بیزینس پلن مواد خود ترمیم شونده یا همان طرح توجیهی مواد خود ترمیم شونده، یک نوآورانه است که قصد دارد با معرفی موادی که به طور خودکار ترمیم شکستگی‌ها، پارگی‌ها و ساییدگی‌های کوچک می‌پردازند، عرصه‌های مختلف را به طور چشمگیری تحت تأثیر قرار دهد. این مواد می‌توانند دوره عمر محصولات مختلف را به شدت افزایش داده و هزینه‌های نگهداری را کاهش داده و مقدار زباله ی را کاهش دهند.

شرکت Self-Repairing Materials آماده است تا با معرفی مواد نوآورانه‌ای که می‌توانند به طور خودکار ترک‌ها، پارگی‌ها یا فرسودگی‌های جزئی را ترمیم کنند، یک تکنولوژی مختل کننده را معرفی نماید و در نتیجه طول عمر محصولات مختلف را به میزان قابل توجهی افزایش دهد. با اولیه 32 میلیون دلاری و نیاز بالقوه جذب 150 میلیون دلار، آقای مکس از قصد دارد این تجارت پیشگامانه را در ایالات متحده، به ویژه در آریزونا ایجاد کند. این طرح تجاری استراتژی، هزینه ها، ابزارها، دستگاه ها، ریسک های بازار، استفاده، بازارهایی که به این محصول نیاز دارند و روند تولید مواد خود ترمیم شونده را تشریح می کند.

بر اساس طرح توجیهی مواد خود ترمیم شونده

پلیمرها و کامپوزیت‌های ساختاری، زمانی که به تنش‌های حرارتی و مکانیکی مکرری تحت‌تحمل قرار می‌گیرند، ممکن است میکروترک‌ها را ایجاد کنند. در مورد کامپوزیت‌های ساختاری، این میکروترک‌ها به یکدیگر متصل شده و به وقوع خرابی‌های دیگری، مانند جداشدن فیبرها از ماتریس و تشکیل لایه‌لایه شدن، منجر می‌شوند. شناسایی و پس از آن تعمیر این آسیب‌ها اغلب چالش‌بر است، زیرا بسیاری از این آسیب‌ها در عمق ساختار ایجاد می‌شوند و با پیشرفت آنها، در نهایت، خطر پدیدآمدن ترک‌های جدی در ساختار افزایش می‌یابد.

بیزینس پلن مواد خود ترمیم شونده

فرصت بازار

بر اساس بیزینس پلن مواد خود ترمیم شونده

فرصت بازار برای این مواد بسیار بزرگ است. چرا که مصرف‌کنندگان و صنایع به دنبال راه‌حل‌های پایدار و اقتصادی‌تر می‌گردند. از طریق تأمین این نیازها، یک مزیت رقابتی ارائه  بوجود می آید. کاربردهای احتمالی این مواد به صورت گسترده در صنایع مختلفی از جمله مواد نساجی، ساختمان‌سازی، الکترونیک، اتومبیل‌سازی و هوافضا وجود دارد.

بازارهای نیازمند به این محصول

 • مواد نساجی: پوشاک، کفش و پارچه‌های خود ترمیم شونده.
 • ساختمان‌سازی: بتن خود ترمیم شونده و مواد ساختمانی.
 • الکترونیک: تابلوهای مدار چاپی و قطعات دستگاه‌های الکترونیکی خود ترمیم شونده.
 • اتومبیل‌سازی: پوشش‌ها و قطعات خود ترمیم شونده برای خودروها.
 • هوافضا: برای هواپیماها و سفینه‌ها.

توضیح محصول

محصول ما به صورت نانومتری طراحی شده است و از پلیمرها و نانوذرات پیشرفته استفاده می‌کند که با واکنش به تحریک‌های خارجی مانند دما، فشار یا نور، به رفع آسیب‌ها پرداخته و شکستگی‌ها یا ترک‌ها را تعمیر می‌کنند، این عمل باعث بازگشت تمامیت مواد می‌شود.

فناوری و تولید

توسعه و تولید مواد خود ترمیم شونده نیازمند فناوری نانومتری پیشرفته و فرآیندهای تولید پیشرفته است. تلاش‌های تحقیق و توسعه به بهبود مواد و افزایش ظرفیت تولید برای تأمین تقاضاهای بازار تمرکز دارد.

هزینه‌ها و پیش‌بینی مالی

سرمایه‌گذاری اولیه: 32 میلیون دلار

 • تحقیق و توسعه: 12 میلیون دلار
 • ایجاد تجهیزات تولید: 10 میلیون دلار
 • بازاریابی و فروش: 5 میلیون دلار
 • سرمایه‌گذاری در سرمایه‌گذاری: 5 میلیون دلار
دسته هزینه مبلغ (دلار)
تحقیق و توسعه 12,000,000
ایجاد تجهیزات تولید 10,000,000
بازاریابی و فروش 5,000,000
سرمایه‌گذاری در سرمایه‌گذاری 5,000,000
حقوق کارمندان 1,250,000
مواد و تجهیزات 500,000
خدمات عمومی و افتتاحیه 125,000
اجاره و اجاره‌نامه 250,000
نگهداری و تعمیرات 100,000
بیمه 50,000
مخارج متفرقه 75,000
کل مخارج ماهانه 34,275,000

نیاز به تأمین مالی بر اساس بیزینس پلن مواد خود ترمیم شونده : 150 میلیون دلار

برای پاسخ به نیازها و گسترش آتی، شرکت ممکن است به منابع مالی اضافی نیاز داشته باشد.

استراتژی بازاریابی و فروش

تلاش‌های بازاریابی ابتدا بر روی صنایعی متمرکز خواهد شد که مواد خود ترمیم شونده می‌توانند تأثیر مستقیمی داشته باشند. استراتژی‌ها شامل همکاری با اصلی‌ترین بازیگران صنعتی، شرکت در نمایشگاه‌ها و کنفرانس‌ها و ایجاد حضور قوی آنلاین خواهد بود. فروش از طریق یک رویکرد مستقیم B2B انجام می‌شود و تیم‌های فروش اختصاصی بر روی عمودهای صنعتی خاص تمرکز خواهند داشت.

مدیریت ریسک

ریسک‌ها شامل چالش‌های توسعه فناوری، رقابت در بازار و رعایت مقررات و قوانین می‌شوند. استراتژی‌های کاهش این ریسک‌ها شامل تحقیق و توسعه مداوم، همکاری‌های استراتژیک و رعایت استانداردها و مقررات صنعتی و قوانین می‌باشد.

استفاده و کاربردها

مواد خود ترمیم شونده کاربردهای گسترده‌ای دارند:

 • پوشاک خود ترمیم شونده که عمر پارچه‌ها را افزایش می‌دهد.
 • بتن خود ترمیم شونده که هزینه‌های نگهداری پروژه‌های ساختمانی را کاهش می‌دهد.
 • الکترونیک خود ترمیم شونده که د محصولات را افزایش می‌دهد.
 • پوشش‌های خود ترمیم شونده برای خودروها و قطعات هوافضا.

نتیجه‌گیری

 با تمرکز بر روی نوآوری، تحقیق و توسعه، شرکت ما آماده به دست‌یابی به سهم قابل توجهی از بازار است. سرمایه‌گذاری اولیه آقای مکس به میزان 32 میلیون دلار، رشد ابتدایی ما را تغذیه خواهد کرد و امکان نیاز به تأمین تمومیت به میزان 150 میلیون دلار، اهمیت بزرگ و مقیاس‌پذیری این مشروعیت را نشان می‌دهد. ما به افتخار افتتاح صنعت مواد خود ترمیم شونده نگاه کرده و راه‌حل‌های پایدار و اقتصادی را به مشتریان خود ارائه می‌دهیم.

 

5/5 - (1 امتیاز)