نوشتن طرح کسب و کار ( بیزینس پلن )

نوشتن Business Plan برای بسیاری از  صاحبان کسب‌وکار غیرضروری می‌آید، مگر اینکه به دنبال کمک مالی باشند که این برای کشور ما بسیار خجالت‌آور است. به خاطر عدم مطالعه این افراد ،  هیچ اطلاعی در خصوص مزایای نوشتن طرح کسب و کار ندارند.بنابراین قصد داریم تا در مقاله به بیان 10 مزیت را برای نوشتن طرح کسب و کار بپردازیم.

10 فایده نوشتن طرح کسب و کار ( بیزینس پلن ) که شاید فراموش کرده باشید

فوایده نوشتن طرح کسب و کار

  1. طرح کسب و کار سبب تمرکز بر استراتژی

بسیار دشوار است که از طریق کارهای روزانه تکراری و وقفه‌ها  بین آن بتوانیم بر استراتژی متمرکز بمانیم. از یک طرح کسب و کار برای خلاصه نمودن نکات اصلی استراتژی خود استفاده نمایید . طرح کسب و کار به‌نوعی وسیله‌ای برای یادآوری است.

  1. اهداف کسب‌وکارتان روشن و واضح می‌گردد.

با نوشتن طرح کسب و کار دارای برنامه‌ای هستید که برای مدیریت اهداف مشخص و قابل اندازه‌گیری از آن استفاده می‌شود مانند تعداد بازدیدکنندگان وب‌سایت، فروش، حاشیه  سود یا راه‌اندازی محصولات جدید . با نوشتن طرح کسب و کار در اصل ، اهداف دستیابی به موفقیت را به صورت عینی مشخص نموده‌اید

  1. تخمین‌های علمی بسیار بهتر هستند

در برنامه خود برای اصلاح تخمین‌های علمی استفاده نمایید ( تخمین بر اساس تحلیل علمی اطلاعات ) در مورد چیزهایی مانند بازار بالقوه، فروش، هزینه فروش و فرآیندهای کسب‌وکار.

  1. اولویت‌ها همواره خاطر نشان می‌شود

 علاوه بر استراتژی، اولویت‌های دیگر در بین عل کسب‌وکار شما وجود دارد مانند رشد، مدیریت و سلامت مالی.

  1. درک روابط متقابل

 از طرح کسب و کار برای رصد و مقایسه آنچه برنامه‌ریزی شده و آنچه رخ داده است ، استفاده نمایید. به‌عنوان مثال، اگر شما مجبور به معرفی یک محصول به بازار قبل از آزمودن محصول و نظرسنجی از مشتری شوید، بنابراین بر اساس طرح کسب و کار این معرفی محصول ، پیش از موعد برنامه‌ریزی شده ، انجام شده است. پس طرح کسب و کار شما عملا هیچ ارزشی ندارد.

  1. نقاط کلیدی تعیین شده ، شما را در مسیر مدنظر نگه می‌دارد.

از طرح کسب و کار برای تعیین تاریخ و مهلت انجام یک کار استفاده کنید. تاریخ و عملی که باید تا آن تاریخ باید انجام شود همان نقاط کلیدی هستند. این حتی برای کسب‌وکار یک نفره ارزشمند و کاربردی است.

  1. تعیین مسئول انجام کارها

طرح کسب و کار یک برنامه ‌آل برای تعیین این است که چه کسی باید چه مسئولیتی را بر عهده داشته باشد. هر کار مهمی باید یک نفر مسئول داشته باشد.

  1. رصد اعضای تیم مدیریت و نتایج حاصله به راحتی قابل‌ردیابی است

بررسی دقیق اعضای تیم ، مورد تأیید اکثر مدیران است اما تعداد زیادی هم اعتراف می‌کنند که از بررسی دائم نیروی انسانی متنفر هستند و یا راهکار آن اصلا نمی‌دانند. طرح کسب و کار یک چهارچوب بسیار عالی برای نوشتن مطالب و پیگیری شکاف بین انتظارات و نتایج حاصله است.

  1. برنامه‌ریزی و مدیریت جریان نقدی را بهبود می‌دهد

هیچ کسب‌وکاری استطاعت عدم مدیریت صحیح منابع مالی در بلندمدت را ندارد. سود همان پول نقد نیست. یک طرح کسب و کار باید بر اساس فکر واقع‌بینانه و بر اساس اعداد واقعی در خصوص فروش، هزینه‌ها و دارایی‌هایی خواهد بود. این پول باید صرف خرید و بدهی‌ها گردد.

  1. اصلاحات کسب‌وکار برای جلوگیری از ضرر.

داشتن یک طرح کسب و کار به شما امکان می‌دهد که در مورد کسب‌وکار فعال و واکنش‌پذیر باشد. منتظر نمانید تا اتفاقی بیافتد باید برنامه‌ریزی داشته باشید. باید نتایج ردیابی و ایجاد اصلاحات در طی دوره دائما رخ دهد. یک پیش‌بینی آینده را در پی دارد ، می‌توان گفت که یک افسانه است. در عوض، انتظارات را برآورده می‌کند و پیش‌فرض‌ها را ایجاد می‌کند تا شما بتوانید با اصلاح امور، آینده را مدیریت کنید.

برای به دست آوردن این مزایا، نیاز به یک مناسب و حرفه‌ای دارید. با ما در تماس باشید.

سفارش نوشتن بیزینس پلن و طرح توجیهی Business Plan

 

5/5 - (2 امتیاز)