه‌دهنده غذایی باکیفیت با قیمت مناسب همراه با بسته‌بندی و فضای جالب و هیجان‌انگیز است. برند ایکس پاسخی به تقاضای روزافزون قضاهای حاضری و فوری (سرپایی) است تا مصرف‌کنندگانی جذب نماید که قصد راه رفتن و تماشای ویترین فروشگاه‌ها را دارند و تمایل به نشستن در یک محل برای صرف غذا را ندارند.

با وجود چنین بازار رقابتی کنونی فست فود ایران ، عملا ایجاد تمایز بین برند ایکس با سایر برندهای موجود بسیار سخت و سخت‌تر می‌گردد.

تهران به عنوان پایتخت با حدود ۱۸ میلیون جمعیت به عنوان پیش رو در بسیاری از عصرها می‌تواند بهتر محل برای شروع یک کسب‌وکار جدید باشد. تهران با جمعیتی غیر ساکن از کرج و قم نیز در طول روز روبروست. این به معنای یک بازار بزرگ است.

هدف اصلی ، تاسیس یک شعبه در یک فروشگاه بزرگ و پر رفت‌وآمد است. جایی در نزدیک مرکز شهر تا بعدا به‌صورت گام‌به‌گام تعداد نقاط تماس را افزایش دهند. در این طرح کسب‌وکار تجاری Business Plan یک نقطه‌یابی علمی و تحقیقی برای انتخاب بهترین نقطه تاسیس اولین شعبه برند ایکس انجام شد. برای دو شعبه آتی این برند نیز برای یک سال آینده به تفکیک ماه و برای ۳ سال آینده میزان فروش مدنظر تعریف شد. همچنین میزان سرمایه مورد نیاز و سهم سود سرمایه‌گذاران نیز در طرح توجیهی تعیین شد.

سرمایه‌گذاری اولیه از سوی برند ایکس این اجازه را می‌دهد که ارزش ایجادشده برای مشتری همراه با تجربه ارزشمندی است که ناشی از خوش‌فکری موسس این برند و دریافت مشاور از سوی ما بوده است.

هدف‌گذاری طرح توجیهی :

۱- تاسیس اولین شعبه یک فست فود موفق و کسب سهم بازار در صنعت فست فود ایران.

۲- تبدیل برند ایکس به یک نقطه مرکزی در هر خرید.

۳- افزودن تعداد شعبات در پایان سال سوم ، و فروش فرانچایز فست فود اول به کلان‌شهرهای ایران ( تبریز ، شیراز ، مشهد ، اهواز ) و سپس در کشورهای منطقه در پایان سال ششم.

بیانیه ماموریت طرح توجیهی :

هدف اصلی تبدیل‌شدن به یکی از بهترین برندها در حوزه فست فود در ایران است، که با یک شعبه خرده‌فروشی در مراکز خرید بزرگ آغاز می‌گردد.

برند ایکس تلاش خواهد نمود تا برترین برند فست فود در بازار محلی شود.

Call Now