طرح توجیهی استارت آپ

طرح توجیهی استارت آپ ( طرح توجیهی استارتاپ . بیزینس پان استارت اپ  ) چیزی است که امروز بسیاری از کارآفرین‌ها از ما درخواست می‌نمایند.  ابتدا باید استارت آپ را تعریف نماییم.

طرح توجیهی استارت آپ Startup Company استارت آپ / استارتاپ / استارتاپ / شرکت نوپا

تعریف استارت آپ چیست ؟

استارت آپ / استارت اپ /  استارتاپ / شرکت نوپا (به انگلیسی startup، کوتاه شده عبارت startup company به معنی شرکت نوپا ) . استارت آپ یک کسب‌وکار جدید است ، کسب‌وکاری که شاید با استفاده از تکنولوژی‌های نوین خود تعریف نموده باشد / ننموده باشد ، اما پتانسیل رشد بالایی دارد. استارت آپ به دنبال ارزش‌آفرینی ، ایجاد فضای کسب‌وکار پایدار و مبتنی بر برنامه بازاریابی چابک و منعطفی است که می‌تواند جدید هم نباشد.

انواع استارت آپ

5 نوع استارت آپ وجود دارد :

1- شرکت‌های بزرگ استارت آپی

تغییرات در سلیقه‌ی مشتری ، ظهور تکنولوژی‌های نوین ، قانون‌گذاری، رقبای جدید ، همه سبب شده است تا شرکت‌های بزرگ دست به تغییرات در سازمان و راهکارهای فروش خود بزنند. بنابراین مجبور تغییر نگرش و چاک سازی سازمانی هستند.

2- استارت آپ مقیاس‌پذیر

نوع از استارت آپ ها از ابتدا به دنبال بزرگ شدن در سطح یک کشور یا قاره یا جهان هستند. ابعاد خود را بزرگ می‌بینند. زیرا سود و بازدهی آنان در وسیع شدن است. مثل فیس بوک

3- استارت آپ تغییر سبک زندگی

استارت آپی  که با زندگی روزمره مردم تلفیق شده و سعی منماید بخشی از نیازهای روزمره زندگی آنان شود.

4- کسب‌وکار کوچک استارت آپی

از نوع شرکت‌ها خانوادگی است  و بیشتر برای تامین مخارج خانواده انجام می‌دهند.

5- استارت آپ جذب‌کننده مالی

استارت آپی که برای ایده‌های دیگران به دنبال جذب منابع مالی است

 

دلایل درخواست طرح توجیهی برای یک شرکت نوپا

اگر  10 فایده طرح کسب و کار را مطالعه نمایید خواهید دید که چگونه یک طرح کسب و کاری تجاری میتواند به یک شرکت کمک نماید  . استارت آپ برای شروع کار خود برای هدف‌های متفاوتی نیاز به طرح توجیهی ( بیزینس پلن ، طرح کسب‌وکار  Business Plan دارد ) که می‌تواند شامل موارد زیر باشد :

  • طرح توجیهی برای گرفتن وام

  • طرح توجیهی برای جذب سرمایه از طریق ورود شریک تجاری

  • طرح توجیهی برای جذب سرمایه از طریق شرکت‌های سرمایه‌گذار

  • طرح توجیهی برای شناخت بازار و نیازهای پیش روی شرکت

اگر شما به دنبال معرفی یک کسب‌وکار جدید هستید ، حتی اگر به دنبال جذب سرمایه هم نباشید برای درک صحیح موقعیت کنونی و اهداف آتی خود باید حتما یک بیزینس پلن داشته باشد. هر بیزینس پلنی اطلاعاتی در اختیار مدیران و ذینفعان سازمان قرار می‌دهد . اما یک بیزینس پلن حرفه‌ای علاوه بر تحلیل مالی باید دارای تحلیل بازار ، اجتماعی ، اقتصادی ، سیاسی و فرهنگی جامعه نیز باشد

 

  1. طرح توجیهی مهاجرت به کانادا از طریق شرکت استارتاپ Startup ( ویزای کانادا )
  2. طرح توجیهی ثبت شرکت در گرجستان ( شهر تفلیس )
  3. بیزینس پلن کارگاه تولید کیف چرمی برای خوداشتغالی کانادا
تماس با ما از طریق واتس آپ