ساخت دوقلو دیجیتال Digital Twin در جراحی قلب –

تیم تخصصی ، سفارش نوشتن بیزینس پلن از آقای دکتر ح.ح که جراح و متخصص قلب هستند، دریافت. این بیزینس پلن برای جذب 960 هزار دلار بودجه به یک شرکت سرمایه گذار VC ارائه گردد.

دوقلو دیجیتال در جراحی قلب

کاربرد دوقلو دیجیتال Digital Twin

یک دوقلو دیجیتال یک فناوری پیچیده است که اگر به درستی اجرا شود، می تواند به طور موثر مشکلات پیچیده را حل کند. بیاموزید که دوقلوهای دیجیتال چگونه کار می کنند و اهمیت آنها برای آینده مراقبت های بهداشتی. به راحتی می توان گفت که دوقلوهای دیجیتالی نمایش دیجیتالی از اشیاء فیزیکی هستند، اما این یک ساده سازی بیش از حد است. دوقلوهای دیجیتال مدل‌های بسیار پیچیده‌ای هستند که از (AI) و مقادیر زیادی داده‌های دیجیتال و فیزیکی برای تقلید دقیق یک شیء دنیای واقعی استفاده می‌کنند. آن شی می تواند یک فرآیند (به عنوان مثال یک خط )، یک شخص، دستگاه یا سیستم باشد. دوقلوهای دیجیتال حتی برای نشان دادن و درک مناطق و شهرها ساخته شده اند.

ایجاد یک دوقلو دیجیتال با نقشه برداری از یک شی فیزیکی یا فضا از طریق تصاویر و LiDAR شروع می شود، تا هر جزئیات. پس از ایجاد یک کپی دیجیتال، داده های دنیای واقعی به دوقلو دیجیتال اضافه می شود. این دو به طور مداوم با هم هماهنگ می شوند و اطمینان حاصل می شود که دوقلو همیشه جدیدترین اطلاعات را دارد. بینایی رایانه، هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی اطلاعات را پردازش می‌کنند و به کاربران اجازه می‌دهند سناریوها و نتایج احتمالی را بر اساس همتای واقعی دوقلوها مدل‌سازی کنند.

در حالی که دوقلوهای دیجیتالی یک پایه اصلی در تولید و سایر صنایع بوده اند، صنعت مراقبت های بهداشتی تازه شروع به بهره مندی از قدرت آنها کرده است.

دانشمندان از دوقلوهای دیجیتال سه بعدی برای تقلید از سلول‌های قلب بیماران استفاده می‌کنند تا تشخیص دهند که آیا جراحی ضروری، خطرناک یا ضروری است و به طور قابل توجهی زمان انجام عمل را کاهش می‌دهد.

استفاده از دوقلوهای دیجیتال به حوزه های جدیدی از مراقبت دیجیتال گسترش یافته است، از جمله: توسعه تجهیزات پزشکی تنظیم‌کننده‌ها در حال بررسی استفاده از دوقلوهای دیجیتال برای مدل‌سازی دستگاه‌های پزشکی شخصی‌شده هستند. این شامل ساخت پیشرفته پروتزهای شخصی، فناوری کمکی و سایر تجهیزات می شود.

مدل سازی بیماری دوقلوهای دیجیتالی برای مطالعه بیماری‌هایی مانند آلزایمر و مولتیپل اسکلروزیس برای درک بهتر گزینه‌های درمانی و تسریع جدول‌های زمانی آزمایش استفاده می‌شوند.

یک دوقلو دیجیتال می‌تواند با امکان شبیه سازی و برنامه‌ریزی قبل از عمل واقعی به جراحی کمک کند. این می تواند شامل ایجاد یک مدل سه بعدی از آناتومی بیمار باشد که می تواند به جراح کمک کند تا هرگونه چالش بالقوه را شناسایی کند و بهترین رویکرد را برنامه ریزی کند.

در طول جراحی، دوقلو دیجیتال را می توان با اطلاعات تصویربرداری پزشکی یا منابع دیگر در زمان واقعی به روز کرد و دید جامعی از وضعیت بیمار در اختیار جراح قرار داد. این می تواند به بهبود دقت و کارایی روش، کاهش خطر عوارض و نتایج بهتر برای بیمار کمک کند. علاوه بر این، دوقلو دیجیتال را می توان بعد از عمل جراحی برای نظارت بر بهبودی بیمار و اطمینان از پیشرفت آنها مطابق انتظار استفاده کرد.

دوقلو دیجیتال Digital Twin در جراحی قلب

در جراحی به کمک دوقلوی دیجیتال ، یک بیمار مدل ایجاد می‌شود، و می‌توان جراحی را در جلسه تیمی برنامه‌ریزی کرد. این مدل ریل تایم از بیمار داده میگیرد، همچنین می‌تواند منجر به آزمایش‌های بالینی شود که در آن ابزارها، تکنیک‌ها یا درمان‌های جدید ابتدا روی دوقلو دیجیتال آزمایش می‌شوند و خطر را برای بیمار به حداقل می‌رسانند.

در جراحی قلب، می توان از یک دوقلو دیجیتال برای شبیه سازی عمل قبل از انجام آن استفاده کرد و به جراح اجازه می دهد تا عمل را در یک محیط مجازی برنامه ریزی و تمرین کند. این می تواند به جراح کمک کند تا هرگونه چالش یا عارضه احتمالی را شناسایی و برطرف کند و دقت و کارایی عمل را بهبود بخشد. علاوه بر این، از یک دوقلو دیجیتال نیز می توان برای نظارت بر وضعیت و پیشرفت بیمار پس از جراحی استفاده کرد که به اطمینان از بهبودی روان و موفقیت آمیز کمک می کند.

دوقلوهای دیجیتال همراه با پلتفرم‌های واقعیت مجازی که به طور فزاینده‌ای در حال توسعه هستند، می‌توانند آموزش جراحی را برای دستیاران افزایش دهند، با اجازه دادن به تمرین شبیه‌سازی شده در زمینه تغییرات آناتومیکی و فیزیولوژیکی خاص هر بیمار، در عین حال ارائه یک گزارش واقعی از عملکرد با توانایی اندازه‌گیری معیارهای حین عمل.

 

5/5 - (1 امتیاز)