نحوه تهیه بیزینس پلن یا نوشتن برای درخواست ، کارآفرینی یا خوداشتغالی

طرح توجیهی برای درخواست ویزا

الزامات درخواست ی سرمایه گذار به طور کلی شامل یک طرح توجیهی (Business Plan – بیزینس پلن – طرح تجاری) است.

اصلی این است که شما مایل به مهاجرت به کشور و اخذ اقامت و/یا شهروندی با توجه به هستید. اکنون بخش سرمایه گذاری را می توان به روش های مختلفی اجرا کرد، اما چیزی که باید نشان دهید این است که می دانید چه کاری انجام می دهید.

نحوه تهیه طرح توجیهی برای درخواست ویزا

برای اطمینان از اینکه متقاضی دارای منافع قانونی در سرمایه گذاری در کشور است که مقامات بر روی یک طرح تجاری خوب پیش نویس تاکید می کنند – طرحی که مشخص می کند کجا، کجا و چگونه سرمایه گذاری خواهید کرد. بنابراین، اگر می خواهید درخواست خود را تأیید کنید، نباید تهیه پیش نویس طرح را ساده نگیرید.

امروز، ما به چند اصل اساسی در مورد آنچه که یک طرح توجیهی برای درخواست ویزا خوب برای درخواست ویزای سرمایه گذار است، خواهیم پرداخت. البته، ترکیب کلی طرح بسته به نوع سرمایه گذاری که می خواهید تحت برنامه انجام دهید، متفاوت خواهد بود. اما، ملاحظات خاصی به ناچار باید در نظر گرفته شود. در اینجا چند نکته وجود دارد که باید هنگام تهیه طرح توجیهی برای درخواست ویزا در نظر بگیرید.

طرح توجیهی باید تحلیل کننده بازار باشد

شما تصمیم می گیرید در یک کشور خارجی سرمایه گذاری کنید و یک مدل کسب و کار پیشنهاد دهید. کارایی مدل توسط مقامات مورد بررسی و ارزیابی قرار خواهد گرفت. یکی از جنبه های کلیدی یک مدل کسب و کار خوب، ارزیابی بازار مربوطه است.

مثلاً در طرح توجیهی برای درخواست ویزا خود، می خواهید مجموعه ای از خدمات را ارائه دهید که در کشور شما محبوب هستند. با این حال، شما به سادگی نمی توانید قضاوت خود را بر اساس میزان موفقیت کسب و کارتان در کشورتان قرار دهید. احتمالاً خدمات مورد نظر به دلایل مختلفی مانند عدم پشتیبانی زیرساختی، سبک زندگی نامطلوب محلی، یا معرفی و پذیرش خدمات جایگزین بهتر، در کشور مورد علاقه اصلا قابل اجرا نیستند. بنابراین، طرح توجیهی شما برای درخواست ویزا  باید تحلیل بازار را به طور جامع نشان دهد.

تشریح ساختار سازمانی در طرح توجیهی

بدون ساختار سازمانی، طرح توجیهی شما فقط یک برنامه باقی خواهند ماند. ضروری است نشان دهید که چگونه می خواهید کسب و کار خود را در کشور ساختار دهید. موقعیت شما در شرکت و همچنین سایر اعضای شرکت باید به وضوح بیان شود. موارد دیگری مانند دفتر مرکزی شرکت، هیئت مدیره، بخش های ساختاری در شرکت، نحوه انتصابات و نحوه مشارکت شرکت در رشد اقتصاد نیز باید ارائه شود. ایده های شما باید شکل داشته باشد و ساختار سازمانی گامی به سوی آن است.

الزامات قانونی باید برآورده شود

از شما انتظار می رود که تحقیقات کاملی در مورد الزامات قانونی برای ایجاد و مدیریت یک تجارت در کشور مهاجرت انجام دهید. در طرح توجیهی برای درخواست ویزا، باید یک بخش را به طور خاص برای الزامات قانونی در نظر بگیرید. قوانین و مقرراتی را که در مورد کسب و کار شما اعمال می شود، برشمارید. در صورتی که مجوزها یا مجوزهایی برای اخذ وجود دارد، باید آنها را ذکر کنید.

یک یادداشت دقیق در مورد الزامات قانونی به مقامات نشان می دهد که شما می دانید برای انجام یک تجارت در کشور مهاجرت چه کاری لازم است. همچنین صداقت تا حد زیادی پیش می‌رود، بنابراین در مورد هر مجوزی که هنوز در رابطه با کسب‌وکار نخواهید گرفت، باید همان را همراه با مدرک مستندی که فرآیند در حال انجام است ذکر کنید.

تعیین سهم کسب و کار

در اکثر ویزاهای سرمایه گذار، یکی از الزاماتی که خواهید یافت، مشارکت کسب و کار در اقتصاد محلی است. مقرراتی مانند ایجاد حداقل تعداد شغل اغلب اجباری به عنوان بخشی از شرایط ویزا اعمال می شود.

اطمینان حاصل کنید که طرح توجیهی برای درخواست ویزا شما اطلاعات کافی در مورد مراحل انجام این الزامات، مدت زمان لازم برای ایجاد اثرات مورد نظر و برنامه های بعدی ارائه می دهد. ویزای سرمایه گذار برای جذب سرمایه گذاری و ایجاد انگیزه اقتصادی بسیار مورد نیاز صادر می شود. اگر کسب‌وکاری که پیشنهاد می‌کنید پتانسیل تولید نتایج قابل‌توجه را نداشته باشد، تلاش شما و کشور هدر می‌رود.

تخمین هزینه و غیره در طرح توجیهی برای درخواست ویزا

یک مدل کسب و کار نظری خوب نیست. مقامات به دنبال حقایق، برآوردهای مبتنی بر تحقیقات و نتایج قابل سنجش هستند. مطمئن شوید که هزینه های تخمینی تاسیس و راه اندازی کسب و کار را مشخص کرده اید. شما باید تخمین درآمد را ارائه دهید و به شما توجه داشته باشید. شما نمی توانید در اینجا حدس و حدس بزنید.

با در نظر گرفتن همه چیزهایی که در کسب و کار شما وجود دارد، باید اطلاعات دقیق و حساب شده ای را در مورد میزان ضرر احتمالی کسب و کار، میزان سود بالقوه و میزان سرمایه مورد نیاز کسب و کار در هر زمان در نظر بگیرید. شما مجبور نیستید اعداد را صددرصد دقیق دریافت کنید. آنها باید منطقی باشند و با تحقیقات کافی پشتیبانی شوند.

نحوه تهیه و نگارش طرح توجیهی برای درخواست ویزا

5/5 - (1 امتیاز)

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *