برخی لغات در برخی سایت‌ها به اشتباه به کار برده شده است .اشتباه از عدم درک مناسب از کاربرد لغات و ترجمه برخی لغات با گوگل است . برای جلوگیری از هرگونه بحث و گفتگو به توضیح برخی لغات کلیدی در بیزینس پلن ( طرح کسب‌وکار / طرح توجیهی Business plan ) خواهیم پرداخت.

10 لغت مهم در طرح کسب‌و‌کار تجاری

انواع سند کسب‌و‌کار تجاری

طرح کسب و کسب‌وکاری تجاری Business Plan

تحلیل اعداد و رقم‌ها و تشریح وظایف ، ارائه پیش‌فرض‌ها است. استراتژی و جزئیات اقدامات مدنظر که باید رخ دهد ، چه کسی مسئولیت چه چیزی را بر عهده دارد، چگونه فرایندها ارزیابی می‌گردد، چه موقع و کجا باید پول خرج گردد، چه موقع پول پرداخت‌شده برمی‌گردد. طرح توجیهی یک سند نیز، طرح توجیهی یک برنامه است. اگر ماهانه مورد بررسی و بازنگری قرار نگیرید ، کارایی خود را از دست می‌دهد. طرح توجیهی باید عملیاتی بوده و نیازهای اصلی یک کسب‌وکار را پوشش دهد.

برنامه‌ریزی کسب‌وکار تجاری Business Planning

هدایت یک شرکت با بهره‌گیری از یک فرایند دوره‌ای . برنامه‌ای برای بررسی و بازنگری در جهت بهینه‌سازی‌های موارد مد نظر است. برنامه‌ریزی کسب‌وکار تجاری همان مدیریت است.

استراتژی کسب‌وکاری تجاری Business Strategy

ترکیبی از نقاط قوت، ضعف ، تهدید و فرصت‌ها ، بازار هدف ، پیشنهادهای تجاری همراه با خواسته بازار. اینجا تمرکز بسیار حیاتی است. چه کسی در بازار نیست و چه پیشنهاد‌هایی وجود ندارد، مهم‌تر از چه کسی در بازار است و چه پیشنهادی دارند، خواهد بود. معمولا استراتژی در غالب چند اسلاید یا چند خط بیان می‌گردد.

پیش‌بینی بازار Business Forecast

به صورت ساده ، مجموعه‌ای از پیش‌فرض‌ها و برنامه‌های قابل مدیریت در خصوص گردش وجوه نقد آتی ، شامل فروش، هزینه فروش ، مخارج ، دارایی‌ها ، بدهی‌ها و سرمایه. این در خصوص پیش‌بینی آینده نیست ، بلکه در خصوص اتصال نقاط فرض شده و خطوط ارتباطی بین آن‌هاست در یک ماه است که نهایتا تا یک سال آینده را پیش‌بینی می‌نماید. تمرکز اصلی بر عناصر کلیدی که به‌صورت مالی بیان می‌گردد.

برنامه استراتژیک Business Forecast

پیچ و مهره یک برنامه تجاری کسب‌وکار تجاری.

برنامه عملیاتی Operations Plan

اجزای اجرایی یک استراتژی است.

برنامه بازاریابی Marketing Plan

استراتژی‌های سازمان در حوزه بازاریابی ، فروش ، تبلیغات ، برندسازی و برندینگ ، منابع انسانی و مالی

برنامه سالانه Annual Plan

یک طرح توجیهی که بیانگر یا افشا کننده برنامه سال دوم و سوم سازمان است.

برنامه کسب‌وکار آماده بانک

برنامه‌ای که از برنامه کسب‌وکار تجاری ( طرح توجیهی ) نشات گرفته است. بسیار کوتاه و ساده نوشته‌شده است و در خصوص شرایط عملکرد مالی گذشته و حال سازمان. بانک به دنبال سوابق پرداخت‌های گذشته و سوابق مالی در خصوص وام‌ها است.

Call Now ButtonCall Now