ربات بازرسی و جوشکاری زیر آب هوشمند AI در برمن – پهپاد زیر آب

طرح توجیهی – بیزینس پلن Business Plan پروژه مهندس ا.م که قرار است که شرکت طراحی و تولید ربات بازرسی و جوشکاری زیر آب (پهپاد زیر آب) باشد به تیم تخصصی طرح توجیهی سپرده شد.

این شرکت در کشور آلمان از طریق ثبت شرکت راه اندازی خواهد شد. سرمایه اولیه پیش بینی شده برای تاسیس این شرکت 2.5 میلیون یورو میباشد. این ربات مستقل برای حوزه نفت و گاز, بازرسی کابل ها, لنگرها و همچنین سازه های زیر آب بسیار مناسب است.

طرح تجاری ساخت ربات بازرسی و جوشکاری زیر آب

ربات بازرسی و جوشکاری زیر آب

مقدمه

شرایط بدنی انسانها برای کار در عمق زیاد آب ، مخصوصا برای کار در کف اقیانوس مناسب نیست. از طرفی استفاده از زیر دریایی کوچک تک سرنشین بسیار گران قیمت و کارایی پایینی دارند. بنابراین ربات برای این انجام این کار بسیار مناسبند، به خصوص که اگر ربات بازرسی و جوشکاری زیر آب را باهم انجام دهد.

نیاز به رباتی که بتواند بدون سیم در اعماق اقیانوس حرکت و تمامی امکانات بازرسی و جوشکاری در اختیار داشته باشد، بسیار وجود دارد.

فعالیت این ربات منحصر به بازرسی و تعمیرات محدود نیست. ابزارهایی که در اختیار خود ربات است و سیستم و کنترل انسانی در سطح این قابلیت را به ربات میدهد تا عملیات پیچیده ای را در محیط اقیانوس انجام دهد.

این ربات عملیات بازرسی و جوشکاری زیر آب را با تامین نیرو در زیر آب انجام میدهد و نیاز به حضور در سطح ندارد. قابلت عملیاتی 24/7

مشخصات فنی

بر اساس طرح تجاری ساخت ربات بازرسی و جوشکاری زیر آب (پهپاد زیر آب)

این ربات متشکل از ماژول ها است و با طیف وسیعی از عملیات زیر دریا سازگار است. ماژول ها را می توان در ترکیب های مختلف به هم متصل کرد تا انواع مختلفی از عملیات را انجام دهد.

  1. بدنه از جنس تیتانیوم – آلیاژ 4-6
  2. ابزار ها : گیره , دسته جوش , دسته برش , چکش , سمباده , دور زن لوله , نورافکن , دوربین فلیمبرداری , باطری ایستگاهی , علامت زن , متر نوری
  3. طول بدنه 230 سانتی متر
  4. سیستم هوش منصوعی سونار , تصویری , فشار سنجی و حرکت
  5. قابلیت مانور حرکتی دوار در نقطه تا 50 درجه
  6. سیستم جلوگیری از اختلال ارتباط
  7. سنسور تشخیص روغن, صدا, گاز
  8. اسکنر نقطه جوش

تحقیقات بازار

بر اساس تحقیقات انجام شده برای نوشتن طرح تجاری ساخت ربات بازرسی و جوشکاری زیر آب هوشمند

انتظار می‌رود که اندازه بازار خودروهای زیرآبی خودمختار (ربات هوشمند) جهانی تا سال 2029 با 34.7 درصد در طول دوره پیش‌بینی به 4613.6 میلیون دلار برسد.»

انتظار می‌رود که اندازه و سهم بازار ربات بازرسی و جوشکاری زیر آب هوشمند به‌دلیل افزایش تقاضا برای محصول، افزایش آگاهی از محصول، و هزینه‌های عمده برای بهبود کارایی محصول و کاهش شکاف عرضه و تقاضا در بازار، به طور قابل توجهی در آینده رشد کند.

5/5 - (5 امتیاز)

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *