بیزینس پلن استارتاپ ویزای

مهاجرت یه انگلیس از طریق استارتاپ ویزا

این روزها به هر طرف که نگاه میکنید نشانه‌ای از رفتن میبینید! تقریبا همه سودای مهاجرت در سر دارند و به دنبال راهی برای زندگی در یک کشور پیشرفته هستند! در این مسیر کشورهای بسیار زیادی هم برای انتخاب وجود دارد.

از جمله این کشورها باید به انگلستان اشاره کرد. کشوری پیشرفته که همواره مسیر رو به رشدی را طی می‌کند و شرایط و کیفیت زندگی بسیار ایده‌آلی را برای مهاجران فراهم می‌آورد.

حال سوال این است؛ چطور به انگلستان مهاجرت کنیم؟

خب روش‌های بسیار متفاوتی برای مهاجرت پیش روی علاقمندان وجود دارد؛ اگر بخواهیم یکی از بهترین آن را معرفی کنیم؛ «استارتاپ ویزای انگلیس» است!

درواقع اگر جزء افراد خلاق، کارآفرین و نوآور به حساب می‌آیید و انگلیس را برای ادامه زندگی‌تان انتخاب کرده‌اید؛ استارتاپ ویزای انگلیس میتواند یک گزینه بسیار مناسب برای شما باشد.

اما منظور از استارتاپ ویزای انگلستان چیست؟

برای دریافت آن به چه مدارک و اطلاعاتی نیاز است؟ اگر علاقمند به مهاجرت به کشور انگلستان هستید؛ لطفا تا انتهای این مقاله همراه ما باشید. قصد داریم به شما در مسیر یک زندگی بهتر و ایده‌آل، کمک کنیم.

بیزینس پلن استارتاپ ویزای انگلیس

استارتاپ ویزای انگلیس چیست؟

گفتیم؛ انگلستان از جمله کشورهای رو به رشد اروپا بوده و صنعت و اقتصاد آن همیشه مسیر رو به جلویی را طی می‌کند. همین مسئله هم باعث شده تا برنامه‌های بسیار متفاوتی را برای افراد در نظر گیرند. در حال حاضر یکی از محبوب‌ترین و مهم‌ترین روش‌های مهاجرتی به انگلیس، استارتاپ ویزای این کشور است.

اصلی‌ترین دلیل این مسئله هم به اختصاص دادن جایگاه بسیار بالا برای افراد کارآفرین در برنامه‌های دولت برمیگردد. براساس آخرین تحقیقات انجام شده در انگلستان؛ درآمد افراد شاغل در این حوزه، نقش بسزایی در اقتصاد کشور داشته‌ است. پس اختصاص دادن چنین برنامه‌ای در برنامه‌های دولت خیلی نامعقول نیست!

اما

استارتاپ ویزا چیست؟

نوعی اقامت موقت برای آن دسته از کارآفرینانی که با ارائه بیزینس پلن و رعایت استانداردهای مدنظر میتوانند به موفقیت‌هایی در یک کسب‌وکار برسند و در نهایت اقامت دائم این کشور را به دست آورند.

درواقع آن دسته از افرادی که برای اولین بار جهت اقامت در کشور انگلستان اقدام کرده‌اند و قصد راه‌اندازی یک کسب‌وکار نوپا را دارند، میتوانند استارتاپ ویزا دریافت ‌کنند.

برای اخذ این نوع از ویزا هیچ نیازی نیست که فارغ التحصیل یک رشته خاص یا مشغول تحصیل در دانشگاه‌های بخصوصی باشید. کافیست یک ایده بسیار نوآورانه و جدید ارائه دهید. یک ایده که قابلیت اجرا داشته و کاملا منطقی باشد.

استارتاپ ویزای انگلیس سینگل بوده و تنها به مدت 2 سال اعتبار دارد.

با اخذ این نوع ویزا نمیتوانید مستقیما اقامت دائم انگلستان را بدست آورید. اما با این حال؛ امکان تمدید آن به ویزای نوآور وجود دارد. حتی متقاضیان پس از سه سال واجد دریافت ILR می‌شوند.

نکته بسیار مهمی که درخصوص استارتاپ ویزای انگلستان باید بدانید این است که متقاضیان میتوانند تمامی افراد تحت تکلف خود را به این کشور ببرند. (یعنی همسر و فرزندان زیر 18 سال)

نقاط مثبت استارتاپ ویزا

خب این مسئله بر هیچکس پوشیده نیست که هر کدام از روش‌های مهاجرتی، نقاط مثبت و ضعفی را به همراه دارد. متقاضیان مهاجرت نیز با بررسی تمامی این موارد؛ اقدام به انتخاب یک روش مناسب برای مهاجرت می‌کنند.

با این تفاسیر؛ اگر میخواهید برای استارتاپ ویزای انگلیس اقدام کنید؛ آگاهی از این نکات کمک می‌کند تا انتخاب بهتری داشته باشید و با یک مقایسه صحیح میان روش‌های موجود، تصمیم بهتری را اتخاذ نمائید.

از جمله مزیت‌هایی که با خود به همراه دارد، عبارتند از:

 1. دارا بودن اقتصاد قوی
 2. نزدیک بودن انگلیس و ایران و راحت بودن شرایط رفت‌وآمد
 3. عدم نیاز به هیچگونه سرمایه‌گذاری
 4. انگلیس زبان بودن
 5. اخذ اقامت 2 ساله
 6. امکان اخذ ویزا برای همسر و فرزندان زیر 18 سال

معایب استارتاپ ویزا

همانطور که در بخش قبلی اشاره کردیم؛ هر کدام از روش‌های مهاجرتی قطعا معایبی را نیز با خود به همراه دارند و این مسئله درخصوص استارتاپ ویزای انگلیس هم صدق می‌کند.

بررسی این معایب اجازه می‌دهد تا تک تک موارد موجود را بررسی کرده و در نهایت بهترین وضعیتی که با شرایط شما مطابقت دارد را انتخاب نمائید.

از بارزترین معایبی که ویزای استارتاپ انگلیس با خود به همراه دارد؛ تاکید بر بکر و نوین بودن بیزینس پلن است. ایده‌ای که کاملا با تکنولوژی همسو و نهاد و موسسه‌ای حاضر به حمایت مالی از آن باشد. از دیگر معایب آن باید به موارد زیر اشاره کرد:

 • هزینه بالای زندگی
 • ضروری بودن ارائه یک ایده نوآورانه
 • عدم امکان سرمایه گذاری و شروع کار بدون حمایت نهادهای مشخص شده با موضوع مورد نظر
 • خروج این کشور از اتحادیه اروپا

چه کسانی میتوانند استارتاپ ویزا بگیرند؟

استارتاپ ویزای انگلیس صرفا برای افرادی مناسب است که از پتانسیل بالایی برخوردارند و کارآفرین هستند. اشخاصی که قصد راه‌اندازی یک استارتاپ را در کشور انگلیس دارند باید مراحل را به درستی طی کنند.

یعنی این مسئله امکان‌پذیر نیست که اول کسب‌وکاری را در این کشور شروع کرده و سپس به مقوله استارتاپ ورود نمایند! از طرفی کسب وکار یا ایده‌ آنها نباید در جایی دیگر راه‌اندازی و اجرا شده باشد.

به این مسئله توجه کنید؛ اگر از تجربه بالایی در این صنعت برخوردارید و میخواهید یک تجارت هم در انگلستان راه بیاندازید، ویزای نوآور گزینه بهتری نسبت به ویزای استارتاپ است. اگر هم قصد پیوستن به یک تجارت فعال در انگلیس را دارید؛، ویزای کار ماهر نیاز شما را برآورده خواهد کرد.

همانطور که گفتیم؛ روش‌های بسیار متنوعی برای مهاجرت به کشور انگلیس وجود دارد. از همین‌رو قبل از هرگونه تصمیم‌گیری، تمامی روش‌های موجود را بسنجید!

اما چطور موفق به اخذ استارتاپ ویزای انگلیس شویم؟

شرایط دریافت استارتاپ ویزای انگلیس

برای اینکه بتوانید موفق به اخذ ویزای استارتاپ انگلیس شوید؛ باید شرایط زیر را داشته باشید:

 1. بالای 18 سال سن داشته باشید
 2. قبلا هیچ تجارتی را در انگلستان راه‌اندازی نکرده باشید.
 3. ایده نوآورانه کسب و کار شما توسط یک نهاد تائیدکننده در انگلستان به تائید رسیده باشد. و به آنها اطمینان داده شود که بیشتر تایم کاری‌تان را در انگلستان صرف توسعه شغل خود خواهید کرد.
 4. فعالیتی را در انگلستان شروع کنید که قادر به انجام آن هستید.
 5. به زبان انگلیسی مسلط و یا حداقل نمره 5.5 آیتلس را دریافت کرده باشید.
 6. نتایج آزمایشات مرتبط با سل را ارائه دهید.
 7. گذرنامه معتبری در اختیار داشته باشید
 8. مدارک و کلیه اسناد را به زبان انگلیسی ترجمه کنید

سرمایه گذاری برای استارتاپ ویزای انگلیس

خب برای استارتاپ ویزای انگلیس و حتی برای سرمایه‌گذاری در مشاغل خود هیچگونه نیازی به سرمایه ندارید. هر چند که در اختیار داشتن ایده تجاری، آن هم یک ایده قابل اجرا الزامی‌ست. از طرفی نهادهای تائیدکننده برای تامین بودجه براساس بیزینس پلن شما تصمیم‌گیری‌های نهایی را انجام می‌دهند.

اما کدام بیزینس پلن‌ها به تائید میرسند؟ اگر میخواهید بیزینس پلن شما برای اخذ ویزای استارتاپ انگلیس مورد تائید واقع شود؛ حتما باید معیارهای زیر در آن نظر گرفته شود.

 • کارآیی

به آن دسته از مهارت‌ها، تجارب، دانش و آگاهی از بازار رسیده باشید که در ادامه راه و موفقیت در کسب‌وکارتان با مشکلی مواجه نشوید.

 • نوآوری

شما باید یک بیزنس پلن اصلی و واقعی داشته باشید که نه تنها نیازهای جدید بلکه نیازهای موجود بازار را نیز برآورده سازد. از طرفی باید یک مزیت رقابتی جدید در بازار به وجود آورد.

 • مقیاس پذیری

بیزینس پلن شما باید از پتانسیل لازم جهت رشد بازارهای ملی و ایجاد اشتغال برخوردار باشد.

علاوه بر تمام موارد موجود؛ بیزینس پلن شما باید به گونه‌ای نوشته شود که نهادهای تائیدکننده را متقاعد ساز شما تمام زمان کاری‌تان را صرف توسعه شغل و ایده‌تان خواهید کرد.

یک بیزینس پلن عالی باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

زمانی به یک بیزینس پلن، قوی و عالی گفته می‌شود که به طور واضح و دقیق درخصوص طرح کسب‌وکار توضیحاتی ارائه دهد.

به عبارت ساده‌تر؛ بطور واضح و دقیق بگوید که این استارتاپ‌ از چه روشی برای کسب درآمد استفاده می‌کند، چه محصولی را به بازار معرفی کرده و اصلا از چه طریقی قصد توسعه و پیشرفت دارد.

درواقع بیزینس پلن از زمان شروع تا محصول و حتی درآمدزایی و رسیدن به نتیجه مطلوب در بازارهای جهانی را باید شامل شود.

حواستان باشد؛ این طرح باید به اداره مهاجرت انگلستان و سازمان‌های حمایت‌کننده ارائه گردد و آنها را متقاعد سازد که طرح شما یک طرح کامل، صحیح و سالم است و به توسعه اقتصاد این کشور کمک خواهد کرد.

مطمئنا متعجب خواهید شد اگر بگوییم؛ بیزینس پلن شما باید توسط 35 نهاد معتبر در انگلیس به تایید برسد و حتی شاید نیاز به مصاحبه حضوری و یا آنلاین باشد.

هرچند که با توجه به شیوع ویروس کرونا، اکثر مصاحبه‌ها جهت تائید بیزینس پلن به صورت آنلاین برگزار خواهد شد.

 نوشتن یک بیزینس پلن قدرتمند، کلید اصلی موفقیت شما در پذیرش و اخذ ویزای استارتاپ انگلیس خواهد بود.

با توجه به این که نگارش بیزینس پلن جهت اخذ استارتاپ ویزای انگلیس یک مقوله بسیار پیچیده و مهم است؛ پیشنهاد ما این است که حتما جهت نگارش از افراد با تجربه و متخصص در این حوزه بهره‌مند شوید.

مشاوران ما با تجارب بالایی که در این زمینه دارند، آماده مشاوره خدمت‌رسانی به شما در راستای تهیه و نگارش یک بیزینس پلن قدرمند هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با کارشناسان ما ارتباط برقرار کنید.

در نوشتن بیزینس پلن باید خیلی دقت نمود.

هزینه استارتاپ ویزای انگلستان در سال 2021

خب متقاضیان اخذ استارتاپ ویزای انگلیس در شروع اقدامات خود باید هزینه‌های درخواست و البته هزینه‌های پزشکی را پرداخت نمایند.

این هزینه‌ها در سال 2021 برای ارائه درخواست 363 و برای آزمایشات پزشکی 493 پوند می‌باشد. خبر خوب اینجاست که در صورت واجد شرایط بودن، تخفیف 55 پوندی منشور اجتماعی شورای اروپا، مشمول حال شما خواهد شد.

استاندارد زمانی که به بررسی درخواست مخاطبین اختصاص می‌دهند چیزی حدود 90 الی 100 روز است. و پس از ارائه ویزا، متقاضیان چیزی حدود 10 الی 30 روز کاری فرصت دارند تا به این کشور مهاجرت نمایند.

میزان احتمال موفقیت استارتاپ ویزای انگلستان

اگر بخواهیم یک آمار دقیق از میزان موفقیت احتمالی استارتاپ ویزاهای انگلیس شرح دهیم باید بگوییم؛ از سال 2019 تا پایان سال 2020، چیزی حدود 572 درخواست ارسال شده که از این میزان 546 مورد آن مورد قبول واقع شده است.

جالب اینجاست که از 20 درخواست رد شده، 6 مورد آن درخواست پس گرفته شده است. پس میتوان نتیجه گرفت که احتمال موفقیت استارتاپ ویزای انگلیس 95 درصد است.

این مسئله را فراموش نکنید؛ هرچقدر که بیزینس پلن شما قوی‌تر نوشته شده باشد؛ شانس شما برای اخذ استارتاپ ویزای کشور انگلستان بیشتر است.

و در آخر

مهاجرت یک مقوله بسیار حساس و پرفشار است. رویای زندگی بهتر تقریبا در ذهن همه افراد وجود دارد. هر خانواده‌ای قصد دارد تا یک زندگی متفاوت و البته بسیار دلپذیرتر را تجربه کند و آینده‌ای کاملا روشن را برای فرزندانش رقم بزند.

کشور انگلستان هم با توجه به شرایطی که در اروپا دارد و با توجه به پیشرفت روزافزونی که تجربه می‌کند، یک گزینه بسیار عالی برای مهاجرت است.

در این مسیر با کمک استارتاپ ویزای کشور انگلیس شما میتوانید همان شغل رویایی، دقیقا همان چیزی که همیشه به دنبالش بودید را راه‌اندازی و از آن لذت ببرید.

برای اخذ استارتاپ ویزا نیز در اختیار داشتن یک بیزینس پلن قدرتمند الزامی‌ست! شما با ارائه بیزینس پلن دقیقا به سازمان‌هایی تائیدکننده و به سازمان‌هایی که مسئولیت تامین بودجه را برعهده دارند میگویید که قرار است چطور در شغل رویایی‌تان فعالیت کنید، چطور به درآمد برسید و اصلا چه مزایایی را برای اقتصاد کشور فراهم آورید.

مطمئنا هرچقدر که ایده شما جدیدتر و بکرتر باشد و هرچقدر که نقش موثرتری را در اقتصاد کشور ایفا کنید؛ شانس شما برای اخذ استارتاپ ویزای انگلیس هم بیشتر خواهد شد.

پس شانس خود را با بیزینس پلن‌های ساده و پیش پا افتاده هدر ندهید! آداب بخصوصی دارد! هرشخص و یا هر تیمی توانایی اجرا کردن این آداب را ندارد.

توصیه ما این است که حتما برای نگارش بیزینس پلن با افرادی متخصص و کاربلد ارتباط برقرار کنید. کسانی که تجربه نگارش بیزنس پلن برای اخذ سرمایه گذار و بیزینس پلن در کشورهای دیگر را دارند.

در این مسیر متخصصان ما میتوانند به شما در نگارش بیزینس پلن بسیار حرفه‌ای، پرقدرت و نتیجه‌گرا کمک خواهند کرد . برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با کارشناسان ما ارتباط برقرار کنید.

نوشتن بیزینس پلن – طرح توجیهی – برای دریافت ویزای استارتاپ انگلیس

5/5 - (2 امتیاز)
5 دیدگاه در استارتاپ ویزای انگلیس [از طریق نوآوری،اختراع]
 1. با سلام
  من و همسرم الان مقیم ارمنستان هستیم
  همسرم یک ایده داره برای موتور ماشین. کاهش مصرف . میخواهیم از این ایده برای مهاجرت به کانادا یا انگلیس استفاده کنیم
  من شرایط استارتاپ ویزای انگلیس و استارتاپ ویزای کانادا را در سایتتون خواندم . اما کدام یک برای ما بهتر ؟

  • تیم تخصصی طرح توجیهی ژانویه 15, 2022 در 11:49 ق.ظ پاسخ

   درود
   بحث اینکه شما کدام کشور را برای ویزای استارتاپ انتخاب نمایید هم سلیقه ای و هم بستگی به شرایط طرح و هزینه های اجرایی آن دارد.
   لطفا برای مشاوره در خصوص ویزای استارتاپ فارغ از اینکه برای انگلیس است یا کانادا با ما از طریق واتس اپ در تماس باشید
   سپاس

 2. برای ویزای انگلیس حتما ایده نوآورانه باید باشد ؟

  • تیم تخصصی طرح توجیهی می 16, 2022 در 2:15 ب.ظ پاسخ

   درود
   همانطور که در تیتر دیده میشود :استارتاپ ویزای انگلیس [از طریق نوآوری،اختراع]
   برای این نوع ویزا باید ایده نوآورانه باشد

 3. مطل کاملی بود. تشکز


[بالا]

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *