آیا نمونه رایگان نوشتن طرح توجیهی به کسب و کار کمک میکند یا  نمونه رایگان یک دردسر است ؟

طرح توجیهی (بیزینس پلن ، طرح تجاری Business Plan) یک ابزار بسیار مهم و استراتژیک برای کارآفرینان است.

یک طرح کسب و کار خوب نه تنها به کارآفرینان کمک می کند تا بر مراحل خاصی که برای موفقیت های تجاری لازم است تمرکز کنند، بلکه به آنها در دستیابی به اهداف کوتاه مدت و بلند مدت نیز کمک می کند.

بسیاری از افرادی که به دنبال ویزای یا ویزای مهاجرت از طریق هستند ، برای اولین گام خود در گوگول به دنبال”نمونه رایگان طرح توجیهی برای کسب و کار” یا “نمونه بیزینس پلن آماده ” میگردند.

این دوستان در گام نخست تمایل دارند که با داشتن یک نمونه نوشته شده طرح توجیهی برای کسب و کار خود یک مشابه اش را پیدا نمایند و با تغییراتی آن را به طرح توجیهی خود تبدیل کنند و یا اطلاعاتی که قبلا جمع آوری کرده اند را بر اساس نمونه طرح توجیهی رایگان دانلود شده ، به یک طرح توجیهی متخصص پسند تبدیل نمایند.

شما هم اگر به دنبال نمونه طرح توجیهی از پیش نوشته شده هستید، که خودتان دست به کار شوید، بهتر است این مقاله را تا پایان مطالعه نمایید.

نمونه نوشتن طرح توجیهی برای کسب و کار

نمونه طرح توجیهی نوشته شده چه کمکی به ما میکند ؟

اول از خودتان بپرسید،

  • این نمونه طرح توجیهی که من دانلود کردم اصلا با ماهیت کسب و کار من یکسان است ؟
  • آیا من یک کسب و کار نو پا  ( استارتاپ ) هستم؟
  • کسب و کار من یک ایده نوآورانه دارد یا نه ؟
  • آیا نمونه طرح توجیهی دریافت شده واقعا یک طرح توجیهی است یا یک طرح مالی با کمی توضیحات ؟
  • بیزینس پلن بر اساس کدام استاندارد نوشته شده است ؟

مشکلات موجود در نمونه بیزینس پلن های ارسالی

  • اولین و مهترین مسئله ، نشان دهنده عدم احترام به مالک اثر یا همان سفارش دهنده قبلی است توسط ارسال کننده است.
  • نمونه طرح توجیهی رایگان دریافت شده، ممکن است مانند یک فانوس دریایی که در جای نادرستی نصب شده باشد ، شما را به بیراهه میبرد که این موجب زیان مالی و زمانی شما خواهد بود.
  • در صورت عقد قرارداد با همان ارسال کننده نمونه ، شما ساختار نوشتن طرح توجیهی وی را از قبل به صورت ضمنی تایید نموده اید و بعدا جای اعتراضی ندارد.
  • نمونه های موجود در فضای اینترنت غالبا ساختار نیافته است زیرا این نمونه های برای جلب نظر و بازاریابی است و جریان آبشاری و فرایندی مورد نیاز مخاطب را ندارد. برای مثال ساختار مورد نظر یک VC با یک انکوباتور متفاوت است.
  • نمونه طرح توجیهی دانلود شده ، تصور اولیه شما از یک بیزینس پلن شکل میدهد. در نتیجه تمام طرح های توجیهی بعدی را به صورت ناخودآگاه با آن مقایسه مینمایید. با چه مقایسه مینمایید.

دانلود طرح توجیهی رایگان ؟!!!

ما نیز در سایت یک نمونه شیوه نوشتن طرح توجیهی برای کسب و کار را قرار داده ایم (دانلود نمونه طرح توجیهی فایل Word) اما هدفمان این بود که نشان دهیم که نمونه های دانشجویی یا سایر موارد را مدنظر قرار ندهید.

بهتر است به دنبال این باشید که چطور طرح توجیهی بنویسیم و نه اینکه چطور طرح توجیهی رایگان و غیرقانونی بیابیم و آن کپی نماییم.

به یاد داشته باشید که ساختار شیوه نوشتن طرح های توجیهی صنعتی با طرح های توجیهی کشاورزی و دامپروری و سایر طرح های متفاوت است.

پس از روی طرح توجیهی 15000 کیلو گوجه درختی به طرح توجیهی تولید ایمپلت دندانی نمیتوان رسید.

نمونه طرح توجیهی رایگان در مقابل پولی

شما می توانید بین قالب های تجاری رایگان و پولی یکی را انتخاب کنید. هر دو مزایا و محدودیت های خاص خود را دارند، بنابراین بهترین گزینه برای شما به نیازها و بودجه خاص شما بستگی دارد. ارزیابی مزایا و معایب هر کدام می تواند به تصمیم گیری شما کمک کند.

نمونه طرح توجیهی رایگان

بزرگترین مزیت استفاده از یک نمونه رایگان طرح توجیهی (قالب رایگان نمونه طرح توجیهی)، صرفه جویی در هزینه است که به کسب و کار شما ارائه می دهد.

استارت آپ‌ها اغلب برای کمبود بودجه بسته می‌شوند، و دسترسی به یک نمونه رایگان را برای صاحبان کسب‌وکار جدید انتخابی مطلوب خواهد بود.

اگرچه استفاده از قالب‌ها بدون هیچ هزینه‌ای خوب است، اما اشکالاتی در قالب رایگان نمونه طرح توجیهین وجود دارد که بزرگ‌ترین آن عدم قابلیت شخصی‌سازی است.

فرایند نوشتن یک طرح توجیهی به شما امکان می‌دهد شخصاً پیچیدگی‌های کسب‌وکارتان را پیدا کنید و آنها را حل کنید.

“شروع با یک نمونه آنلاین شروع خوبی است، اما نیاز به بررسی و هدف قرار دادن آن برای بازار شما دارد. طرح توجیهی قابل دانلود ممکن است دارای قیمت تاریخی بازار باشند، که باعث نادرست بودن بودجه می شود. اگر به دنبال دریافت پول از سرمایه گذاران هستید، باید یک طرح توجیهی سفارشی با خطای صفر.”

نمونه طرح توجیهی پولی

مزیت پرداخت حق الزحمه به یک متخصص برای سفارش نوشتن طرح توجیهی – دقت اطلاعات و سفارشی سازی بالا است. در این حالت زمان و انرژی و پول شما را به شیوه صحیحی حفاظت میشود.

“مخاطبان شما (آفسیر پروند ، بانک ، سرمایه گذاری) هزاران برنامه در روز دریافت می کنند. چه چیزی باعث می شود که طرح توجیهی شما در زمانی که آنها در مورد شرکت شما تصمیم گیری می کنند، در اتاق حضور نداشته باشید از همه متمایز شود؟”

شما نیاز دارید که بیزینس پلن شما کاملا شخصی سازی شده بر اساس نیاز سازمان باشد.

برعکس، محدودیت استفاده از یک نمونه طرح توجیهی پولی ، نداشتن بودجه است. اگر استارت‌آپ شما بودجه لازم برای پرداخت حق الزحمه نوشتن طرح توجیهی را ندارد، باید به مخاطرات استفاده از نوع رایگان آن اشراف داشته باشید.

 

نمونه نوشتن طرح توجیهی برای ویزا و سرمایه گذاری

دانلود رایگان طرح توجیهی خام با فرمت ورد نمونه طرح های توجیهی

5/5 - (3 امتیاز)

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *