مجوز کار برای کارآفرین خود اشتغال IMP C11

دولت کانادا در سال 2021 عملاً برنامه Entrepreneurs/Self-Employed LMIA را مشخص کرد. البته، یک فرد همچنان می تواند برای LMIA درخواست کند. با این حال، متقاضیان باید روند عادی درخواست high-wage/low-wage را طی کنند. برای اکثر متقاضیان، این یک گزینه غیر ممکن است.

درخواست مجوز کار تحت برنامه IMP C11

در میان بسیاری از گزینه‌های مهاجرت تجاری موجود، مسیر C11 Work Permit مسیر منحصر به فردی را برای کارآفرینان خارجی، صاحبان مشاغل و سرمایه‌گذاران ارائه می‌دهد تا برای انجام تجارت به کانادا بیایند. علیرغم فرصت های امیدوارکننده ای که ارائه می کند، برنامه C11 یکی از بهترین راه های حفظ شده مهاجرت به کانادا است.

در زیر ما برنامه C11 Work Permit را ابهام زدایی می کنیم و یک تفکیک جامع از این گزینه مهاجرت تجاری را ارائه می دهیم، از جمله نحوه تعیین صلاحیت شما، نحوه فرآیند و برخی نکات ضروری برنامه که از رویه خود حذف کرده ایم.

مجوز کار C11 چیست؟

C11 اجازه کار تحت برنامه تحرک بین المللی (IMP) ایجاد شد و به کارآفرینان و سرمایه گذاران خارجی اجازه می دهد تا به عنوان افراد خود اشتغال مجوز کار در کانادا را دریافت کنند. مجوز کار اولیه معمولاً برای دو سال صادر می شود و می تواند چندین بار تمدید شود، مشروط بر اینکه کسب و کار شما در کانادا فعال و سودآور باشد. کارآفرینان خود اشتغال و صاحبان مشاغل در کانادا که مشاغل خود را تحت مجوز کار C11 اداره می کنند ممکن است در نهایت واجد شرایط اقامت دائم در کانادا شوند.

متقاضیانی که تمایل به اجرای بیزنس در کانادا دارند با دریافت ویزای کار دوساله وارد کانادا شده و بیزینس خود را اجرا می نمایند و بعد از گذشت یک سال در صورت احراز شرایط لازم اقامت دائم کانادا را کسب می نمایند.

چه کسی باید برای مجوز کار کارآفرینی C11 اقدام کند؟

مجوز کار C11 برای گروه های زیر مناسب است:

 • افراد خود اشتغال که مایل به راه اندازی کسب و کار در کانادا هستند.
 • کارآفرینانی که مایل به خرید یک کسب و کار یا حق امتیاز در کانادا هستند.
 • افرادی که تحت هر یک از جریان های کارآفرین برنامه های نامزد استانی انتخاب شده اند.

اگر مجوز کار C11 را در نظر دارید، باید افسر مهاجرت را متقاعد کنید که:

 • شما مالک کسب و کار خود یا اکثریت سهم کسب و کار خود در کانادا هستید (حداقل 50 درصد).
 • شما تجربه و ظرفیت مربوطه برای راه اندازی کسب و کار خود در کانادا را دارید.
 • شما توانایی مالی برای اجرای طرح تجاری خود را دارید.
 • طرح کسب و کار شما امکان پذیر است و می توان آن را اجرا کرد.
 • شما گام های مهمی برای اجرای طرح تجاری خود برداشته اید.
 • کسب و کار شما «منافع قابل توجهی برای کانادا» به همراه خواهد داشت.

فرآیند درخواست و چارچوب زمانی برای مجوز کار C11

برای درخواست مجوز کار تحت برنامه C11، متقاضیان باید مراحل زیر را دنبال کنند:

1. راه اندازی یک کسب و کار جدید در کانادا یا خرید یک کسب و کار موجود

توصیه می کنیم قبل از شروع یا سرمایه گذاری در یک کسب و کار در کانادا با یک وکیل مشورت کنید، زیرا همه سرمایه گذاری های تجاری الزامات برنامه را برآورده نمی کنند. در مورد راه اندازی یک کسب و کار جدید و خرید یک کسب و کار موجود با ما بیشتر بیاموزید

2. تحقیق و تهیه یک طرح تجاری (بیزینس پلن) محکم

طرح کسب و کار (Business Plan / طرح توجیهی) – شما قلب و روح درخواست شما است و افسران مهاجرت بیزینس پلن را با دقت بسیار مورد بررسی قرار می دهند تا د کسب و کار شما را ارزیابی کنند.

بنابراین، بسیار مهم است که مطمئن شوید بیزینس پلن شما دارای تمام اطلاعات لازم، از جمله مدل کسب و کار، طرح استخدام، استراتژی قیمت گذاری و غیره است تا افسر را متقاعد کنید که طرح شما قابل اجرا و عملی است.

3. یک برنامه اجرایی تهیه کنید و شروع به اجرای بیزینس پلن خود کنید

یکی دیگر از جنبه های مهم برنامه های شما، اجرای اولیه چشم انداز کسب و کار شما است. افسر مهاجرت تعهد شما به راه اندازی یک کسب و کار در کانادا را بررسی می کند و شواهد مربوط به اقداماتی را که برای اجرای بیزینس پلن خود انجام داده اید بررسی می کند. اغلب اوقات، باز کردن حساب بانکی و واریز وجه به تنهایی برای نشان دادن تعهد شما کافی نیست و ممکن است از شما خواسته شود که بیش از نشان دادن پول برای تامین مالی برنامه ها و کسب و کار خود انجام دهید.

برنامه اجرایی اولیه شما به ماهیت کسب و کار شما و استراتژی مشخص شده در بیزینس پلن بستگی دارد. در Sobirovs، ما می دانیم که ورود به یک بازار جدید می تواند دشوار باشد، و به مشتریان خود کمک می کنیم تا برنامه های اجرایی خود را توسعه دهند و در مراحل اولیه به مقرون به صرفه ترین و سریع ترین روش کمک کنیم.

4. درخواست مجوز کار C11 را آماده و ارسال کنید

پس از جمع‌آوری مدارک کافی مبنی بر تعهد و شواهدی مبنی بر اجرای بیزینس پلن خود، می‌توانید درخواست مجوز کار را به عنوان یک فرد خود اشتغال تحت کد معافیت C11 LMIA ارسال کنید. اطمینان حاصل کنید که تمام اسناد مرتبط خود را شامل شواهدی مبنی بر تجربه کارآفرینی یا مدیریتی، اسناد مالی، یا نامه های پشتیبانی از فروشندگان یا مشتریان در کانادا می باشد.

5. تأیید درخواست خود را دریافت کنید

در عرض تقریباً 1-3 ماه پس از ارسال درخواست خود و ارائه اطلاعات بیومتریک خود به IRCC (در صورت وجود)، باید تصمیمی از IRCC در مورد درخواست خود دریافت کنید. اگر تصمیم شما مثبت است، می توانید برنامه ریزی سفر خود به کانادا را آغاز کنید. اگر تصمیم شما منفی است، ما شما را تشویق می کنیم که با وکیل خود صحبت کنید و یک استراتژی برای به چالش کشیدن تصمیم منفی ایجاد کنید.

6. وارد کانادا شوید و کسب و کار خود را به مدت 12 ماه اداره کنید

اگر درخواست شما تایید شود، پس از ورود به کانادا (فرودگاه یا مرز زمینی) توسط افسر CBSA برای شما یک مجوز کار 2 ساله به عنوان کارآفرین صادر می شود. به عنوان یک فرد خوداشتغال، شما مجاز خواهید بود فقط برای تجارت خود در کانادا کار کنید و نه برای هیچ کارفرمای دیگری در کانادا.

همسر شما همچنین معمولاً یک مجوز کار آزاد دریافت می کند که به او اجازه می دهد برای هر کارفرمایی در کانادا کار کند. قبل از واجد شرایط شدن برای درخواست اقامت دائم، باید کسب و کار خود را حداقل به مدت 12 ماه اداره کنید.

7. برای اقامت دائم اقدام کنید

به عنوان یک کارآفرین خارجی، ممکن است پس از راه اندازی کسب و کار خود در کانادا به مدت حداقل 12 ماه، واجد شرایط درخواست اقامت دائم تحت برنامه اکسپرس اینتری (کارگران ماهر فدرال) با پیشنهاد شغلی اجرایی شوید.

برای آن، باید نشان دهید که شرایط اولیه واجد شرایط بودن برای جریان کارگر ماهر فدرال تحت برنامه اکسپرس انتری را دارید، و نشان می‌دهد که یک کسب‌وکار بادوام و عملیاتی در کانادا دارید که می‌تواند از استخدام شما در ظرفیت‌های مدیریتی یا اجرایی ارشد پشتیبانی کند. و حداقل مهارت های زبانی مورد نیاز (سطح CLB 7).

سوالات متداول درباره مجوزهای کاری C11

در زیر سوالاتی را خواهید دید که اغلب هنگام بررسی برنامه های کاربردی C11 مطرح می شوند.

چه نوع کسب و کاری را باید تحت برنامه C11 خریداری کنم؟

هنگام جستجوی کسب و کار مناسب برای خرید، باید به دنبال کسب و کارهایی در صنایع دارای اولویت زیر باشید:

 1. هوافضا
 2. خودرو
 3. شیمیایی و بیوشیمیایی
 4. Cleantech
 5. خدمات مالی
 6. مواد غذایی و آشامیدنی
 7. جنگلداری
 8. اتوماسیون صنعتی و رباتیک
 9. آی تی
 10. علوم زیستی
 11. معدن
 12. گردشگری

آیا می توانم کسب و کار خود را در کانادا راه اندازی کنم و مهاجرت کنم؟

آره! کارآفرینان نوپا و تاجران مشتاق می توانند کسب و کار خود را در کانادا راه اندازی کنند و از مسیر مجوز کار کارآفرینی C11 استفاده کنند تا برای راه اندازی کسب و کار خود به کانادا بیایند. با این حال، باید به خاطر داشته باشید که راه‌اندازی کسب‌وکار خود می‌تواند یک کار پرخطر باشد، به‌ویژه اگر قبلاً هرگز کسب‌وکاری را در کشور جدیدی راه‌اندازی نکرده‌اید.

از طرف دیگر، اگر در زمینه خاصی تخصص دارید و مدل کسب و کار خود را به خوبی درک می کنید، راه اندازی کسب و کار خود در کانادا می تواند گزینه خوبی باشد، به خصوص اگر منابع مالی کافی برای اجرای طرح کسب و کار خود دارید.

برای واجد شرایط شدن برای مهاجرت چقدر باید در یک تجارت در کانادا سرمایه گذاری کنم؟

اداره مهاجرت کانادا حداقل سرمایه گذاری تجاری مورد نیاز برای واجد شرایط شدن برای مجوز کار کارآفرینی C11 و/یا اقامت دائم را تعیین نمی کند. با این حال، توانایی شما برای ایجاد یک تجارت بادوام در کانادا که فرصت های شغلی را برای کانادایی ها فراهم می کند و به توسعه اقتصادی یا اجتماعی منطقه ای که کسب و کار شما در آن مستقر است کمک می کند، عامل مهمی است که افسر مهاجرت هنگام ارزیابی درخواست شما در نظر می گیرد.

بنابراین، ما به شما پیشنهاد می کنیم که به جای مدارک مهاجرتی خود، روی خرید یا ایجاد یک کسب و کار موفق تمرکز کنید زیرا معیار اصلی موفقیت برنامه شما موفقیت کسب و کار شما است. بر اساس تجربه ما، شما باید حداقل 250000 دلار در یک تجارت در کانادا سرمایه گذاری کنید و حدود 100000 دلار را برای هزینه های عملیاتی در طول سال اول کنار بگذارید.

آیا در صورت خرید فرنچایز می توانم به کانادا مهاجرت کنم؟

بله، خرید حق رای می‌تواند گزینه مناسبی برای مجوز کار C11 باشد، مشروط بر اینکه سایر الزامات برنامه را همانطور که در مقاله بالا توضیح داده شده برآورده کنید. ما شما را تشویق می کنیم تا راهنمای دقیق ما در مورد خرید حق امتیاز در کانادا برای سود و مهاجرت را در اینجا مرور کنید.

آیا باید کسب و کار خود را راه اندازی کنم یا برای مهاجرت یک کسب و کار حق امتیاز یا بدون امتیاز در کانادا بخرم؟
پاسخ به چشم انداز کسب و کار، تجربه، سرمایه موجود و میزان اطمینان شما از راه اندازی کسب و کار خود در کانادا بستگی دارد.

ما به شما پیشنهاد می کنیم که یک کسب و کار دارای امتیاز را خریداری کنید اگر:

 1. شما می خواهید یاد بگیرید که چگونه یک کسب و کار را در کانادا راه اندازی کنید و اهمیتی ندارید که آزادی کارآفرینی خود را محدود کنید.
 2. شما برای اطمینان ارزش قائل هستید و به حاشیه سود کمتر (بین 5 تا 15 درصد) اهمیت نمی دهید.
 3. بودجه شما تا 300000 دلار است.
 4. در صورتی که:شما دوست دارید درجه خاصی از اطمینان داشته باشید اما نمی خواهید آزادی کارآفرینی خود را برای اداره تجارت خود محدود کنید.
 5. شما منابع مالی کافی برای سرمایه گذاری در کسب و کار خود دارید و وجوه اضافی برای پوشش هزینه های عملیاتی (250,000 تا 500,000 دلار) دارید.
 6. شما می توانید مقادیر متوسطی از ریسک را تحمل کنید.

پیشنهاد میکنیم کسب و کار خود را راه اندازی کنید، اگر:

شما به توانایی های خود برای راه اندازی یک کسب و کار در کانادا اطمینان دارید و از تعامل روزانه با تجارت خود هیجان زده هستید.
شما تخصص قابل توجهی در زمینه خاصی دارید و تجربه کارآفرینی قبلی دارید.

شما از ریسک کردن نمی ترسید و می خواهید زمان و تلاش خود را برای ایجاد یک تجارت عالی در کانادا سرمایه گذاری کنید و درآمد خوبی برای کسب و کار خود ایجاد کنید (بیش از 20 درصد حاشیه).

شما منابع مالی کافی برای سرمایه گذاری در کسب و کار خود برای دو سال اول قبل از شروع کسب و کارتان بازدهی قوی دارید.

برای سفر مهاجرتی خود به کانادا به عنوان یک کارآفرین چقدر پول باید کنار بگذارم؟

پیشنهاد می کنیم حداقل 300000 دلار برای سرمایه گذاری در یک کسب و کار در کانادا و 50000 تا 100000 دلار دیگر برای پوشش سایر هزینه های عملیاتی در صورت نیاز کنار بگذارید. شما می توانید از محاسبه گر هزینه ما برای محاسبه هزینه های تخمینی پرونده مهاجرت خود استفاده کنید.

آیا خانواده من می توانند شامل برنامه C11 شوند؟

بله، همسر شما می تواند برای همراهی شما در کانادا و دریافت مجوز کار آزاد در طول اقامت شما در کانادا اقدام کند. فرزندان تحت تکفل شما نیز می توانند مجوز تحصیل در کانادا را دریافت کنند و در طول اقامت شما در کانادا به شما ملحق شوند. شما و اعضای خانواده تان نیز ممکن است واجد شرایط دسترسی به سیستم مراقبت های بهداشتی استانی باشید و فرزندان شما ممکن است به صورت رایگان در مدارس دولتی تحصیل کنند.

آیا باید برای برنامه Owner-Operator یا مجوز کار C11 اقدام کنم؟

برنامه مالک-اپراتور متأسفانه در آوریل 2021 اصلاح شد. در حالی که این یک برنامه عالی برای کارآفرینان بود، اگر فرصت درخواست خود را از دست دادید وحشت نکنید! مجوز کار کارآفرینی C11 یک جایگزین عالی است و استقلال و آزادی کارآفرینی بیشتری را در حین ایجاد کسب و کار و سازگاری با انجام تجارت در کانادا به شما ارائه می دهد.

“منفعت قابل توجه” چیست و چگونه می توانم ثابت کنم که آن را دارم؟

هنگام ارزیابی شرط “منافع قابل توجه برای کانادا”، افسر مهاجرت بررسی می کند که آیا:

کسب و کار شما سود اقتصادی برای اقتصاد کانادا ایجاد خواهد کرد. شما می توانید این نیاز را با ایجاد مشاغل جدید، مشارکت فعال در توسعه اقتصادی یک منطقه، یا کمک به صادرات کانادا برآورده کنید.
کسب و کار شما به پیشرفت یک صنعت خاص در کانادا کمک خواهد کرد. شما می توانید این نیاز را با نوآوری در محصولات یا خدمات، کمک به نوآوری فناوری، یا ایجاد فرصت هایی برای کارگران کانادایی برای بهبود مهارت ها و کسب تجربه برآورده کنید.
کسب و کار شما تاثیر منفی بر اقتصاد کانادا خواهد داشت. اطمینان حاصل کنید که از فعالیت هایی که به طور بالقوه می تواند عواقب مضری بر فرهنگ، اقتصاد یا جامعه کانادا داشته باشد اجتناب کنید.

آیا همسرم می تواند برای کسب و کار من در کانادا کار کند؟

اگر برای همسر شما مجوز کار آزاد صادر شده باشد، آنها می توانند برای کسب و کار شما کار کنند. به خاطر داشته باشید که همسر شما در ایجاد فرصت های شغلی توسط شرکت شما برای شهروندان کانادایی یا مقیم دائم به حساب نمی آید.

هر تصمیمی که دارید، حتما از قبل برنامه ریزی کنید! این امکان وجود دارد که همسر شما را “خوداشتغال” نیز در نظر بگیرید، که ممکن است بر مسیرهای روابط عمومی در دسترس شما تأثیر بگذارد. توصیه می کنیم با یک وکیل در مورد اهداف کوتاه مدت و بلند مدت خود صحبت کنید تا تصمیمات درستی برای کسب و کار و آینده خود بگیرید.

میزان تایید شرکت شما برای C11 چقدر است؟

در سال 2021، شرکت ما به نرخ تأیید 98 درصدی برای همه درخواست‌های مجوز کار کارآفرینی برای مشتریانی از هند، نیجریه، ترکیه، آفریقای جنوبی، امارات متحده عربی، ویتنام، مالزی، استرالیا، بریتانیا و ایالات متحده دست یافت. ما برنامه های C11 را به خوبی درک می کنیم!

 

تیم تخصصی طرح توجیهی BP دارای تجربه گسترده ای در زمینه از جمله برنامه های کاربردی C11 می باشد. مشاورین استثنایی ما راه حل های اختصاصی را به طور خاص برای شما ارائه می دهند. ما یک بیزینس پلن حرفه ای برایتان می نویسیم.

5/5 - (1 امتیاز)

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *