کلینیک ایریدولوژی Iridology – تشخیص بیماری از روی عنبیه چشم ، عنبیه شناسی ، ایریدولوژیست

آقای دکاتر قصد دارد که کلینیک ایریدولوژی خود را در شهر لیون کشور فرانسه راه اندازی نماید. برای این منظور نیاز به بیزینس پلن (طرح توجیهی) داشت. نگارش خود را به تیم تخصصی بیزینس پلن واگذار نمود.

بیزینس پلن کلینیک ایریدولوژی Iridology

ایریدولوژی، همچنین به عنوان iridodiagnosis شناخته می‌شود، یک تکنیک پزشکی جایگزین است که از روی رنگ، الگو و خواص مختلف عنبیه در جهت ارزیابی سلامت عمومی افراد استفاده می‌کند. توجه داشته باشید که تکنیک iridology بر این باور استوار است که هر عضو بدن انسان دارای یک منطقه مربوطه در عنبیه است.

ایریدولوژی ادعا می کند که با تجزیه و تحلیل عنبیه، قسمت رنگی چشم، مشکلات سلامتی احتمالی را تشخیص می دهد.

از این رو، فرض بر این است که عملکرد اندام را می توان با بررسی ساده عنبیه بررسی کرد. عنبیه شناسان معمولاً از دوربین ها، چراغ قوه ها و میکروسکوپ ها برای بررسی عنبیه بیمار استفاده می کنند تا تغییر بافت، بی نظمی های استرومایی و الگوهای رنگدانه را تشخیص دهند. سپس نتایج با نمودار عنبیه مقایسه می‌شوند که به ارتباط بخش‌های مختلف بدن انسان با مناطق مختلف عنبیه کمک می‌کند.

طرح توجیهی کلینیک ایریدولوژی (عنبیه‌شناسی) تشخیص بدون درد

ایریدولوژی چیست؟

بر اساس بیزینس پلن کلینیک ایریدولوژی Iridology

ایریدولوژی مطالعه الگوها و رنگ های روی عنبیه چشم برای تعیین اطلاعات در مورد سلامت کلی بیمار است.

عنبیه شناسان از نمودارهای عنبیه برای انجام این مشاهدات استفاده می کنند، زیرا عنبیه به چندین ناحیه تقسیم می شود که هر یک جنبه یا اندام متفاوتی از بدن انسان را نشان می دهد.

ایریدولوژی عمل نگاه کردن به چشمان فرد برای تعیین سلامتی اوست. فلسفه ایریدولوژی این است که چشم ها منبعی برای یادگیری در مورد سلامت عمومی سیستمیک هستند. پزشکان ایریدولوژی همچنین معتقدند که برخی از ویژگی های عنبیه می تواند آسیب پذیری کلی فرد را در برابر بیماری یا بیماری نشان دهد. این باور توسط مطالعات علمی، که چندین مورد از آنها در مورد اثربخشی iridology تردید دارند، پشتیبانی نمی شود.

ایریدولوژی یک روش غیر تهاجمی برای مشاهده عنبیه برای تعیین محل مشکلات سلامتی است.

در حالی که iridology نمی تواند بیماری ها را تشخیص دهد، برخی از پزشکان سلامت می گویند که به آنها کمک می کند تا تعیین کنند کدام اندام ها و سیستم های بدن تحت استرس و در معرض خطر ابتلا به شرایط خاص هستند.

یک ایریدولوژیست چشم بیمار را بررسی می کند و یافته ها را با نموداری مقایسه می کند که شرایط بالقوه سلامتی را که باعث تغییرات در عنبیه شده است، شناسایی می کند. آنها همچنین اندازه گیری هایی را در طول زمان برای ردیابی تغییراتی که نشان می دهد بیماری در حال پیشرفت یا بهبود است جمع آوری می کنند.

شرایطی که ایریدولوژی مدعی تشخیص آن است

فشار خون

حلقه ای در اطراف عنبیه ممکن است نشان دهنده افزایش فشار خون باشد که با متابولیسم کند نشان داده می شود.

اگر فشار خون بالا به موقع تشخیص داده نشود، می تواند باعث ایجاد طیفی از مشکلات، مانند سکته مغزی یا حمله قلبی شود.

پرکاری تیروئید

چشم‌هایی که به نظر می‌رسد کمی برآمده می‌شوند، اغلب می‌تواند نشان‌دهنده پرکاری تیروئید باشد، که متخصص ایریدولوژی می‌تواند آن را تشخیص داده و با نمودار مقایسه کند تا نگرانی‌های مرتبط را کشف کند.

اضطراب، خستگی، کاهش وزن، ضربان قلب سریع و مشکل در خواب همگی از علائم این بیماری هستند.

آسیب کبدی

لکه های قهوه ای موجود در ناحیه کبد عنبیه می تواند به یک متخصص ایریدولوژی دیده کمک کند تا بیماری کبد را تشخیص دهد.

مشکلات کبدی گهگاه می تواند به صورت اختلالات روانی مانند افسردگی ظاهر شود و اگر به اندازه کافی زود کشف شود، یک برنامه درمانی اغلب می تواند از پیشرفت بیماری جلوگیری کند.

مشکلات کیسه صفرا

یکی از علائم شایع ناهنجاری های کیسه صفرا و مجرای صفراوی، زرد شدن سفیدی چشم است.

مشکلات گوارشی

تغییر رنگ اطراف مردمک می تواند نشان دهنده مشکلات دستگاه گوارش، به ویژه معده و روده باشد.

ایریدولوژیست ممکن است بتواند کشف کند که سایر نگرانی های سلامتی به ظاهر نامرتبط مشکلات گوارشی اساسی دارند.

ایریدولوژی Iridology – تشخیص بیماری از روی عنبیه چشم ، عنبیه شناسی

5/5 - (1 امتیاز)