بیزینس پلن تاسیس دانشگاه علم غذا شناسی مولکولی – انگلیس

سفارش نوشتن بیزینس پلن تاسیس یک دانشگاه در لندن توسط خانم دکتر مین از کشور اسپانیا به تیم تخصصی طرح توجیهی داده شده.

طرح توجیهی دانشگاه علم غذا شناسی مولکولی برای جذب سرمایه گذار مهیا شد. بیزینس پلن قصد دارد که اهمیت راه اندازی این کسب و کار با همکاری یک دانشگاه حاضر در لندن نشان دهد.

طرح توجیهی Business بیزینس پلن

دانشگاه آشپزی - علم غذا شناسی مولکولی molecular gastronomy

در سال های اخیر، غذای مولکولی به طور فزاینده ای در میان سرآشپزهای برتر محبوب شده است و ثابت کرده است که یک روش آزمایش شده و واقعی است که واقعاً آشپزی و غذا خوردن را کاملاً سالم و لذت بخش می کند. از جمله مزایای معده مولکولی این است که پتانسیل مبارزه با چاقی را دارد.

علم غذاشناسی مولکولی Molecular Gastronomy

علم غذاشناسی مولکولی Molecular Gastronomy شاخه‌ای از علم مواد غذایی است که بر فرآیندهای فیزیکی و شیمیایی که هنگام پخت و پز ایجاد می شود تمرکز دارد. این فرآیندها و فعل و انفعالات برای پخت غذای خوش طعم، کاربردی و هنری مورد بررسی و توسعه قرار می گیرند.

غذاشناسی مولکولی رویکرد علمی تغذیه از دیدگاه شیمی است. ترکیب (ساختار مولکولی)، خواص (جرم، ویسکوزیته، و غیره) و دگرگونی‌ها (واکنش‌های شیمیایی، محصولات واکنش‌دهنده) یک ماده مورد بررسی قرار میگیرد.

 تهیه و ارزیابی محصولات مصرف‌شده یکی از دیگر از ابعاد مورد بررسی است. این شاخه ای از علوم غذایی است که به تهیه و لذت بردن از تغذیه از دیدگاه یک دانشمند در مقیاس اتم ها، مولکول ها و مخلوط ها می پردازد.

شرایط دانشگاه

بر اساس بیزینس پلن تاسیس دانشگاه علم غذا شناسی مولکولی

حداقل مدرک برای تبدیل شدن به یک متخصص غذا مولکولی، مدرک لیسانس از یک موسسه معتبر است. دانشجویان باید بتوانند مسائل و چالش ها را با به کارگیری دانش در زمینه های غذا شناسی حل کنند. قادر به نوآوری و توسعه محصولات مطابق با استانداردهای صنعتی و گرایش های خوراکی است.

این دوره برای افراد با نیازهای غذایی خاص مانند رژیم های گیاهی، دیابتی و بدون گلوتن طراحی نشده است. دانشجویان با هر بخشی از تکالیف یا فعالیت‌های این دوره احساس ناراحتی کنند، می‌توانید برخی از مواد تشکیل دهنده را جایگزین نموده یا از دوستان و اعضای خانواده بخواهید تا در مزه کردن تکالیف کمک کنند.

علت تاسیس دانشگاه علم غذا شناسی مولکولی

غذا شناسی مولکولی از این جهت مهم است که پیامدهای اجتماعی، هنری و فنی تهیه غذا به هم وصل مینماید. با مطالعه علم پشت فرآیندهای مختلف آشپزی یا روش های رایج مورد استفاده، سرآشپزها و دانشمندان می توانند بفهمند که چرا نتایج خاصی رخ می دهد.

بیزینس پلن تاسیس دانشگاه آشپزی با رویکرد علم غذا شناسی مولکولی در انگلیس

5/5 - (4 امتیاز)

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *