طرح توجیهی ی کانادا جزو مهمترین مدارکی می باشد که برای اخذ ویزای سرمایه گذاری و یا کارآفرینی کانادا به آن نیاز خواهید داشت.

کانادا یکی از بزرگ ‌ترین مقصدهای مهاجرت جهان است، با بیش از ۲۵۰ هزار مهاجر جدید که هر ساله به کانادا می‌رسند تا از اقتصاد قوی کشور و سیستم مهاجرتی پیشرفته بهره‌ مند شوند (سیستمی چنان پیشرو که اداره آمار دولت کانادا پیش‌ بینی می‌کند که تا سال 2031، نیمی از تمام افراد شاغل در کشور در خارج از کشور به دنیا آمده‌اند).

با سطح فعلی فرصت برای مهاجرت به کانادا، هرگز زمان بهتری برای درخواست ویزای مهاجرت کانادا وجود نداشته است.

بخش مهاجرت کانادا برای کمک به افرادی که به دنبال زندگی و کار در کانادا برای گرفتن ویزا فوری و با حداقل دردسر هستند ایجاد شده‌است و مشاور مهاجرت کانادا، می‌تواند به همه شما در مورد نیازهای ویزای کانادا کمک کند.

طرح توجیهی ویزای سرمایه گذاری کانادا

طبقه بندی ویزاهای مهاجرت به کانادا (ویزاهای محبوب کانادا)

 1. ویزای کارگر ماهر : یک برنامه ویزای بسیار محبوب برای افراد با سطح بالای مهارت ‌ها و تجربه است.
 2. ویزای تجاری کانادا : به طور ویژه برای جذب تجار ماهر در کانادا طراحی شده ‌است. داشتن طرح توجیهی ویزای سرمایه گذاری کانادا از الزامات این نوع روادید کانادا است.
 3. ویزای مهاجرت استانی : به کارفرمایان در کبک و استان ‌های دیگر کمک می‌کند تا نیازهای خود را با استخدام کارگران مهاجر برآورده کنند.

همچنین تعدادی از برنامه‌های مهاجرت خانوادگی در کانادا وجود دارد؛ ۴۰ درصد مهاجرت سالانه به کانادا تحت تجدید دیدار خانوادگی و برنامه‌های پناهندگان است.

ویزای تجاری کانادا (اخذ اقامت کانادا از طریق ویزای تجاری)

ویزای تجاری کانادا برای جذب افراد با تجربه کسب‌ و کار به کانادا طراحی شده است. کاندیداهای موفق، افرادی هستند که می‌توانند در کانادا سرمایه‌گذاری کنند، کسب و کارهای جدیدی را در کانادا آغاز کنند و ثروت نمایند و نیروی کار کانادایی را استخدام کنند.

در سال 2017، بیش از ۹۰۰۰ کارگر کسب ‌و کار اجازه ورود به کانادا را داشتند. در سال 2019-2018 هدف دولت استقبال از تعداد مشابهی از مهاجران تجاری کانادا است.

دولت کانادا به منظور تشویق توسعه یک محیط اقتصادی قوی و مرفه به دنبال افراد کارآفرین و با تجربه تجاری کافی و دارایی ‌های لازم است.

طبقه بندی ویزای کسب ‌و کار کانادا (اخذ اقامت از طریق ویزای تجاری)

ویزای سرمایه‌گذاری کانادا

با هدف افراد با ارزش خالص شخصی حداقل ۱۰ میلیون دلار، و تمایل به سرمایه‌گذاری در معرض خطر حداقل ۲ میلیون دلار سرمایه گذاران در صندوق سرمایه‌گذاری سرمایه‌گذار در کانادا. این رده همیشه در دسترس نیست و در ۳۰ دسامبر ۲۰۱۵ به طور موقت بسته شد.

جهت اقدام برای سرمایه گذاری داشتن طرح توجیهی ویزای سرمایه گذاری کانادا از الزامات است.

ویزای استارت آپ کانادا

با هدف صاحبان کسب‌ و کار موفق و یا بخشی از مالکان با تجربه قابل‌ توجه که قصد و توانایی خود را دارند و یک کسب‌وکار در کانادا را مدیریت می‌کنند، که درآمدها و اشتغال را ایجاد می‌کند. این کسب‌ و کار باید توسط یک سازمان در فهرست سازمان‌ های مسئول ویزا در کانادا حمایت شود.

ویزای خود اشتغالی کانادا

با هدف افراد با تجربه مرتبط در ورزش و یا فعالیت‌ های فرهنگی و یا با تجربه مدیریت مزرعه، که قصد و توانایی تبدیل به خود به کار در کانادا را دارند.

ویزای تجاری سرمایه گذاری خطر پذیر Immigrant Investor Venture Capital Visa

این نوع از ویزا به شرکتی داده می شود که به دنبال تامین سرمایه لازم برای شرکت‌ ها و کسب ‌و کارهای نوپا – استارتاپ – هستند.

هدف از این کار، سرمایه‌گذاری شخصی با ارزش خالص ۱۰ میلیون دلار، و یا تمایل به سرمایه‌گذاری در معرض خطر حداقل ۲ میلیون دلاری در صندوق سرمایه‌گذاری سرمایه گذاران کانادا است. این رده همیشه در دسترس نیست و در ۳۰ دسامبر ۲۰۱۵ به طور موقت بسته شد.

ویزای استارتاپ Start-up Visa

هدف جذب صاحبان کسب ‌و کار موفق و یا بخشی از مالکان با تجربه قابل ‌توجه که قصد و توانایی تاسیس و مدیریت یک کسب‌ و کار جدید است که درآمد و اشتغال در کانادا ایجاد نمایند. این کسب‌ و کار باید توسط یک سازمان از فهرست سازمان‌ های مسئول ویزا در کانادا حمایت شود.

ویزای خود اشتغالی Self-Employed Immigrant Visa

هدف افراد با تجربه مرتبط در ورزش و یا فعالیت‌ های فرهنگی و یا با تجربه مدیریت مزارع کشاورزی است که قصد و توانایی تبدیل خود به یک خویش فرما ( خودکارفرما ) در کانادا را دارند.

ویزای استارتاپ کانادا

ویزای با هدف قراردادن تجار و کارآفرینان موفق که قصد راه‌اندازی یک کسب‌ و کار را دارند -یا به عنوان مالک کامل یا بخشی از مالکیت شرکت- در کانادا هدف‌گذاری شده‌است. تا پنج نفر می‌توانند برای این ویزا درخواست دهند، اما هر متقاضی باید حداقل ۱۰ درصد از حق رای داخلی کسب‌ و کار را داشته باشد و سهم ترکیبی متقاضی باید از ۵۰ درصد بیشتر باشد.

شرایط ویزای استارتاپ کانادا

طرح توجیهی () متقاضی باید تحت شرایط خاصی تهیه شده باشد تا واجدین شرایط این ویزا بتوانند از این ویزا استفاده نمایند :

طرح توجیهی باید توسط یکی از چندین صندوق سرمایه‌گذاری واجد شرایط، گروه ‌های سرمایه‌گذاری، یا برنامه ‌های انکوباتور تجاری مورد حمایت واقع گردد. متقاضیان باید نامه‌ای از طرف یکی از این سازمان‌ های حامی همراه با درخواست ویزای خود را ارائه کنند. یک فهرست کامل از سازمان ‌های تعیین‌شده را می توان در سایت ما پیدا نمایید.

 • بین ۱ تا ۵ نفر می‌توانند برای این ویزا به عنوان صاحبان کسب‌ و کار مشابه درخواست دهند. برای این که متقاضیان واجد شرایط باشند باید:
 • هر کدام حداقل ۱۰ درصد از حق رای داخلی این شرکت را دارند.
 • حداقل ۵۱ درصد از حق رای تجاری (به همراه سازمان تعیین‌شده) را داشته باشید.

صلاحیت زبان – مهارت‌های زبانی

متقاضیان باید به زبان انگلیسی یا فرانسه یا هر دو زبان مهارت معقولی و قابل توجه داشته باشند. برای اثبات این که این متقاضیان باید مدرک زبان قابل قبول و رسمی داشته باشند.

بودجه ‌های کافی برای زندگی خود و خانواده در کانادا

متقاضیان همچنین باید پول کافی برای تامین زندگی خود و اعضای خانواده داشته باشند و باید بتوانند این کار را با نامه بانک یا سایر اسناد اثبات کنند. میزان پول مورد نیاز به تعداد اعضای خانواده کارآفرین حاضر در این برنامه بستگی دارد. جدول زیر تفکیک میزان پول مورد نیاز برای این ویزا ارائه می شود.

 تعداد اعضای خانواده   پول مورد نیاز همراه
1 $11,913.00 CND
2 $14,853.00 CND
3 $18,260.00 CND
4 $22,170.00 CND
5 $25,145.00 CND
6 $28,359.00 CND
7 $31,574.00 CND

ویزای خود اشتغالی کانادا (ویزای خویش فرما کانادا ) Self-Employed Visa

ویزای خود اشتغالی کانادا برای افرادی است که تجربه مربوط به فعالیت های فرهنگی ، ورزش یا مدیریت مزرعه ( کشاورزی ) دارند ، در نظر گرفته شده است. متقاضیان همچنین باید قصد و توانایی ایجاد شغلی را داشته باشند که حداقل باعث ایجاد اشتغال برای خودشان شود.

متقاضیان همچنین باید در فعالیت های فرهنگی و یا ورزش سهم بسزایی داشته و یا یک مزرعه در کانادا را خریداری و مدیریت کنند.

فرد متقاضی ویزای خود اشتغالی کانادا باید به سه نکته توجه نماید :

 1. اشتغال
 2. بودجه
 3. امتیاز

معیارهای لازم برای خود اشتغالی کانادا که متقاضیان باید مد نظر داشته باشند:

 • اثبات حداقل 2 سال سابقه کار در فعالیت های فرهنگی یا ورزش و یا مشارکت در سطح جهانی در فعالیت های فرهنگی یا ورزشی یا تجربه مدیریت مزرعه پس از ورود به خاک کانادا، باید بودجه کافی برای حمایت از خانواده خود داشته باشد.
 • قصد و توانایی ایجاد شغلی را که باعث ایجاد خود اشتغالی شود، در خود داشته باشد.
 • سهم قابل توجهی در زندگی فرهنگی یا ورزشی کانادا داشته باشد یا یک مزرعه در کانادا را خریداری و مدیریت کنید.
 • در فاکتورهای انتخاب، امتیاز کافی کسب نماید تا بتواند امتیازهای لازم را دریافت نماید.

عوامل انتخاب شامل امتیازاتی هستند که برای:

 • تحصیلات
 • مهارت در زبان های رسمی کانادا (انگلیسی و فرانسوی)
 • تجربه کاری
 • سن
 • عوامل سازگاری (مانند توانایی تطبیق)

ویزای خود اشتغالی کبک Quebec

ویزای خود اشتغالی کبک نسبت به متقاضیانی که اشتغال خود را با تجربه قبلی می خواهند شروع نمایند ، ارائه میشود.

عناصر اصلی برای واجد شرایط بودن دریافت ویزای ویزای خود اشتغالی کبک :

 • اشتغال
 • بودجه

برای درخواست ویزای خود اشتغالی کبک ، متقاضیان باید :

 1. حداقل دو سال تجربه کار در شغلی که قصد انجام آن را در کبک دارند را داشته باشند (که محدود به ورزش ، فعالیت های فرهنگی یا مدیریت مزرعه مانند ویزای خود اشتغالی کانادا نیست)
 2. حداقل مبلغ خالص 100.000 دلار کانادا سرمایه گذاری نماید (شامل سهم همسر نیز می شود)
 3. قصد و توانایی در خود اشتغال خویش، متمرکز نماید
5/5 - (2 امتیاز)