آقای حسن با هدف تاسیس شرکت بازرگانی ( صادرات و واردات ) به تیم مشاوران مدیریت ایران مراجعه و درخواست طرح کسب‌وکار تجاری ( بیزینس پلن / طرح توجهی Business Plan ) نمود. بعد از عقد قرارداد بیزینس پلن مدنظر برای ایشان محیا شد.

طرح توجیهی ( بیزینس پلن ) شرکت بازرگانی – واردکننده مواد غذایی

خلاصه اجرایی طرح توجیهی

 

مقدمه :

ماموریت شرکت BB فراهم آوردن کلیه خدمات مرتبط با صادرات و واردات از قبیل : قرارداد خرید ، نقل‌وانتقال هوایی ، دریایی و زمینی ، انبار و انتقال برنامه‌ریزی‌شده کالا است. تمرکز شرکت بر واردات به ویژه از کشور آلمان است.

شرکت :

شرکت بازرگانی BB یک شرکت مسئولیت محدود شراکتی است و مدیرعامل آن آقای حسن است و مدیر پخش و توزیع آن آقای داود است . هردوی این افراد در حدود ۲۲ سال سابقه کار داشته و در حوزه واردات و صادرات بسیار شناخته‌شده هستند.

شرکت دارای تعداد محدود سرمایه‌گذار خصوصی است و قصد تبدیل‌شدن به یک شرکت سهامی عام یا خاص را ندارد. دفتر مرکز این شرکت در تهران است که تجهیزاتی مانند اتاق کنفرانس و فضای اداری کافی دارد. پیش‌بینی می‌شود که خدمات این شرکت از دی ماه آینده آغاز گردد.

خدمات :

شرکت بازرگانی BB کلیه خدمات مرتبط با واردات و صادرات به‌علاوه مشاوره انبار کالا را ارائه می‌نماید.

  • تعریف خریدار و فروشنده
  • خرید ، قرارداد و مشاوره
  • جابجایی زمینی ، هوایی و دریایی کالا
  • انبار نمودن
  • تحویل

شایان‌ذکر است که این شرکت مالک هیچ انباری نیست و تمایل دارد بخش خدمات نگهداری و انبار کالا را برون‌سپاری نماید. درآمد مورد انتظار، بر اساس ارزش محصول جابجا شده محاسبه ، به‌صورت کمیسیون دریافت می‌گردد.

بازار :

شرکت بازرگانی تمرکز خود بر واردات تجهیزات صنعتی و الکترونیکی از آلمان و صادرات مواد پتروشیمی به آلمان قرار داده است.

سود ناشی از این خدمات در هر دو بازار بسیار خوب پیش‌بینی می‌شود، مخصوصا در حوزه صادرات ، زیرا که صنایع آلمان به مواد پتروشیمی بسیار نیازمند هستند.

انتظار می‌رود در پایان سال دوم ، سودآوری شرکت با سرعت بیشتری اتفاق افتد.

ساختار مالی :

برای خرید تجهیزات و پرداخت هزینه‌های عملیاتی تا رسیدن به درآمد منطقی، نیاز به سرمایه اولیه یا حمایت مالی وجود دارد. شرکت باید وام بانکی کوتاه‌مدت و بلندمدت دریافت نماید. شرکت بازرگانی پیش‌بینی می‌نماید که تا پایان سال دوم وام کوتاه‌مدت را تسویه نماید و وام بلندمدت نیز را در پایان سال دهم تسویه نماید. هیچ‌گونه مشکلی نقدینگی تا پایان سال دوم پیش‌بینی نمی‌شود. نقطه سر بر سر عدد ۲۱۰۰ واحد در ماه تعیین‌شده است.

بیانیه ماموریت شرکت بازرگانی:

ارائه خدمات کامل مشاوره و حق‌العمل‌کاری در واردات و صادرات کالا .

عوامل موفقیت :

  • ایجاد تمایز در بازار هدف و با تمرکز بر محصولات خاص
  • کاهش هزینه‌ها برای عقد قرارداد بلندمدت با مشتریان خاص برای تکرار خرید خدمات
  • ارائه خدمات مشاوره حرفه‌ای در حوزه صادرات به آلمان و واردات از آلمان
Call Now ButtonCall Now