پرورش خرگوش

سفارش نوشتن بیزینس پلن (طرح توجیهی Business Plan) توسط شرکت ا.م برای پرورش خرگوش در آمریکا به تیم تخصصی ارائه داده شد.

پرورش خرگوش یکی دیگر از مشاغل پر رونق و سودآور پرورش دام است که کارآفرینی که به تجارت کشاورزی علاقه دارد باید شروع به کار کند. هیچ قانونی برای منع نگهداری خرگوش در شهرها وجود ندارد. حیاط خلوت می تواند منبع خوبی برای درآمد اضافی، غذا و اشتغال باشد. بنابراین فقر، گرسنگی و بیکاری را کاهش می دهد.

خرگوش برای غذا با انسان رقابت نمی کند، زیرا باقیمانده های آشپزخانه، علف های بریده شده و خوراک فرموله شده یا ترکیبی می تواند آنها را حفظ کند. نگهداری از خرگوش نیاز به سرمایه زیادی برای و نگهداری ندارد. از آنجایی که فضای کمی نیاز است، بیشتر خرگوش ها را می توان در حیاط خلوت یا در آلونک های متروکه نگهداری کرد.

بیزینس پلن پرورش خرگوش

مزایای کسب و کار پرورش خرگوش بر اساس بیزینس پلن

پرورش خرگوش یک تجارت سودآور است. علاوه بر این، درآمد خوبی را برای کشاورزان و کارآفرینان تضمین می کند. در اینجا 5 مزیت مهم کسب و کار پرورش خرگوش را بیابید.

  1. خرگوش ها حیوانات کوچکی هستند. بنابراین به فضای کمتری، تغذیه، مراقبت و مدیریت نیاز دارند. خرگوش ها می توانند مواد زائد را بخورند و در استخراج پروتئین از علوفه کارآمد هستند. از این رو، به شما این امکان را می دهد که یک مزرعه خرگوش را در حیاط خلوت، تراس و خانه خود راه اندازی کنید.
  2. پرورش خرگوش در مقایسه با سایر مشاغل دامداری مستلزم سرمایه گذاری بسیار اندکی است. با این حال، نیاز به سرمایه گذاری برای آماده سازی برای نگهداری و تهیه نژادها، خوراک، تجهیزات و غیره دارد.
  3. خرگوش ها نسبت رشد هار دارند. مانند جوجه های گوشتی خیلی سریع به بلوغ می رسد. آنها در عرض 4 تا 5 ماه برای مقاصد کشتار مناسب می شوند. از این رو، بازگشت سرمایه سریع را تضمین می کند.
  4. گوشت خرگوش بسیار مقوی و خوش طعم است. کلسترول و چربی کمتری دارد و پروتئین بیشتری دارد. افراد در سنین مختلف می توانند گوشت خرگوش را به عنوان یک گزینه پروتئین حیوانی سالم مصرف کنند. به غیر از گوشت، می توانید پشم، پوست خرگوش و به عنوان دام پرورشی بفروشید.
  5. خرگوش توانایی مثل بسیار بالایی دارد. یک خرگوش ماده هر 30 روز و 2 تا 8 بچه در هر زایمان می تواند بچه به دنیا بیاورد.

آیا کسب و کار پرورش خرگوش سودآور است؟

بر اساس بیزینس پلن پرورش خرگوش

اول از همه، شما می توانید خرگوش ها را برای استفاده های مختلف پرورش دهید. و آنها می توانند نقش اساسی در یک عملیات کشاورزی پایدار کوچک ایفا کنند. رایج ترین استفاده از خرگوش گوشت است. با این حال، شما همچنین می توانید خرگوش را برای استفاده از پوست، کود، نمایش و استفاده آزمایشگاهی پرورش دهید.

گوشت خرگوش در مقایسه با بیشتر گوشت‌های مصرف‌شده در ایالات متحده، دارای پروتئین بالا و چربی، کالری و کلسترول پایینی است. در بازار بین المللی، کشورهای اروپایی بیشترین تولید خرگوش را به خود اختصاص داده اند. و چین در رتبه دوم قرار دارد. با این حال، تولید خرگوش اخیراً به عنوان وسیله ای مؤثر برای کاهش فقر در کشورهای در حال توسعه مورد توجه قرار گرفته است.

نژاد برای پرورش خرگوش

تعداد زیادی نژاد در سراسر جهان موجود است. با این حال، باید نژاد را با توجه به نیاز خاص خود و شرایط کشاورزی-اقلیمی منطقه خود انتخاب کنید. در اینجا، ما لیستی از پربارترین نژاد هایی را که می توانید برای مزرعه خرگوش خود در نظر بگیرید، ارائه کرده ایم. نیوزیلند (قرمز و سفید)، رکس، سفید کالیفرنیایی، سفید فلوریدا، چینچیلا گری، دارچین و غول فلاندی

زمین برای کسب و کار پرورش خرگوش

هنگام شروع پرورش خرگوش، انتخاب محل پرورش خرگوش خوب ضروری است. زمین انتخاب شده باید به اندازه کافی بزرگ باشد تا تمام خانه های خرگوش را در خود جای دهد. آنها باید منبع آب قابل اعتمادی در نزدیکی مزرعه خرگوش شما باشند. زیرساخت مهم است- در حالت ایده آل، مزرعه خرگوش باید از طریق جاده های خوب قابل دسترسی باشد و در دسترس بودن برق یک مزیت اضافی است.

اگر کسب و کار پرورش خرگوش خود را در منطقه ای نزدیک به بازار هدف خود و به مواد خام مانند خوراک سهام شروع کنید، بهتر است. نزدیکی به این مناطق هزینه های حمل و نقل را کاهش می دهد، بنابراین سودآوری تجارت  پرورش خرگوش شما را افزایش می دهد. بیزینس پلن پرورش خرگوش شامل هزینه های زمین مورد نیاز برای پرورش خرگوش برای گوشت است.

خانه برای پرورش خرگوش

خانه خوب برای یک کسب و کار تجاری موفق پرورش خرگوش ضروری است. چندین گزینه برای نگهداری خرگوش ها وجود دارد. خرگوش‌ها را می‌توان در قفس‌ها، آغل‌ها، کلبه‌ها، دوشگاه‌ها یا ساختمان‌های تخصصی خرگوش نگهداری کرد. محفظه خرگوش در فضای باز نباید در معرض دماهای بسیار بالا قرار گیرد زیرا خرگوش ها مستعد گرمازدگی هستند – بنابراین، تهویه کافی و جریان هوای آزاد برای خانه خرگوش ضروری است. قفس های خرگوش در فضای باز نیاز به سوله های مناسب دارند زیرا گرما و نور خورشید بیش از حد برای سلامت خرگوش ها مضر است.

محفظه خرگوش باید ایمن باشد تا از خرگوش ها در برابر شکارچیانی مانند سگ، مار، گربه و راکون محافظت شود. یک حصار در اطراف خانه خرگوش می تواند به عنوان محافظت بیشتر در برابر شکارچیان استفاده شود. خرگوش ها باید فضای کافی برای حرکت آزادانه در داخل خانه خود داشته باشند. سقف خانه خرگوش باید ضد باران باشد تا از ورود آب باران جلوگیری شود. خانه خرگوش باید به راحتی تمیز شود و دسترسی آسان به غذا و آب را برای خرگوش ها فراهم کند. د قوی یکی دیگر از ویژگی های ضروری مسکن خرگوش است – باید از مواد با کیفیت ساخته شود. بیزینس پلن پرورش خرگوش باید شامل هزینه های ساخت و ساز یا خرید مسکن باشد.

تجهیزات پرورش خرگوش

چندین قطعه تجهیزات برای یک تجارت پرورش خرگوش مورد نیاز است – این بستگی به نوع مسکن خرگوش مورد استفاده دارد. اگر از قفس استفاده می کنید، به این معنی است که باید قفس خرگوش را خریداری کنید. چندین قفس خرگوش وجود دارد: قفس خرگوش داخلی، قفس خرگوش در فضای باز، قفس فلزی خرگوش، قفس خرگوش چوبی، قفس خرگوش سیمی و قفس خرگوش پلاستیکی. برخی از قفس های خرگوش دارای آب و تجهیزات آشامیدنی داخلی هستند.

اگر نه، باید وسایل آشامیدنی و تغذیه کافی برای خرگوش ها تهیه کنید. تجهیزات تغذیه و آشامیدن خرگوش می تواند فلزی، شیشه ای، چوبی یا پلاستیکی باشد. جعبه های لانه نیز مورد نیاز است: این جایی است که کیت ها (جوان های خرگوش ها) در چند هفته اول پس از تولد آنها زندگی می کنند. جعبه های آشیانه، بچه خرگوش ها را در برابر شرایط آب و هوایی شدید آرام می کند و از آنها در برابر شکارچیان محافظت می کند. سطل های ذخیره سازی برای نگهداری غذای خرگوش مورد نیاز است – تا اطمینان حاصل شود که غذا همیشه تازه و ایمن از موش ها است. هزینه تجهیزات باید در بیزینس پلن پرورش خرگوش گنجانده شود. بیزینس پلن

بهترین نژادها هنگام پرورش خرگوش برای گوشت

 پرورش خرگوش معمولاً با هدف نهایی فروش خرگوش برای گوشت انجام می شود. بنابراین باید یک نژاد گوشت خرگوش خوب با ظرفیت تولید گوشت عالی را انتخاب کنید. این امر به ویژه در صورتی صادق است که بخواهید خرگوش های خود را بر اساس وزن کشتار قیمت گذاری کنید. انتخاب یک نژاد گوشت خرگوش خوب همچنین تضمین می کند که نسبت گوشت به استخوان خوب است.

نژادهای خرگوش خوب نیز باید در هر تولد کیت های زیادی تولید کنند، با چندین تولد در سال. برخی از بهترین نژادهای گوشت خرگوش عبارتند از: نیوزیلند (قرمز و سفید)، رکس، سفید کالیفرنیایی، سفید فلوریدا، چینچیلا گری، دارچین و غول فلاندی. نژادی که برای بیزینس پلن پرورش خرگوش خود انتخاب می کنید به در دسترس بودن محلی، هزینه و بازار هدف شما بستگی دارد.

بیزینس پلن پرورش خرگوش

5/5 - (1 امتیاز)

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *