نانوفکتوری Nanofactory در کنترل عفونت باکتریایی

تولید دارو نانوفکتوری (نانوکارخانه) عفونت باکتریای معده ثبت شرکت استارتاپ اسپانیا

سفارش (طرح کسب و کار ، Business Plan) به گروه تخصصی BP سپرده شد. آقای دکتری C به همراه تیم خود قصد دارد برای معرفی محصولی خود از اسپانیا اقدام نماید.

طرح توجیهی نانوفکتوری در کنترل عفونت باکتریایی - اسپانیا

نانوکارخانه چیست؟

ماشینی که می تواند یک محصول را اتم به اتم بسازد (نانوتکنولوژی مولکولی). با در نظر گرفتن تجلی نهایی نانوتکنولوژی، مفهوم این است که اگر بتوان قطعاتی را در سطح مولکولی ساخت، نانوکارخانه Nanofactory میتواند تقریباً هر چیزی را بسازد، حتی نسخه‌های بیشتری از خود، که اولین وظیفه آن خواهد بود.

اهداف فناوری نانو

یکی از اهداف حوزه فناوری نانو که به سرعت در حال رشد است، ساخت دستگاه‌هایی در مقیاس نانو است که بتوانند با سیستم‌های بیولوژیکی تعامل داشته باشند.

نانوکارخانه بیولوژیکی

یک نانوکارخانه بیولوژیکی (نانوفکتوری / نانوکارخانه‌) را به‌عنوان شکل جدیدی از درمان دارویی پیشنهاد شده است. یک دستگاه در نانومقیاس متشکل از ماژول های مختلف است که می تواند نوع خاصی را هدف قرار دهد. سلول، یک ماده خام را در آن مکان حس می کند و یک مولکول جدید و مفید از آن ماده خام سنتز میکند.

دکتر C به دنبال ساخت نانوکارخانه‌ای بود که می‌تواند باکتری‌های خاصی را هدف قرار دهد.

نانوکارخانه مونتاژ شده در باکتری‌های مربوطه محلی‌سازی می‌شود.

این گروه موفق به بیوفیلم باکتریایی شده. این نانوکارخانه ها به طور بالقوه می توانند در درمان های ضد میکروبی جدید که بر روی شبکه های ارتباطی بین باکتری ها عمل می کنند، استفاده شوند. علاوه بر تحویل «هوشمند» دارو، کاربرد دیگر تصویربرداری درون تنی است. بنتلی خاطرنشان می کند: «شما می توانید یک ماده کنتراست هوشمند ایجاد کنید که دارای قابلیت سنتز دارو یا دارو باشد.

و برخلاف بسیاری از ابزارهای فناوری نانو که برای ارتباط با سیستم‌های بیولوژیکی پیشنهاد شده‌اند، نانوکارخانه‌های همگی مبتنی بر پروتئین هستند. به جای مصرف یک داروی معمولی، ممکن «نانوکارخانه‌های کوچک» را خرده، ماشین‌های بیوشیمیایی که مانند سلول‌ها عمل می‌کنند شروع به تولید دارو میکنند.

بر اساس متن طرح توجیهی نانوفکتوری Nanofactory در کنترل عفونت باکتریایی – اسپانیا

این نانوکارخانه‌های بلعیده شده، با استفاده از مغناطیس، می‌توانند عفونت باکتریایی را تشخیص دهند، با استفاده از مواد خود، دارویی تولید کنند و دوز را مستقیماً به باکتری برسانند. این دارو فقط در محل عفونت کار خود را انجام می دهد و بنابراین باعث ایجاد عوارض جانبی نمی شود. گام بعدی تولید آنتی بیوتیک در سراسر بدن در جستجوی عفونت حرکت می کند ایجاد شود.

نانوکارخانه می‌تواند مولکول‌های سیگنال‌دهنده‌ای تولید کند که با سلول هدف ارتباط برقرار می‌کند یا سلول هدف را از ارتباط با سلول‌های مشابه دیگر مسدود می‌کند و در نتیجه از عفونت جلوگیری می‌کند.

نوآوری نانوفکتوری Nanofactory در کنترل عفونت باکتریایی

بر اساس متن طرح توجیهی :

  • نوآوری نانوفکتوری شماره 1 : نوآوری طرح در افزایش قابلیت حیات نانوکارخانه ها است. زیرا مشکل استفاده از آن در بدن انسان حل شده است. زیرا نانوکارخانه ها باید به نوعی طراحی شوند تا بدن به عنوان یک ماده خارجی به آنها واکنش نشان ندهد و سعی در حمله به آنها نداشته باشد.
  • نوآوری نانوفکتوری شماره 2 : ارائه روشی برای خاموش کردن نانوکارخانه پس از تولید ماده مورد نیاز است. نوعی کلید خاموش که می تواند از خارج از بدن فعال شود.

طرح توجیهی نانوفکتوری Nanofactory در کنترل عفونت باکتریایی – اسپانیا

5/5 - (1 امتیاز)

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *