سیستم نشت متان از طریق پهپاد Drone – استارتاپ ی استرالیا

Business Plan Methane Leaks Detection AI

سفارش نوشتن طرح توجیهی سیستم تشخیص هوش مصنوعی نشت متان از طریق پهپاد به تیم تخصصی ارائه شد.

شرکت X بعد از بر تحقیق و توسعه ، دستگاه مادون قرمز دارای سیستم هوش مصنوعی و بهره گیری از یادگیری عمیق ساخته است. این شرکت قصد دارد با بهره گیری از طرح توجیهی (بیزینس پلن Business Plan طرح کسب و کار) قصد دارد برای ویزای استارتاپ استرالیا 188e (ویزای نوآوری) اقدام نماید.

طرح توجیهی سیستم هوش مصنوعی نشت متان از طریق پهپاد Drone - استارتاپ ویزای استرالیا

خلاصه ای از طرح توجیهی

بر اساس متن طرح توجیهی سیستم هوش مصنوعی نشت متان – استارتاپ ویزای کانادا

مقدمه

متان گازی است که به صورت طبیعی و هم توسط بشر ساخت میشود. این گاز از نوع گازهای گلخانه ای است. طول عمر بسیار کوتاه‌تر از CO2 است، اما سریع‌تر عمل می‌کند و 20 تا 80 برابر در به دام انداختن گرما مؤثر است. مقدار کمی متان اضافی راه درازی را می رساند.

بر اساس برنامه محیط زیست سازمان ملل متحد، متان در گرم کردن اتمسفر 80 برابر بیشتر از دی اکسید کربن در یک دوره 20 ساله است – و نشت از سیستم های گاز طبیعی یکی از منابع اصلی انتشار متان ناشی از فعالیت های انسانی است.

این سیستم از دوربین های مادون قرمز برای ردیابی انتشار گازهای گلخانه ای از تاسیسات نفت ، گاز، کارخانه گاز و محل دفن زباله استفاده مینماید.

نوآوری

چرا نوآورانه است؟

بر اساس بیزینس پلن سیستم هوش مصنوعی نشت متان – تاکنون از روش‌های دستی برای تشخیص نشت گاز متان Methane استفاده می‌شود – از جمله فرستادن افراد برای تشخیص نشت گاز طبیعی در صورت وقوع و استفاده از تجهیزات دستی برای انجام بازرسی.

اکنون، استفاده از قابلیت‌های مادون قرمز – برای تشخیص گازهای نامرئی مانند متان را استفاده میشود – و هوش مصنوعی (AI)، به‌طور موثرتر زمان و مکان وقوع نشت را تشخیص می‌دهد و اینکه کدام نشت خطرناک‌تر است.

از مادون قرمز به تنهایی نمیتوان ، انتشار گاز متان را تشخیص داد ، زیرا گازهای دیگری نیز در همان طیف وجود دارد. بنابراین با استفاده از هوش مصنوعی و یادگیری عمیق Deep Learning میتوان این گاز را تشخیص داد.

با استفاده از این روش، نرخ موفقیت تشخیص دقیق گاز متان، 93% درصد است.

طیف‌سنجی لیزری قابل تنظیم (TLS) همراه با تصویربرداری مادون قرمز میانی ابزار قدرتمندی برای تجسم حساس و کمی نشت گاز است.

این کار به تشخیص نشت متان در فاصله 55 متری توسط لیزر و یک دوربین مادون قرمز و دستگاه XVB , برنامه هوش مصنوعی می‌پردازد. این مفهوم تجسم نرخ نشت متان را تا 0.5 میلی لیتر در دقیقه توسط تصاویر و توالی ها با نرخ فریم تا x هرتز نشان می دهد. توده گاز و نشت را می توان در یک تصویر واحد با طیف سنجی جذب مستقیم (DAS) محلی و کمی سازی کرد.

 

طرح توجیهی سیستم هوش مصنوعی تشخیص نشت متان از طریق پهپاد Drone – استارتاپ ویزای استرالیا

5/5 - (5 امتیاز)