– نانوتکنولوژی در درمان زخم

دکتر علی ایده نوآورانه ای برای دریافت ویزای استارتاپ کانادا ایده نوآورانه خود در حوزه نانوتکنولوژی را به تیم تخصصی طرح توجهی ارائه نمود. هدف آن است که با نوشتن یک بیزینس پلن برای استارتاپ کانادا ایده خود را در کانادا تولید نماید. این ایده نوآورانه در نانوتکنولوژی در درمان زخم است. ایشان با ارائه این طرح تجاری Business Plan توسط علاوه بر جلب نظر یک سرمایه گذار کانادایی ، یک سرمایه گذار از را برای طرح خود جذب نماید.

استفاده از فناوری نانو در پزشکی امکانات هیجان انگیزی را ارائه می دهد. برخی از تکنیک ها فقط تصور می شوند، در حالی که برخی دیگر در مراحل مختلف آزمایش هستند، یا در واقع امروزه مورد استفاده قرار می گیرند.

نانوتکنولوژی در پزشکی شامل کاربردهای نانوذراتی است که در حال حاضر در حال توسعه هستند، و همچنین تحقیقات با برد طولانی‌تر که شامل استفاده از نانو ربات‌های تولید شده برای انجام تعمیرات در سطح سلولی است (گاهی اوقات به عنوان نانوپزشکی شناخته می‌شود).

هر چه اسمش را بگذارید، استفاده از فناوری نانو در حوزه پزشکی می‌تواند در روش تشخیص و درمان آسیب‌های وارده به بدن انسان و بیماری‌ها در آینده انقلابی ایجاد کند، و بسیاری از تکنیک‌هایی که تنها چند سال پیش تصور می‌شدند، پیشرفت‌های قابل‌توجهی به سمت واقعیت‌سازی دارند.

برنامه کاری استارتاپ در زمینه نانوتکنولوژی برای درمان زخم‌ها در کانادا

بیزینس پلن استارتاپ کانادا – نانوتکنولوژی در درمان زخم

نانوتکنولوژی در درمان زخم

تشریح طرح

استارتاپ کانادا – نانوتکنولوژی در درمان زخم

نانوتکنولوژی در پزشکی به خصوص کاربرد نانوتکنولوژی در درمان زخم بسیار پر کاربرد شده است.

از سیستم های نانوساختار برای بهبود زخم در مراحل مختلف استفاده شده است.

داروها می‌توانند به شکل نانوساختارها فرموله شده و در مقیاس نانو به عنوان “حامل” خود عمل کنند یا از نانومواد به عنوان وسیله‌ای برای نقل و انتقال دارو استفاده شود.

تحقیقات کنونی به آخرین پیشرفت‌ها در زمینه مواد نانوآلی و نانومعدنی نوآورانه پرداخته است. این سیستم‌های دارویی جدید دارای استحکام بالا، سطح بزرگ و ترکیبات قابل تنظیمی هستند و خواص ترمیم زخم خود را از طریق مدل‌های in vitro و in vivo نشان داده‌اند. حوزه‌های کلیدی در توسعه سیستم‌های جدید برای مراقبت از زخم، شامل ارزیابی سازگاری بیولوژیکی، ارزیابی فعالیت ضد میکروبی و ارزیابی اثربخشی در شرایط واقعی با استفاده از مدل‌های پوست با ضخامت کامل است.

با توجه به پیچیدگی زخم‌های مزمن ناشی از عل متعدد، مدل‌های پژوهشی قدرتمند باید از بررسی مواد نانو برای بهبود درک مکانیسم‌های درگیر در فرآیندهای فیزیولوژیکی در طول فرآیند بهبود زخم حمایت کنند.

هرچند که تعدادی از نانوذرات در شرایط in vitro و in vivo با موفقیت آزمایش شده‌اند، اما محققان هنوز در حال تحقیق در مورد روش‌های تولید مقیاس بزرگ برای ساخت پلت‌فرم‌های نانوتکنولوژیک جهت استفاده در درمان‌های ترمیم زخم هستند.

کاربرد نانوتکنولوژی از طریق کاربرد نانومواد

از آن رو که محصولات، دستگاه‌ها و روش‌های فعلی نمی‌توانند با حفظ عملکرد پوست، به نیاز به یک راهکار کارآمد برای ترمیم زخم‌ها پاسخ دهند، تحقیقات در زمینه ترمیم زخم به شدت فشرده شده است.

یک سیستم بهبودی ایده‌آل باید توانایی سریع بسته شدن زخم، کاهش عفونت، تحریک مکانیسم‌های بهبودی، شبیه‌سازی ویژگی‌های ماتریکس سلولی خارجی، افزایش ترطیب زخم، و کاهش تشکیل اسکار را داشته باشد.

نانوتکنولوژی از طریق استفاده از نانومواد، رویکردی نوین در ترمیم زخم‌ها ارائه کرده و راه‌حل‌هایی برای اسراع فرآیند بهبود زخم و همچنین ارائه ویژگی‌های خاص به عنوان عوامل ضد باکتری فراهم کرده است.

دو روش اصلی برای استفاده از نانومواد از منابع معدنی و آلی توسعه داده شده است: از نانومواد با ویژگی‌های ضد میکروبی در پلیمرها استفاده می‌شود، که اکثراً از منابع طبیعی در دسترس تهیه می‌شوند یا از نانوحامل‌ها برای فراهم‌آوری و نگهداری عوامل فعال استفاده می‌کنند.

بازار

انتظار می‌رود اندازه بازار جهانی نانوتکنولوژی در درمان زخم در دوره پیش‌بینی‌شده ۲۰۲۰ تا ۲۰۲۵ رشد بازار را به دست آورد، با CAGR ۲.۶ درصد در دوره پیش‌بینی ۲۰۲۰ تا ۲۰۲۵ و انتظار می‌رود تا سال ۲۰۲۵ از ۲۲۴۸۰ میلیون دلار به ۲۴۹۲۰ میلیون دلار برسد.

 

بیزینس پلن سرمایه‌گذاری در حوزه نانوتکنولوژی به منظور درمان زخم‌ها در کانادا

5/5 - (1 امتیاز)