بیزینس پلن استارتاپ کانادا – نانوتکنولوژی در درمان زخم

دکتر علی ایده نوآورانه ای برای دریافت ویزای استارتاپ کانادا ایده نوآورانه خود در حوزه نانوتکنولوژی را به تیم تخصصی طرح توجهی ارائه نمود. هدف آن است که با نوشتن یک بیزینس پلن برای استارتاپ کانادا ایده خود را در کانادا تولید نماید. این ایده نوآورانه در نانوتکنولوژی در درمان زخم است. ایشان با ارائه این طرح تجاری Business Plan توسط علاوه بر جلب نظر یک سرمایه گذار کانادایی ، یک سرمایه گذار از استرالیا را برای طرح خود جذب نماید.

استفاده از فناوری نانو در پزشکی امکانات هیجان انگیزی را ارائه می دهد. برخی از تکنیک ها فقط تصور می شوند، در حالی که برخی دیگر در مراحل مختلف آزمایش هستند، یا در واقع امروزه مورد استفاده قرار می گیرند.

نانوتکنولوژی در پزشکی شامل کاربردهای نانوذراتی است که در حال حاضر در حال توسعه هستند، و همچنین تحقیقات با برد طولانی‌تر که شامل استفاده از نانو ربات‌های تولید شده برای انجام تعمیرات در سطح سلولی است (گاهی اوقات به عنوان نانوپزشکی شناخته می‌شود).

هر چه اسمش را بگذارید، استفاده از فناوری نانو در حوزه پزشکی می‌تواند در روش تشخیص و درمان آسیب‌های وارده به بدن انسان و بیماری‌ها در آینده انقلابی ایجاد کند، و بسیاری از تکنیک‌هایی که تنها چند سال پیش تصور می‌شدند، پیشرفت‌های قابل‌توجهی به سمت واقعیت‌سازی دارند.

بیزینس پلن استارتاپ کانادا – نانوتکنولوژی در درمان زخم

بیزینس پلن استارتاپ کانادا – نانوتکنولوژی در درمان زخم

نانوتکنولوژی در درمان زخم

تشریح طرح

بیزینس پلن استارتاپ کانادا – نانوتکنولوژی در درمان زخم

نانوتکنولوژی در پزشکی به خصوص کاربرد نانوتکنولوژی در درمان زخم بسیار پر کاربرد شده است.

از سیستم های نانوساختار برای بهبود زخم در مراحل مختلف استفاده شده است. خود دارو ممکن است در مقیاس نانو فرموله شود تا بتواند به عنوان “حامل” خود عمل کند یا از نانو مواد به عنوان وسیله نقلیه دارو رسانی استفاده شود.

کار حاضر آخرین پیشرفت ها را در زمینه مواد آلی و معدنی مبتنی بر نانو نوآورانه پوشش می دهد. این سیستم‌های دارورسانی جدید دارای ثبات بالا، سطح بزرگ و ترکیبات قابل تنظیم هستند و خواص ترمیم زخم خود را با استفاده از مدل‌های in vitro و in vivo نشان داده‌اند. حوزه‌های کلیدی در توسعه سیستم‌های جدید برای مراقبت از زخم، ارزیابی سازگاری بیولوژیکی، ارزیابی فعالیت ضد میکروبی و ارزیابی اثربخشی in vivo با استفاده از مدل‌های پوست با ضخامت کامل است.

با توجه به ماهیت چند عاملی ایجاد زخم مزمن، مدل‌های قوی باید از بررسی مواد جدید به منظور روشن کردن مکانیسم‌های دخیل در توالی فرآیندهای فیزیولوژیکی که در زمان بهبود زخم رخ می‌دهند، پشتیبانی کند.

اگرچه چندین نانوذرات هم در شرایط in vitro و هم in vivo با موفقیت آزمایش شده‌اند، محققان هنوز در حال بررسی روش‌های اجرای تولید مقیاس بزرگ پلت‌فرم‌های نانوتکنولوژیک برای درمان‌های ترمیم زخم هستند.

کاربرد نانوتکنولوژی از طریق کاربرد نانومواد

از آنجایی که محصولات، دستگاه‌ها و تکنیک‌های کنونی با حفظ عملکرد پوست، به نیاز به بازیابی کارآمد پاسخ نمی‌دهند، ترمیم زخم یک حوزه تحقیقاتی فشرده بوده است.

سیستم بهبودی ایده آل باید بتواند سریع بسته شدن زخم، کاهش عفونت، تحریک مکانیسم های بهبود، تقلید از ویژگی ماتریکس خارج سلولی، مرطوب کردن زخم، و کاهش تشکیل اسکار را داشته باشد.

نانوتکنولوژی از طریق کاربرد نانومواد فصل جدیدی را در درمان ترمیم زخم باز کرد و راه حل هایی را برای تسریع بهبود زخم و همچنین ارائه خواص متمایز به عنوان عوامل باکتری کش ارائه کرد.

دو استراتژی اصلی برای کاربرد نانومواد از طبیعت معدنی و آلی به ترتیب توسعه داده شده است: مواد با اندازه نانو با خواص ضد میکروبی در پلیمرها تعبیه شده اند، اغلب پلیمرهای زیستی به وفور از منابع طبیعی در دسترس هستند یا از نانوحامل ها برای محصور کردن عامل فعال استفاده می شود.

بازار

انتظار می‌رود اندازه بازار جهانی نانوتکنولوژی در درمان زخم در دوره پیش‌بینی‌شده ۲۰۲۰ تا ۲۰۲۵ رشد بازار را به دست آورد، با CAGR ۲.۶ درصد در دوره پیش‌بینی ۲۰۲۰ تا ۲۰۲۵ و انتظار می‌رود تا سال ۲۰۲۵ از ۲۲۴۸۰ میلیون دلار به ۲۴۹۲۰ میلیون دلار برسد.

 

طرح تجاری – بیزینس پلن استارتاپ کانادا – نانوتکنولوژی در درمان زخم

5/5 - (1 امتیاز)