ی SISA : ویزای حمایت از نوع آوری در ایالت استرالیا جنوبی –  ویزای زیرکلاس 408 

ویزای استارت آپ استرالیا بدون سرمایه اولیه در استرالیای جنوبی Supporting Innovation in South Australia (SISA) ، شاید باورتون نشه که می‌شود بدون سرمایه اولیه نیز می توان نسبت به جذب سرمایه گذار اقدام کرد. شرایط اخذ ویزای استارت آپ استرالیای جنوبی از نقطه نظر سرمایه گذاری و جذب منابع مالی هم بسیار ساده تر از سایر انواع ویزای سرمایه گذاری در استرالیا است.

برعکس ویزای کارآفرینی استرالیا که سرمایه گذار باید حداقل 200 هزار دلار استرالیا، سرمایه گذاری نماید، برای اخذ ویزای استارت آپ استرالیا، آورده مالی از سوی متقاضی مدنظر نمی باشد.  >>>  استارتاپ ویزا استرالیا 188e

کافی است ویزای استارت آپ استرالیا بر اساس تقاضا و متقاضی توسط دولت محلی و دولت فدرال استرالیا مورد بررسی قرار گرفته و تایید شود. در صورتی که ایده مناسب و آن به خوبی نوشته شده باشد ؛ فرد کارآفرین، اقامت دائم استرالیا را دریافت خواهد کرد.

ویزای استارت آپ استرالیا  Supporting Innovation in South Australia (SISA) در ” ایالت استرالیای جنوبی ” برای کارآفرینان .

این ویزا که بر اساس طرح نوآورانه کارآفرین ارائه میشود بر عکس سایر ویزاهای استارت آپ استرالیا نیاز به آیلتس 6 ندارد و کارآفرین باید حداقل آیلتس 5 در تمام مهارتها داشته باشد.  ایده نوآورانه باید در قالب یک طرح توجیهی حرفه‌ای Business Plan ارائه شود. 

ویزای استارت آپ استرالیا بدون سرمایه اولیه

طرح توجیهی ویزا اقامت سرمایه گذاری استرالیا Business Plan Visa Australia

ویزای استارت آپ استرالیا بدون سرمایه اولیه با هدف تقویت اقتصاد این منطقه فقط به مدت سه سال در دسترس است. ویزایی که برای اولین بار در مارس 2018 در جریان انتخابات منتخب ایالت استرالیای جنوبی اعلام شد ، نیازی به هزینه سرمایه ای ندارد ، برعکس بیشتر ویزاهای تجاری و نوآوری که در استرالیا ، کانادا ، هلند ، آلمان و سوئد وجود دارد.

دولت فدرال با تصویب ویزای Subclass 408 (فعالیت موقت) به دارندگان ویزا اجازه می دهد تا به مدت سه سال به همراه خانواده خود در استرالیا بمانند.

کارآفرین باید زیر 45 سال سن داشته باشد و از دولت ایالتی استرالیا جنوبی برای ایجاد مشاغل نوآورانه در ایالت پس از ارائه طرح توجیهی Business Plan ، از کارشناسان دولت ایالت استرالیای جنوبی تأیید کتبی دریافت نماید.

در بیانیه توضیحی این قانون آمده است:

” تایید دولت استرالیا جنوبی از تمام امکانات داخلی و بین المللی استفاده خواهد نمود تا اطمینان حاصل نماید که فقط کارآفرینان واقعی با ایده های نوآورانه به ویزای موقت دسترسی پیدا کنند “

و

” با جاهلین ایده بر اساس قانون برخورد خواهد شد”.

ویزای SISA بخشی از تلاش‌های گسترده‌تر دولت استرالیای جنوبی برای ایجاد یک اقتصاد متنوع‌تر و پویاتر، با تمرکز بر نوآوری و کارآفرینی است. این ایالت سابقه طولانی در نوآوری دارد و دستاوردهای قابل توجهی در زمینه هایی مانند مراقبت های بهداشتی، تولید پیشرفته و انرژی پاک دارد. با این حال، در سال‌های اخیر، دولت با چالش‌هایی مانند کاهش در صنایع سنتی و فرار مغزها از جوانان با استعداد که ایالت را برای فرصت‌هایی در جاهای دیگر ترک می‌کنند، مواجه بوده است.

برای مقابله با این چالش ها، دولت استرالیای جنوبی رویکردی فعال برای ترویج نوآوری و کارآفرینی در پیش گرفته است. این شامل تأسیس صندوق سرمایه گذاری خطرپذیر استرالیای جنوبی، سکوی فرود استرالیای جنوبی در سانفرانسیسکو، و تأسیس هیئت مشاوران کارآفرینی استرالیای جنوبی است.

ویزای SISA یکی دیگر از ابتکارات با هدف حمایت از نوآوری و کارآفرینی در ایالت است. این ویزا مسیری را برای کارآفرینان بین المللی و استارت آپ ها فراهم می کند تا کسب و کار خود را در استرالیای جنوبی ایجاد و توسعه دهند. این ویزا برای افرادی در دسترس است که ایده یا مفهوم تجاری نوآورانه دارند، سرمایه یا سرمایه گذاری برای سرمایه گذاری خود را تضمین کرده اند و تعهد واقعی برای ایجاد و توسعه کسب و کار خود در استرالیای جنوبی دارند.

ویزای SISA طیف وسیعی از مزایای را برای متقاضیان واجد شرایط ارائه می دهد، از جمله دسترسی به خدمات پشتیبانی کسب و کار، فضاهای همکاری، و فرصت های مشاوره و شبکه. این ویزا همچنین مسیری را برای اقامت دائم استرالیا برای متقاضیان موفق فراهم می کند که می تواند برای کارآفرینان و استارتاپ هایی که به دنبال حضور طولانی مدت در این کشور هستند، جذابیت زیادی داشته باشد.

دولت محلی اعلام نموده است که ویزای استارت آپ استرالیا برای ایجاد شغل بیشتر و جذب سرمایه گذار به ایالت كمك می کند.

ما اطمینان داریم كه به این ترتیب می توانیم به این متقاضی ویزای استارت آپ ، بعد از شروع کار در استرالیا، اقامت دائم استرالیا جنوبی را ارائه نماییم زیرا آنها برنامه های کسب و کار خود را در قالب یک شرکت جدید موفق راه اندازی نموده اند و در ایالت ما شغل ایجاد می نمایند.”

“این تمهیدات همچنین باعث سرمایه گذاری بیشتر در آن بخش های از اقتصاد ما خواهد شد که بیشترین ظرفیت برای رشد را دارا می‌باشند ، از جمله فناوری پیشرفته تولید و فناوری‌های دفاعی ، زیرا دولت فدرال تصمیم گرفته است که مرکز کشتی سازی دریایی بزرگی را در استرالیا جنوبی راه اندازی نماید.”

دولت استرالیا جنوبی مبلغ 400.000 دلار بودجه ایالت را برای اجرای برنامه ویزای استارت آپ استرالیای جنوبی اختصاص داد.

ویزای استارت آپ استرالیا بدون سرمایه اولیه - ویزای کارآفرینی استرالیای جنوبی

دولت استرالیای جنوبی معتقد است که با ویزای جدید، شاید بیش از 3500 کارآفرین و سرمایه گذار خارجی با ایده خلاقانه را جذب نماید.

ایده‌هایی که با یک طرح توجیهی مناسب پشتیبانی می شود. طرح توجیهی متقاضیان توسط دولت محلی یا دولت فدرال در یک کمیسیون متشکل از کارکنان بخش اقتصادی دولت و اساتید دانشگاه‌های دولتی ، مورد بررسی قرار خواهد گرفت و افرادی که با موفقیت سرمایه گذاری خود را در استرالیا تاسیس نمایند ، واجد شرایط درخواست اقامت دائم استرالیا خواهند بود. دولت ایالتی فعالیت تجاری دارندگان ویزا را نظارت خواهد کرد و اگر “به اندازه کافی” با طرح توجیهی ارائه شده در ارتباط نباشد ، ممکن است ویزای آنان تمدید نشود.

ویزای استارت آپ استرالیا بدون سرمایه اولیه از چهارشنبه 21 نوامبر 2018 آغاز شده است.

وزارت امور داخله تایید کرده است که هیچ نوع محدودیتی در تعداد ویزای وجود ندارد.

برای واجد شرایط بودن برای ویزای SISA، متقاضیان باید طیف وسیعی از معیارها را داشته باشند، از جمله:

 • داشتن یک ایده یا مفهوم تجاری نوآورانه که پتانسیل ایجاد شغل و کمک به اقتصاد استرالیای جنوبی را دارد
 • تأمین بودجه یا سرمایه گذاری برای سرمایه گذاری خود از یک منبع واجد شرایط، مانند یک سرمایه گذار فرشته، شرکت سرمایه گذاری خطرپذیر، یا آژانس دولتی
 • توانایی نشان دادن تعهد واقعی برای ایجاد و رشد کسب و کار خود در استرالیای جنوبی
 • برآورده کردن الزامات مهارت زبان ی
 • برآوردن الزامات سلامتی و شخصیت

فرآیند درخواست ویزای SISA شامل یک فرآیند دو مرحله ای است.

 • مرحله اول شامل ارسال اظهار علاقه (EOI) است که ایده یا مفهوم تجاری متقاضی را به همراه شواهدی مبنی بر تامین مالی یا سرمایه گذاری ارائه می دهد. EOI بر اساس طیف وسیعی از عوامل، از جمله منافع اقتصادی بالقوه برای استرالیای جنوبی، سطح نوآوری و منحصر به فرد بودن ایده، و سابقه فعالیت کارآفرینی متقاضی ارزیابی می شود.

در صورت موفقیت آمیز بودن EOI، از متقاضی برای درخواست ویزای SISA دعوت می شود.

 • مرحله دوم شامل ارائه یک با جزئیات بیشتر و ارائه شواهد اضافی از بودجه یا سرمایه گذاری است. این درخواست بر اساس طیف وسیعی از عوامل، از جمله دوام کسب و کار، سطح نوآوری و منحصر به فرد بودن ایده، و ظرفیت متقاضی برای ایجاد و رشد موفقیت آمیز کسب و کار در استرالیای جنوبی ارزیابی می شود.

ویزای SISA این پتانسیل را دارد که بازی را برای اکوسیستم نوآوری استرالیای جنوبی تغییر دهد. با جذب کارآفرینان و استارتاپ‌های با استعداد و نوآور از سراسر جهان، ویزا می‌تواند به ایجاد مشاغل جدید، تحریک رشد اقتصادی و موقعیت استرالیای جنوبی به عنوان قطب پیشرو برای نوآوری و کارآفرینی کمک کند.

با این حال، چالش ها و خطرات مرتبط با ویزای SISA نیز وجود دارد. به عنوان مثال، این خطر وجود دارد که ویزا بتواند کارآفرینان “ویزا پرش” را جذب کند که فقط علاقه مند به استفاده از ویزا به عنوان مسیری برای اقامت دائم استرالیا هستند، نه اینکه واقعاً به اقتصاد استرالیای جنوبی کمک کنند. همچنین این خطر وجود دارد که ویزا منجر به فرار مغزها از کارآفرینان با استعداد و استارت آپ ها از سایر ایالت های استرالیا و همچنین سایر ایالت ها شود.

برای واجد شرایط بودن برای ویزای SISA، متقاضیان باید با یکی از انکوباتورها یا شتاب دهنده های مجاز دولت ایالت موافقت نامه تامین مالی داشته باشند. آنها همچنین باید یک ایده تجاری نوآورانه یا کسب و کار موجود داشته باشند که پتانسیل ایجاد شغل، ارتقای رشد اقتصادی و پتانسیل بازار جهانی را داشته باشد.

سپس متقاضیان موفق می توانند برای یک ویزای موقت درخواست دهند که به آنها اجازه می دهد تا حداکثر چهار سال در استرالیای جنوبی زندگی و کار کنند و در این مدت می توانند ایده کسب و کار خود را توسعه دهند و عملی بودن آن را ثابت کنند. هنگامی که کسب و کار خود را با موفقیت راه اندازی کردند، می توانند برای ویزای دائمی درخواست دهند که به آنها اجازه می دهد به زندگی و کار در استرالیای جنوبی ادامه دهند.

