شرایط دریافت ی برای مهاجرت کارآفرین به کانادا ، یکی از بهترین راه ها برای افراد خلاق و کارآفرین می باشد که با استفاده از آن به کانادا مهاجرت نمایند.

ویزای استارت آپ کانادا

آیا شما کارآفرینی هستید که مایل هستید به کانادا بروید کسب و کاری راه اندازی کنید؟

برنامه کانادا راهی است برای کارآفرینان جهت انجام این امر.

Start Up Visa Canada ویزای استارت اپ کانادا

این برنامه به منظور جذب کارآفرینان پویا از سراسر جهان طراحی شده است، جهت آوردن آنها به کانادا، و حمایت هایی که نیاز دارند را برای آنها فراهم می کند (از جمله تامین مالی) تا کسب و کار خود را ایجاد کنند و بتوانند در یک مقیاس جهانی رقابت کنند و شغل هایی برای کانادایی ها ایجاد کنند.

از این رو با اطلاع شرایط دریافت ویزای استارت آپ کانادا می توانید از این فرصت استفاده نمایید.

کارآفرینانی که واجد شرایط برنامه ویزای استارت آپ کانادا هستند از شانس بالایی برای رشد و پیشرفت برخوردار هستند؛ هدف رفع موانع ورود متقاضیان به کانادا در طی چند هفته می باشد. و ویزای کارآفرینان کانادا اقامت دائمی به این افراد می دهد که می تواند به شهروندی کانادا منجر شود.

در حالیکه تصور می شد که کارآفرینان در بخش های تکنولوژی (تکنولوژی بالا) از قبیل کارآفرینان سیلیکون ولی که نتوانسته اند وضعیت اقامت در ایالات متحده دریافت کنند ممکن است به طور خاص علاقه مند به برنامه ویزای استارت آپ کانادا باشند، کارآفرینان بعد از این از هر کجای دنیا تشویق می شوند تا درخواست خود را ارائه کنند.

برنامه ویزای استارت آپ کانادا  چگونه عمل می نماید؟

اگر شما می خواهید از طریق برنامه ویزای استارت آپ کانادا به کانادا مهاجرت کنید، به صندوق کانادا، گروه سرمایه گذار انجل (سرمایه گذار فرشته) یا مرکز رشد کسب و کار که مایل هستند در کسب و کار جدید شما سرمایه گذاری کند نیاز خواهید داشت.

صندوق سرمایه گزاری کانادا، گروه سرمایه گذار انجل یا مرکز رشد کسب و کار از سوی دولت کانادا تعیین شده اند تا در برنامه ویزای استارت آپ کارآفرینان شرکت کنند.

بنابراین، گام اول متقاعد کردن یکی از این گروه ها یا صندوق های تعیین شده است در خصوص اینکه ایده کسب و کار شما ارزش سرمایه گذاری دارد. مشکل آن است که گروه ها یا صندوق های مختلف فرایندهای متفاوتی برای این کار دارند، بنابراین شما باید با هر صندوق سرمایه گذاری یا گروه سرمایه گذاری انجلی که تصمیم دارید ایده تان را به آن عرضه کنید به طور مستقیم تماس بگیرید تا بفهمید آنها به چه اسنادی نیاز دارند و شما برای ارائه کردن ایده کسب و کارتان چه چیزهایی باید به آنها ارائه کنید. به عنوان نمونه، برخی از گروه ها نیازمند یک برنامه کسب و کار مکتوب و مبسوط هستند در حالیکه برخی دیگر اینگونه نیستند.

ایده خوبی است که کمی برای گروه های مختلفی که در این لیست وجود دارند، از قبیل صندوق های سرمایه گذاری، مراکز رشد کسب و کار و گروه های سرمایه گذاری انجل وقت بگذارید و بر روی آنها تحقیق کنید چرا که این گروه ها اهداف متفاوتی دارند و اغلب ترجیح می دهند روی انواع خاصی از کسب و کار سرمایه گذاری کنند. با بازدید کردن از وب سایت های این گروه ها شروع کنید. ممکن است بتوانید طرحی کلی از فرایند درخواستی که برای دنبال کردن نیاز دارید بیایید تا ایده خود را از طریق وب سایت به آنها ارائه کنید.

شرایط دریافت ویزای استارت آپ کانادا

اگر سرمایه گذار، مرکز رشد کسب و کار یا گروه سرمایه گذار تصمیم بگیرد که از ایده کسب و کار شما حمایت کند، آنها یک نامه حمایت به شما ارائه خواهند کرد و یک گواهی تعهد تکمیل شده را به طور مستقیم به مرکز مهاجران، پناهندگان و شهروندان کانادا (IRCC) ارائه خواهند کرد. گواهی تعهد جزئیات مربوط به تعهد بین شما و سازمان سرمایه گذاری را ارائه می کند.

شما می توانید از چندین سازمان حمایت دریافت کنید، که تحت عنوان syndication شناخته می شود. اگر قضیه اینگونه باشد، سازمان های حمایت کننده از شما با همدیگر یک گواهینامه تعهد واحد برای مرکز مهاجران، پناهندگان و شهروندان کانادا (IRCC) ارائه خواهند کرد و شما یک نامه حمایت دریافت خواهید کرد.

زمانی که نامه تان را دریافت کردید، برای درخواست کردن یک ویزای استارت آپ آماده خواهید بود، با فرض اینکه دیگر شرایط لازم را دارا هستید. شما نمی توانید بدون داشتن یک نامه حمایت برای ویزای استارت آپ کارآفرینی کانادا درخواست بدهید.

آیا شرایط ویزای استارت آپ کارآفرینی کانادا را دارا می باشید؟

به منظور دارا بودن شرایط ویزای استارت آپ کارآفرینی کانادا شما نیاز دارید که:

  • اثبات کنید که ایده کسب و کارتان توسط یکی از سازمان های سرمایه گذاری تعیین شده حمایت شده است.

دلیل مورد نیاز برای اثبات این امر نامه حمایت از یکی از این گروه های تعیین شده است که می گوید که آنها می خواهند تامین مالی ایده کسب و کار شما را انجام دهند.

شما باید یک حداقل سرمایه گذاری 200.000 دلاری تامین کنید، اگر سرمایه گذاری شما از سوی صندوق سرمایه گذاری کانادا می باشد و/یا یک سرمایه گذاری حداقلی 75.000 دلاری اگر سرمایه گذاری شما از یک گروه سرمایه گذاری انجل کانادا می باشد. اگر در برنامه مرکز رشد کسب و کار کانادا پذیرفته شده اید، نیازی به تامین هیچ سرمایه ای برای کسب و کار جدید خود نخواهید داشت.

  • الزامات مربوط به زبان را دارا باشید.

شما باید بتوانید به انگلیسی، فرانسه یا هر دو ارتباط برقرار کنید و کار کنید. توجه کنید که شما باید در خصوص مهارت زبانی تان برای مرکز مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا دلیل اقامه کنید.

این بدان معنی است که شما باید در یک آزمون مورد تایید مرکز مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا شرکت کنید و یک سطح حداقلی 5 معیار زبان کانادا در زمینه های صحبت کردن، خواندن، گوش دادن و نوشتن به یکی از زبان های انگلیسی یا فرانسه داشته باشید.

  • ثابت کنید که کسب و کار شما الزامات مالکیتی را برآورده می کند.

در حالیکه تا 5 نفر می توانند مالک یک کسب و کار واحد باشند زمانی که برای ویزای کارآفرینی کانادا درخواست می دهید،

  • هر متقاضی باید حداقل 10 درصد حق رای در کسب و کار داشته باشد، و
  • سازمان تعیین شده و متقاضی باید به طور مشترک بیش از 50 درصد از حق رای کسب و کار را دارا باشند.
  • تامین مالی کافی برای ساکن شدن وجود داشته باشد.

این بدان معنی است که شما باید قادر باشید ثابت کنید که پول کافی برای حمایت از خود و خانواده‌تان بعد از آمدن به کانادا دارید، چرا که دولت کانادا هیچ حمایت مالی از مهاجرانی که ویزای استارت آپ دریافت می کنند به عمل نمی آورد.

مقدار پولی شما باید برای حمایت از خانواده تان داشته باشید به اندازه خانواده تان بستگی دارد.

با این وجود، دولت کانادا توصیه می کند زمانی که به این کشور می آیید تا حد ممکن پول بیشتری به همراه داشته باشید – کسب و کارها یک شبه به سودآوری نمی رسند و شما نیاز دارید جایی برای زندگی داشته باشید و هزینه های زندگی خود و خانواده تان را در این فاصله بپردازید.

آگاه باشید که زمانی که به کانادا می آیید اگر بیش از 10.000 دلار کانادا همراه دارید باید این موضوع را به مقامات رسمی اطلاع دهید. اگر چنین پولی داشته باشید و اطلاع ندهید، جریمه می شوید و پول تان نیز مصادره می شود.

تعداد ویزا استارتاپ کانادا

فرایند درخواست ویزای استارت آپ کانادا

اگر همه این الزامات و شرایط را داشته باشید، آنگاه برای درخواست دادن آماده هستید. زمانی که فرایند درخواست خود را کامل کردید، و آن را ارسال کردید، یا به عنوان یک درخواست کامل تایید شده و مورد رسیدگی قرار می گیرد یا مجددا به شما برگردانده می شود بدون اینکه مورد رسیدگی قرار گیرد اگر کامل نباشد.

زمانی که درخواستتان کامل بوده باشد و برای رسیدگی مورد پذیرش قرار گرفته باشد، دفتر پذیرش متمرکز مرکز مهاجران، پناهندگان و شهروندی کانادا با شما تماس خواهد گرفت و به شما خواهد گفت که در ادامه باید چه کاری انجام دهید.

در این زمان، وقت آماده کردن خود برای یک زندگی جدید در کانادا از راه می رسد.

آگاه باشید که دولت کانادا این موضوع را می داند که یک کارآفرین بودن یک کسب و کار پر ریسک است – اگر کسب و کار شما شکست بخورد، اقامت دائم شما تحت تاثیر قرار نخواهد گرفت.

شرایط دریافت ویزای استارت آپ کانادا برای مهاجرت کارآفرین به کانادا

سفارش نوشتن بیزینس پلن و طرح توجیهی Business Plan

 

5/5 - (5 امتیاز)