ساخت هدست جراحی سه بعدی (اگزوسکوپ) –

سفارش نوشتن توسط شرکت تجهیزات پزشکی AXV فرانسه به تیم تخصصی طرح توجیهی داده شد. این بیزینس پلن (طرح توجیهی) برای جذب 17.5 میلیون دار از یک شرکت کانادایی VC آماده شده است. 

این شرکت موفق به ساخت عینک جدید و هدست جراحی سه بعدی واقعیت افزوده جراحی (اگزوسکوپ) را ساخته است. این دستگاه قدرت تجسم و کنترل بهتری را برای جراح فراهم میکند. این عینک از فناوری‌های نمایشگر داخل کلاه خلبان جنگنده الهام گرفته شده است. این یک سیستم تصویربرداری با بهره گیری از ، کیفیت بالا تصویر سه بعدی بزرگ‌نمایی شده از میز جراحی به جراح میدهد. ارائه اطلاعات دقیق به صوت آن تایم برای کیفیت عملکرد مهم است.

بیزینس پلن ساخت اگزوسکوپ جراحی سه بعدی - استارتاپ کانادا

بهبود نتایج و کارایی جراحی

هدف توانمندسازی جراحان برای ادغام همه پلت‌فرم‌های دیجیتالی مرتبط با جراحی موجود در اتاق عمل در یک سیستم است. برای این منظور از تصویربرداری پیشرفته، پردازنده‌های پیشرفته، هوش مصنوعی (AI) و فناوری‌های ناوبری در یک نمایشگر و واحد کنترل هدست جراحی سه بعدی فراگیر AR استفاده میشود. توسعه اگزوسکوپ سه بعدی (3D) یک شگفتی از نوآوری های تکنولوژیکی در عمل جراحی مدرن است.

در حالی که ورژن قبلی آن، عمل جراحی میکروسکوپی (OM)، مدت‌هاست که روش جراحی استاندارد طلایی بوده است، محدودیت‌های خاص آن از نظر دسترسی و تقاضای ارگونومیک منجر به توسعه یک مدل سه‌بعدی پیچیده‌تر شده است. به طور خاص، اگزوسکوپ سه بعدی امکان بهبود کیفیت تصویر زمینه جراحی را فراهم می کند و در عین حال از نظر ارگونومی مطلوب تر نیز می باشد. علاوه بر این، توانایی این دستگاه در رسیدگی به روش‌های حساس میکرو و کاهش خستگی جراح نشان‌دهنده پتانسیل بالایی برای کاربرد جراحی مغز و اعصاب است.

سیستم دارای نرم‌افزار خلاقانه‌ای است که دوربین را قادر می‌سازد تا حرکات کوچک دست‌های جراح را ردیابی کند و به‌طور خودکار تصویر را به درستی روشن و فوکوس کند. “شما به این صفحه نمایش بزرگ نگاه می کنید و در حال انجام عمل جراحی هستید در حالی که دوربین نگاه می کند که دستان شما کجا می روند و به طور خودکار تنظیم می شود. فیزیک دوربین و نور به این معنی است که فوکوس کامل را حفظ می کند. بنابراین، برخلاف میکروسکوپ، شما این کار را نمی کنید. پاتل می‌گوید، باید دوباره روی آن تمرکز کنید.

بازار هدست جراحی سه بعدی

میتوان اندازه بازار هدست جراحی سه بعدی را میتوان از روی بازار میکروسکوپ جراحی تعیین نمود.

اندازه بازار جهانی میکروسکوپ های جراحی در سال 2021 1.1 میلیارد دلار ارزش گذاری شد و انتظار می رود با نرخ رشد ترکیبی سالانه (CAGR) 11.37 درصد از سال 2022 تا 2030 رشد کند. میکروسکوپ های جراحی به ابزاری ضروری برای روش های کم تهاجمی در چندین زمینه از جمله جراحی مغز و اعصاب، جراحی چشم، جراحی دندان، گوش و حلق و بینی و جراحی زیبایی تبدیل شده اند.

پیشرفت های تکنولوژیکی در این محصول به طور قابل توجهی بینایی، ثبات و اندازه، موقعیت یابی و قابلیت های ضبط را بهبود بخشیده است و همچنین به ادغام سیستم های میکروسکوپ هدایت تصویر برای نتایج بهتر کمک کرده است. آنها تجسم سه بعدی، نورپردازی بهینه و بزرگنمایی میدان های جراحی عمیق را از طریق رویکردهای کوچک ارائه می دهند.

تفاوت جراحی میکروسکوپی و اگزوسکوپ

هیچ تفاوت عمده ای بین میکروسکوپ و اگزوسکوپ سه بعدی از نظر کیفیت کار مشاهده نشد. کار با اگزوسکوپ سه بعدی بیشتر از کار با میکروسکوپ وقت گیر بود. تغییر عمق و تمرکز با استفاده از میکروسکوپ عمل سریعتر بود.

هدست جراحی سه بعدی

 

5/5 - (1 امتیاز)