ویزای SISA طیف وسیعی از مزایای را برای متقاضیان موفق ارائه می دهد، از جمله دسترسی به طیف وسیعی از خدمات پشتیبانی دولتی و فرصت های مالی، و همچنین دسترسی به اکوسیستم نوآوری پر جنب و جوش استرالیای جنوبی. این ایالت خانه تعدادی از دانشگاه‌ها، مؤسسات تحقیقاتی و مراکز رشد و همچنین یک جامعه نوپا پررونق است که توسط طیف وسیعی از طرح‌های دولتی و بخش خصوصی حمایت می‌شود.

علاوه بر این، استرالیای جنوبی به دلیل کیفیت بالای زندگی، با فرهنگی آرام و دوستانه، مناظر طبیعی زیبا، و صحنه هنری و فرهنگی پر رونق، مشهور است. مرکز این ایالت، آدلاید، توسط واحد اطلاعات اکونومیست به عنوان یکی از قابل زندگی ترین شهرهای جهان معرفی شده است و مجموعه ای از امکانات رفاهی و خدمات در سطح جهانی، از جمله مراقبت های بهداشتی، آموزشی و سیستم های حمل و نقل عمومی عالی را ارائه می دهد.

برنامه ویزای SISA در حال حاضر تعدادی از کارآفرینان مبتکر را به استرالیای جنوبی جذب کرده است، با طیف وسیعی از مشاغل در بخش های مختلف که اکنون در این ایالت فعالیت می کنند. اینها شامل استارتاپ‌هایی در زمینه‌های فناوری سلامت، آگ‌تک، فین‌تک و انرژی‌های تجدیدپذیر و غیره است.

به طور کلی، برنامه ویزای SISA یک فرصت هیجان انگیز برای کارآفرینان و مشاغل نوآوری است که به دنبال ایجاد خود در استرالیای جنوبی هستند. استرالیای جنوبی با سیاست های حمایتی دولت، زیرساخت های کلاس جهانی و کیفیت بالای زندگی، مقصدی ایده آل برای کسانی است که به دنبال رشد کسب و کار خود و ایجاد تأثیر مثبت بر جهان هستند.

 

5/5 - (12 امتیاز)
4 دیدگاه در ویزای استارت آپ استرالیا بدون سرمایه اولیه – کارآفرینی استرالیای جنوبی SISA
 1. سلام
  من یک ایده خوب دارم و برای ویزای استارت آپ کانادا اقدام کردم ، به نظر شما برای ویزای استارت آپ استرالیا هم میتوانم اقدام نمایم ؟
  سوال دوم این است که آیا ویزای استارتاپ استرالیا بهتر است یا ویزای استارتاپ کانادا ؟
  تشکر

  • تیم تخصصی طرح توجیهی جولای 5, 2020 در 11:10 ق.ظ پاسخ

   شما می‌توانید همزمان برای استارت آپ کانادا و استارتاپ استرالیا ، سوئد ، فرانسه ، آلمان اقدام نمایید.
   اما باید توجه نمایید که بیزینس پلن باید برای هر یک از این کشورها تنظیم شده باشد.
   در ضمن ایده نوآورانه شما باید برای آن کشور نیز مناسب باشد تا مشمول ویزای استارتاپ باشید.
   در مورد سوال دوم ، بهتر و بدتر معنا ندارد . هر کشور هدفش از ارائه برنامه ویزای کارآفرینی ، استارتاپ یا خوداشتغالی متفاوت است.
   بازار کاری متفاوت و سرمایه اولیه متفاوتی نیاز دارد.
   شما باید ببینید که کدام کشور به عنوان یک سرمایه گذار صاحب ایده نوآورانه که تقاضای ویزای استارتاپ دارد ، چه امکانات بیشتری ارائه می‌دهد.

 2. من یه ایده استارت آپ دارم و قصد مهاجرت دارم می خواستم بدونم مجموعه شما چه خدماتی می تونه به من بده برای اینکه تو این شرایط کرونا بتونم مهاجرت کنم؟

 3. سلام علیکم بنده یک ایده توسعه شغل سنتی خود به صورت صنعتی و مکانیزه با روشهای عرضه و بازاریابی بی واسطه از کارخانه تا آشپزخانه دارم و می خواهم در اصفهان پیاده کنم ولی بصورت ملی و درنهایت بین المللی کار کنم و برای جذب سرمایه گذار
  تصمیم به نوشتن بیزینس پلن دارم شما می توانید بتده را یاری کنید؟


[بالا]

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *