کانادا به دلایل مختلف مکانی فوق العاده برای شروع یک تجارت است. برای نمونه، این کشور دارای نیروی کار ماهر، دسترسی به طیف گسترده ای از کمک های مالی دولتی و اعتبارات مالیاتی، هزینه قابل توجه زندگی ، و فرصت هایی برای به دست آوردن سرمایه های مخاطره آمیز و سرمایه اولیه برای کسب و کار شما است.

توجه داشته باشید که این امتیازات فقط برای شهروندان کانادایی نیست، به خصوص که گزینه های زیادی برای کارآفرینان خارجی که برای انجام تجارت در این کشور انتخاب می کنند وجود دارد.

قبل از شروع سرمایه گذاری در این فرآیند، لازم است بدانید که هر استان و قلمرو کانادا قوانین تجاری خود را دارد. به همین دلیل، فرآیند شروع کسب و کار شما در کانادا بر اساس جایی که قصد دارید کسب و کار خود را شروع کنید و اداره کنید، متفاوت خواهد بود. همراه با ثبت کسب و کار خود به صورت استانی، می توانید در سطح فدرال نیز ثبت نام کنید.

توجه داشته باشید که مشاغل ثبت شده در فدرال می توانند در سراسر کانادا با افزایش حفاظت از نام و مجموعه متفاوتی از قوانین تشکیل پرونده سالانه فعالیت کنند. حتی اگر به صورت فدرال ثبت نام کرده اید، به خاطر داشته باشید که هنوز هم انتظار می رود که کسب و کار شما به عنوان یک شرکت فرا استانی در هر یک از استان های مختلف که قصد فعالیت در آن را دارید ثبت شود.

چگونه کسب و کار در کانادا به عنوان یک خارجی راه اندازی کنیم

در کدام استان کانادا می خواهید کسب و کار راه اندازی کنید؟

 1. آلبرتا
 2. بریتیش کلمبیا
 3. مانیتوبا
 4. نیوبرانزویک
 5. نیوفاندلند و لابرادور
 6. سرزمین های شمال غربی
 7. نوا اسکوشیا
 8. نوناووت
 9. انتاریو
 10. جزیره پرنس ادوارد
 11. کبک
 12. ساسکاچوان
 13. یوکان

به عنوان یک خارجی، راه های زیادی برای شروع کسب و کار خود در کانادا وجود دارد. در اینجا سه ​​رویکرد مختلف وجود دارد که می توانید به راحتی از آنها استفاده کنید.

روش های شروع کسب و کار در کانادا به عنوان یک خارجی

 1. گسترش کسب و کار

در موردی که قبلاً یک تجارت خارجی تأسیس کرده اید و می خواهید به کانادا گسترش دهید، این روند بسیار ساده است. ممکن است لزوماً نیازی به داشتن شهروندی یا اقامت دائم کانادا نداشته باشید، اما برای ادامه به فردی نیاز دارید که این کار را انجام دهد.

اگر قصد دارید کسب و کار خود را در بیش از یک استان یا منطقه اداره کنید، از شما انتظار می رود که به عنوان یک شرکت فرا استانی ثبت نام کنید. به خاطر داشته باشید که برخی از استان‌ها، مانند انتاریو، خارجی‌ها را موظف می‌کنند که از یک نماینده خدمات برای ثبت نام به عنوان یک شرکت خارج از استانی استفاده کنند. این نماینده باید فردی باشد که 18 سال سن داشته باشد و مقیم استان یا شرکتی با دفتر ثبت شده در استان باشد.

 1. راه اندازی کسب و کار در کانادا بدون زندگی در آنجا

حتی اگر به کانادا مهاجرت نکنید و شهروند کانادا یا مهاجر زمینی نباشید (وضعیت اقامت دائم دارید)، باز هم مجاز به راه اندازی یک شرکت در کانادا هستید. توجه داشته باشید که مهمترین چیزی که باید درک کنید قوانین مربوط به اینکه چه کسی می تواند و چه کسی نمی تواند انواع خاصی از مشاغل را راه اندازی کند است، که اغلب توسط استان های کانادا تعیین می شود و از استانی به استان دیگر (یا قلمرو) متفاوت است.

اگرچه قوانین از استانی به استان دیگر متفاوت است، برای افراد غیر مقیم تقریبا غیرممکن است که در کانادا کسب و کار خود را اداره کنند. حتی در بریتیش کلمبیا که آرام‌ترین قوانین را در مورد راه‌اندازی کسب‌وکار غیرمقیم‌ها دارد، همچنان از شما انتظار می‌رود که آدرس فیزیکی داشته باشید.

و در اکثر استان ها هیچ خارجی بدون آدرس فیزیکی و مجوز کار اجازه راه اندازی کسب و کار را ندارد. شما نمی توانید یک شرکت انفرادی ایجاد کنید، اما می توانید بدون زندگی در کانادا یک شراکت یا شرکت تشکیل دهید .

 1. راه اندازی کسب و کار در کانادا با مهاجرت

اگر مایل به زندگی در کانادا هستید، می توانید برای مهاجرت تجاری به کانادا اقدام کنید. این تنها راهی است که می توانید هم در کانادا کسب و کار راه اندازی کنید و هم در آنجا زندگی کنید. بدانید که دو راه برای انجام این کار وجود دارد، یا با برنامه ی استارت آپ یا برنامه در درجه اول برای کارآفرینانی است که قصد راه اندازی کسب و کار در کانادا و ایجاد شغل را دارند.

با استفاده از برنامه فوق، می توانید واقعاً روند مهاجرت خود را سریع پیگیری کنید و در صورت واجد شرایط بودن، اقامت دائم خود را دریافت کنید. اما برای واجد شرایط بودن، از شما انتظار می رود که یک کسب و کار واجد شرایط با پشتیبانی یک سازمان تعیین شده در کانادا داشته باشید. این سازمان ها می توانند سرمایه های مخاطره آمیز، انکوباتورهای تجاری یا سرمایه گذاران فرشته باشند.

مراحل راه اندازی کسب و کار در کانادا به عنوان یک خارجی

مراحل لازم برای شروع و راه اندازی کسب و کار شما در کانادا اغلب به استانی که قصد فعالیت دارید بستگی دارد. در کانادا، هر استانی قوانین خود را در مورد ایجاد تجارت توسط خارجی ها دارد. صرف نظر از استانی که قصد راه اندازی کسب و کار خود را دارید، در اینجا اقدامات لازمی وجود دارد که باید انجام دهید.

1. یک ایده قابل اجرا را انتخاب کنید

هیچ کارآفرین جدی بدون اینکه ابتدا به یک ایده تجاری قابل اجرا رضایت دهد، کسب و کاری را ثبت نمی کند. بنابراین، اولین قدمی که از شما انتظار می رود اگر در مورد راه اندازی یک کسب و کار در کانادا جدی هستید، این است که یک ایده تجاری قابل اجرا داشته باشید. ایده ای که بتواند حمایت دولت را جلب کند و البته بتواند مشتریان را جذب کند.

به عنوان مثال، اگر خیلی مطمئن نیستید که آیا راه اندازی یک تجارت داروخانه ماری جوانا در کانادا قانونی است، چرا چنین ایده تجاری را انتخاب کنید؟ بنابراین، قانون سرانگشتی این است که باید اطمینان حاصل کنید که ایده کسب و کار شما با آنچه در کانادا قابل قبول است مطابقت دارد.

نکته دیگری که باید ارزیابی کنید این است که چه نوع کسب و کاری برای شما بهتر است و اینکه آیا بهتر است از ابتدا شروع کنید یا یک امتیاز را خریداری کنید. قبل از خرید فرنچایز در کانادا، باید در مورد قوانین کانادا در مورد خرید فرنچایز آگاه باشید. همه اینها باید قبل از نوشتن طرح تجاری خود انجام شوند. طرح کسب و کار شما راهنمایی است که نشان می دهد چگونه قصد دارید کسب و کار خود را اداره کنید.

2. مطالعات امکان سنجی و بررسی بازار خود را انجام دهید

صرف نظر از کشور یا شهری که تصمیم به راه اندازی کسب و کار دارید، یکی از گام های مهمی که از شما انتظار می رود انجام مطالعات امکان سنجی کامل و بررسی بازار است. به عبارت دیگر، هنگامی که با یک ایده تجاری کنار آمدید، قدم بعدی انجام مطالعات امکان سنجی کامل و بررسی بازار است.

با نتایج مطالعات امکان‌سنجی و بررسی بازار، می‌توانید تصمیمات آگاهانه بگیرید، به‌ویژه در رابطه با نوع کسب‌وکار برای استقرار، مکان دفتر شما، ترکیب جمعیتی افرادی که به خدمات شما نیاز دارند یا محصول، رقابت هایی که با آنها مواجه خواهید شد، نحوه تامین مواد اولیه یا کالاها و بسیاری از عوامل دیگر که می توانند کسب و کار شما را تحت تاثیر قرار دهند یا آسیب وارد کنند.

3. تحلیل اقتصادی

یکی از عواملی که باید در نظر گرفت، اقتصاد خود کانادا است. شما باید بدانید که وضعیت این کشور در برابر سایر G-7 چقدر خوب است. مبانی اقتصادی کانادا کاملاً قوی است و توسط یک قوه قضاییه مستقل حمایت می شود که اجرای مؤثر قانون را تضمین می کند. اکثر اقتصادهای پیشرفته بزرگ با بار هزینه های بالای دولتی دست و پنجه نرم می کنند که منجر به محدودیت های مالی شده است. با این حال، کانادا محتاطانه عمل کرده است.

کانادا دارای آمار بالایی از کسب و کارهای عملیاتی کوچک است که حداقل یک کارمند در لیست حقوق و دستمزد خود دارند که به 1,138,761 می رسد. در سال 2005، کسب و کارهای کوچک در کانادا حدود 42 درصد از تولید ناخالص داخلی بخش خصوصی این کشور را تشکیل می دادند. بنیادهای اقتصادی کانادا قوی هستند و توسط یک قوه قضاییه مستقل و همچنین حمایت قوی از حقوق مالکیت پشتیبانی می شوند. کانادا از نظر آزادی اقتصادی در رتبه ششم جهانی و در آمریکای شمالی در رتبه اول قرار گرفت.

کانادا با بیش از 20 معدن فعال که بیش از 60 درصد مواد معدنی و فلزات را تولید می کنند، یکی از بزرگترین عملیات معدنی در جهان را دارد. در سال 2012، صادرات مواد معدنی بالغ بر 92.4 میلیارد دلار بود که 20.3 درصد از کل صادرات کانادا را تشکیل می داد. این امر باعث شده است که کانادا به بهترین مقصد برای اکتشاف مواد معدنی تبدیل شود.

سیستم عالی کانادا که در سطح بین المللی تحسین شده است، سالانه هزاران فارغ التحصیل بسیار ماهر را در همه رشته ها تولید می کند. این منجر به نیروی کار متنوع با بالاترین نسبت در بین کشورهای سازمان همکاری اقتصادی و توسعه (OECD) شده است.

بر اساس گزارش شاخص Aon Hewitt؛ تورنتو، مونترال و ونکوور جزو 10 شهر کم خطر از نظر جذب و به کارگیری کارگران بودند. کانادا همچنین دارای یک سیستم مهاجرت کارآمد است که استعدادهای برتر سایر کشورها را جذب و حفظ می کند.

یکی دیگر از مواردی که به نفع کانادا عمل می کند، آب و هوای آن است که خشن نیست و همچنین منابع طبیعی فراوان آن است. این کشور ارتباطات تجاری و اقتصادی خوبی با آمریکا، مکزیک و آسیا دارد.

4. یک نهاد تجاری را انتخاب کنید

در کانادا، چهار نوع متداول از نهادهای تجاری وجود دارد که خارجی ها می توانند از بین آنها انتخاب کنند. اینها عبارتند از مشارکت، تعاون، مالکیت انفرادی و شرکت. توجه داشته باشید که هر یک از آنها مزایا و معایب خود را دارد و موردی که برای آن انتخاب می‌کنید به نوع کسب‌وکاری که می‌خواهید ایجاد کنید بستگی دارد.

برخلاف ایالات متحده، کانادا معادل LLC (شرکت با مسئولیت محدود) ندارد، بنابراین اگر به دنبال حمایت با مسئولیت محدودتری هستید، باید یک شرکت را به عنوان نوع نهاد تجاری خود انتخاب کنید.

5. انتخاب نام برند

قبل از ثبت کسب و کار، از شما انتظار می رود که یک جستجوی نام انجام دهید تا مطمئن شوید نامی که قصد کار با آن را دارید به هیچ وجه شبیه نام شرکت های موجود نیست. برای انجام این؛ شما باید یک جستجوی نام NUANS انجام دهید تا مطمئن شوید که نام تجاری مورد نظر شما در دسترس است.

گزارش NUANS فهرستی از نام‌های شرکت‌ها و کسب‌وکارهای موجود و همچنین علائم تجاری است که شبیه به مورد پیشنهادی است. گزارش NUANS به جلوگیری از انتخاب نامی که قبلاً استفاده شده است کمک می کند. این جستجو هنگام ثبت شرکت فدرال در کانادا اجباری است.

6. تهیه و ارسال مدارک لازم

همچنین از شما انتظار می رود قبل از اینکه بتوانید کسب و کار خود را ثبت کنید، اسناد خاصی را ارسال کنید. این اسناد بسته به اینکه کدام نهاد تجاری را به عنوان ثبت نام می کنید متفاوت است، با این حال، در اینجا یک لیست اساسی از الزامات است که باید به عنوان نقطه شروع جمع آوری کنید:

 • گواهی های شرکت
 • گزارش NUANS در 90 روز گذشته انجام شده است
 • نام کامل ثبت شده کسب و کار
 • فهرست نام ها و آدرس های هر کارگردان (حداقل 1 مورد نیاز است)
 • فهرست اسامی و آدرس‌های هر سهامدار (حداقل 1 مورد نیاز است)
 • شرح کسب و کار یا ایده تجاری شرکت – بیانیه ماموریت و توضیح هدف
 • نامه های مرجع بانکی
 • کپی پاسپورت
 • پروانه کسب و کار
 • رزومه و عکس
 • قرارداد اجاره هر آدرس دفتر کانادا

7. بیزینس پلن حرفه ای بنویسید

صرف نظر از نوع کسب و کار یا اندازه کسب و کاری که قصد دارید در کانادا راه اندازی کنید، تصمیم عاقلانه ای است که قبل از هر اقدامی ابتدا یک بیزینس پلن (طرح کسب و کاری تجاری Business Plan) خوب بنویسید. حقیقت این است که برای اجرای موفقیت آمیز یک کسب و کار، باید یک بیزینس پلن خوب و قابل اجرا داشته باشید. با داشتن یک بیزینس پلن قابل اجرا، رویکرد آزمون و خطای انجام کسب و کار را کاهش خواهید داد.

بنابراین اگر می‌خواهید کسب‌وکار خود را در کانادا راه‌اندازی کنید، باید یک بیزینس پلن مفصل بنویسید که بتواند از پس آن برآید. شما باید با حقایق، ارقام و سایر شاخص‌ها در صنعت کار کنید، همانطور که در مکانی که قصد دارید کسب و کار خود را ایجاد کنید اعمال می‌شود.

8. نام کسب و کار خود را ثبت کنید

پس از تکمیل نکات ذکر شده در بالا، می توانید برای ثبت نام کسب و کار خود اقدام کنید. البته، شما باید قبلاً جستجوی لازم در نام کسب و کار را انجام داده باشید تا نامی را که قبلاً استفاده شده است انتخاب نکنید.

با توجه به شرایط ثبت نام و مجوز، باید از دولت شهرداری، استانی و فدرال خود بازدید کنید تا روند را شروع کنید. شما باید با انتخاب یک استان یا منطقه از بین 10 استان کشور، کسب و کار خود را ثبت کنید.

تصمیم شما در مورد یک منطقه باید بر اساس گزینه های مالیاتی برای شرکت شما باشد، به ویژه در مورد مالیات کالا و خدمات (GST) و مالیات فروش هماهنگ (HST) که می تواند برای صاحبان مشاغل جدید کاملاً گیج کننده باشد. اگر ترکیب جمعیتی و روانشناختی قابل توجهی از کسانی دارید که به دنبال خدمات شما هستند؛ و قوانین محلی راهنمایی برای نوع کسب و کار شما.

هنگامی که نام کسب و کار خود را ثبت کردید، یک شماره تجاری، نام تجاری ثبت شده و یک حساب GST/HST برای شما صادر می شود.

لطفاً توجه داشته باشید که می توانید نام کسب و کار خود را به صورت آنلاین از طریق پورتال ثبت کسب و کار آنلاین آژانس درآمد کانادا ثبت کنید. آنها از تمام الزامات ثبت نام تجاری فدرال شما مراقبت می کنند. اگر می خواهید کسب و کار خود را در استان کبک راه اندازی و راه اندازی کنید، باید با استفاده از پورتال کسب و کار Revenue Québec ثبت نام کنید.

همچنین می توانید برای ثبت نام شماره تجاری، GST/HST، مالیات بر درآمد شرکت، حقوق و دستمزد و حساب های واردات/صادرات در پورتال آنلاین اقدام کنید.

9. منبع تامین مالی کسب و کار جدید

یکی از دلایلی که باعث می‌شود کانادا به عنوان یک مقصد برتر در کسب و کار در نظر گرفته شود، این است که موسسات مالی وجود دارند که برای کمک به تأمین مالی مشاغل جدید تأسیس شده‌اند. بنابراین، در صورت موفقیت آمیز بودن ثبت کسب و کار و به دست آوردن مدارک مورد نیاز، گام بعدی که انتظار می رود انجام دهید این است که اطمینان حاصل کنید که منابع مالی کسب و کار جدید را تامین می کنید. تنها دلیلی که باید این مرحله را نادیده بگیرید این است که از قبل سرمایه اولیه لازم را دارید.

10. درخواست و دریافت مجوز کسب و کار مورد نیاز و مجوز

لطفاً توجه داشته باشید که صدور مجوز برای مشاغل در کانادا با ثبت کسب و کار متفاوت است و این بخش صدور مجوز و استاندارد شهرداری این شهر است که فرآیند درخواست را انجام می دهد. اگر می‌خواهید برای مجوز کسب و کار درخواست دهید، باید کارت شناسایی عکس، مدرک کار، کپی ثبت نام به همراه فرم‌های کنترل سود محضری را همراه داشته باشید.

اگر در مورد نوع مجوز کسب و کار و مجوز برای درخواست مطمئن نیستید، باید به BizPaL Industry Canada مراجعه کنید. آنها ابزارهای مفیدی برای پیدا کردن مجوزها و مجوزهای فدرال، استانی/منطقه ای و شهرداری برای کسب و کار خود دارند. در واقع، BizPaL یک لیست شخصی از اسناد تجاری مورد نیاز شما برای تمام سطوح دولتی ارائه می دهد.

مجوزهای مورد نیاز برای کانادا

راه اندازی کسب و کار در کانادا تابع قوانین به ویژه قوانین دولت فدرال، استانی و شهری است. برای دانستن مجوزها و مجوزهای کسب و کار شما بسته به جایی که قصد دارید کسب و کار خود را در آن قرار دهید، باید تحقیقاتی را انجام دهید. برخی از مجوزها و مجوزهای رایج عبارتند از:

 • منطقه بندی و صدور مجوز شهرداری – شهرداری مسئول صدور مجوز برای مشاغلی مانند مشاغل وسایل نقلیه، مشاغل لوازم التحریر، مشاغل و سایر مشاغل است.
 • مجوزها، مجوزها و مقررات استانی – این معمولاً توسط بسیاری از صنایع مورد نیاز است.
 • مقررات صدور مجوز کسب و کار خرده فروشی خانه
 • مجوز عمومی و مقررات امنیتی
 • مجوز خرده فروشی تنباکو

سازمان های دولتی مسئول ثبت مشاغل و صدور مجوزها در کانادا

نهادهای مختلف صدور مجوز در کانادا وجود دارند که مشاغل و مجوزها و مجوزهایی را که ممکن است به دنبال آن باشند رسیدگی می کنند. اگر انتظار دارید مجوز کامل دریافت کنید، اینها آژانس هایی هستند که باید از آنها بازدید کنید. لیست شامل؛

 • آژانس درآمد کانادا (CRA)

CRA مسئول تخصیص شماره کسب و کار (BN) به یک تجارت یا سایر سازمان های غیرانتفاعی مانند یک موسسه خیریه است تا در امور مالیاتی مرتبط با تجارت در کانادا کمک کند. BN تضمین می کند که معاملات تجاری شما با سایر مشاغل، سازمان ها و سازمان های دولتی آسان می شود.

 • وزارت ایمنی جامعه و خدمات اصلاحی

این آژانس مسئول تنظیم صنعت امنیت خصوصی در انتاریو است. این شامل صدور مجوز برای بازرسان و آژانس‌های خصوصی، نگهبانان امنیتی و همچنین ثبت نام کارفرمایان است که مستقیماً کارکنان امنیتی داخلی را استخدام می‌کنند.

 • آژانس ارزیابی محیط زیست کانادا

این آژانس مسئول ارائه ارزیابی‌های زیست‌محیطی با کیفیت بالا است و همچنین انتظار می‌رود در دولت کانادا در این زمینه متخصص باشد.

 • آژانس بازرسی مواد غذایی کانادا

این یک آژانس مبتنی بر علم است که مسئول محافظت از مردم کانادا در برابر خطرات بهداشتی مرتبط با غذا و بیماری‌های مشترک بین انسان و دام است که قابل پیشگیری است. این آژانس در مجموعه سلامت قرار دارد و با همکاری با شرکای مربوطه در بخش خصوصی و دولتی، برای از بین بردن خطرات ایمنی مواد غذایی کار می کند.

 • اداره مالکیت معنوی کانادا

این آژانس بخشی از نوآوری، علم و توسعه اقتصادی کانادا است. آنها مسئول اداره و پردازش مالکیت معنوی (IP) در کانادا هستند.

11. ثبت نام برای مالیات کالا و خدمات / مالیات فروش هماهنگ (GST/HST)

قدم بعدی که از شما انتظار می رود این است که مطمئن شوید که برای مالیات کالا و خدمات / مالیات فروش هماهنگ (GST/HST) در استان خود ثبت نام کرده اید. اگر درآمد ناخالص کسب و کار کوچک جدید شما بیش از 30000 دلار باشد، ثبت نام برای GST/HST الزامی است. (توجه داشته باشید که این معافیت تامین کننده کوچک برای همه مشاغل اعمال نمی شود: به عنوان مثال، خدمات تاکسی و لیموزین همیشه باید برای GST/HST ثبت نام کنند.)

برای اینکه در هنگام راه اندازی کسب و کار خود در کانادا به عنوان یک کسب و کار جدید که 30000 دلار درآمد ندارد، از قانون خوب استفاده کنید، همچنان به نفع شما است که فوراً برای GST/HST ثبت نام کنید زیرا اعتبار مالیات ورودی که اساساً این است. راه شما برای بازگرداندن GST/HST که کسب و کار شما بابت خرید برای استفاده تجاری پرداخت کرده است.

اگر علاقه مند به کسب اطلاعات بیشتر در مورد GST/HST هستید، از پاسخ به سوالات رایج GST/HST و/یا کتابخانه GST/HST دیدن کنید.

12. ثبت نام برای مالیات بر فروش استانی (PST)

قدم بعدی که باید دنبال کنید تا مطمئن شوید که کسب و کار شما بر روی پایه درست شروع شده است، اطمینان از ثبت نام برای مالیات بر فروش استانی (PST). به عنوان مثال، اگر تصمیم دارید کسب و کار خود را در ساسکاچوان یا بریتیش کلمبیا یا مانیتوبا شروع کنید، ثبت نام به عنوان جمع کننده مالیات فروش استانی (PST) الزامی است.

اما، اگر تصمیم دارید کسب و کار خود را در کبک شروع کنید، باید برای مالیات فروش کبک (QST) ثبت نام کنید. لطفاً توجه داشته باشید که برخی از استان ها مالیات بر فروش خود را با مالیات کالاها و خدمات فدرال (GST) هماهنگ نکرده اند و در آن استان ها نیز باید برای جمع آوری و پرداخت مالیات استانی مناسب ثبت نام کنید.

13. بیمه تجاری مورد نیاز را خریداری کنید

قاعده تعامل تجاری در کانادا و در اکثر کشورهای جهان این است که، شما نمی توانید بدون داشتن برخی از پوشش های بیمه اولیه مورد نیاز صنعتی که می خواهید در آن فعالیت کنید، یک تجارت را راه اندازی کنید. بنابراین، مهم است که بودجه ای برای بیمه ایجاد کنید و شاید با یک کارگزار بیمه مشورت کنید تا شما را در انتخاب بهترین و مناسب ترین بیمه نامه برای کسب و کارتان راهنمایی کند.

ممکن است بخواهید برخی یا همه این پوشش های بیمه نامه را برای تجارت خود خریداری کنید. بیمه عمومی، بیمه درمانی/پزشکی، بیمه مسئولیت، غرامت کارگران، بیمه از کارافتادگی هزینه های سربار، بیمه گروهی بیمه صاحبان مشاغل و بیمه حفاظت از پرداخت.

لطفاً توجه داشته باشید که اگر قصد دارید کسب و کار خود را از خانه راه اندازی کنید، باید در مورد بیمه مشاغل خانگی و نحوه صرفه جویی در هزینه های بیمه مشاغل به طور کلی بیاموزید.

14. اجاره یا اجاره و محل دفتر ایده آل

یکی دیگر از مراحل مهمی که باید در هنگام ایجاد یک کسب و کار در کانادا دنبال کنید، انتخاب یک مکان ایده آل برای دفتر خود است. وقتی صحبت از اجاره یک دفتر در کانادا می شود، ماهیت کسب و کاری که می خواهید انجام دهید باید به عنوان راهنما باشد. علاوه بر این، شما باید مجوز و مجوز کسب و کار خود را به عنوان بخشی از سند مورد مناقصه قرار دهید، قبل از اینکه هر صاحبخانه یا مسکن هر قرارداد اجاره ای را با کسب و کار شما در کانادا امضا کند.

5 شهر برتر برای تجارت در کانادا

اگرچه کانادا به عنوان یکی از بهترین کشورها برای تجارت در آن رتبه بندی شده است، اما این بدان معنا نیست که همه شهرها در همه استان های آن برای شروع کسب و کار به اندازه کافی مناسب هستند. مشاغل مختلف در برخی مکان ها/مناطق بهتر از در برخی دیگر به دلیل قوانینی که هر منطقه و شهر را هدایت می کند. در اینجا لیستی از 5 شهر برتر و ایالت آنها برای انجام تجارت در کانادا آمده است.

 • میلتون، انتاریو
 • کلگری، آلبرتا
 • وینیپگ، منیتوبا
 • برلینگتون، انتاریو
 • ویتبی، انتاریو

15. کارکنان مورد نیاز را استخدام کنید

تنها دلیلی که باید این مرحله را نادیده بگیرید این است که می خواهید یک کسب و کار تک نفره راه اندازی کنید. اگر می خواهید کسب و کاری را در کانادا راه اندازی کنید، اجباری است که فقط کسانی را استخدام کنید که از نظر قانونی مجاز به کار در کانادا هستند، در غیر این صورت ممکن است کسب و کار شما جریمه یا تعطیل شود.

به همین دلیل است که وقتی کارمندانی را استخدام کردید، احتمالاً کسب و کار شما نیاز به ثبت نام در هیئت جبران خسارت کارگران در استان شما خواهد داشت. اگر از نحوه کارکرد این فرآیند مطمئن نیستید، می‌توانید در مورد استخدام کارمندان، استانداردهای استخدام، EI و سایر مسائل مربوط به کارمندان از مقامات مربوطه در استان خود اطلاعات بیشتری کسب کنید.

16. تبلیغات در کانادا

یک چیز مسلم است، اگر تصمیم به راه‌اندازی هر کسب‌وکاری در کانادا دارید، می‌توانید مطمئن باشید که رقبایی در انتظار رقابت با شما برای سهم بازار موجود هستند. بنابراین، اگر می‌خواهید کسب‌وکارتان به خوبی پیش برود، باید راه‌هایی را برای تبلیغ و بازاریابی محصولات یا خدمات خود ایجاد کنید.

حقیقت این است که اگر کسب و کار یا برند شما همیشه در چشم عموم باشد، آنها وسوسه خواهند شد که از شما خرید کنند. شما می توانید از رسانه های چاپی و الکترونیکی برای تبلیغ و تبلیغ کسب و کار خود استفاده کنید، اما باید اطمینان حاصل کنید که با دولت کشور خود مشورت کنید تا قوانین و مقررات حاکم بر نوع کسب و کاری را که در حال فعالیت هستید بدانید.

حقایق و ارقام کانادا که شما را به عنوان یک سرمایه گذار/کارآفرین جالب می کند

کانادا دارای سیستم مالی قوی و باثبات، مالیات شرکتی پایین و یکی از بالاترین استانداردهای زندگی در جهان است. یکی از عوامل جذاب در مورد کانادا، ارتباطات برجسته آن با بازارهای برتر در سراسر جهان مانند ایالات متحده است، جایی که تنها در آمریکای شمالی به تقریبا 500 میلیون مصرف کننده دسترسی دارد.

 • بزرگترین شهرهای کانادا به عنوان یک جبهه متحد عمل می کنند تا شرکت های بین المللی بهترین استراتژی ها را برای گسترش تجارت خود داشته باشند.
 • مزیت دیگر کانادا زیرساخت های حمل و نقل خوب آن است که برای جابجایی کالا مناسب است، به خصوص زمانی که مربوط به تجارت بین المللی باشد.
 • بین سال‌های 2008 و 2012، کانادا میانگین نرخ رشد تولید ناخالص داخلی واقعی 1.2 درصد را داشت.
 • کانادا کمترین نسبت بدهی خالص به تولید ناخالص داخلی را دارد.
 • طبق گزارش مجمع جهانی اقتصاد در سال 2013، سیستم بانکی کانادا سالم ترین سیستم بانکی در کل جهان بود.
 • طبق گزارش واحد اطلاعات اقتصادی، کانادا بهترین کشور در بین G-7 برای راه اندازی کسب و کار بین سال های 2014 تا 2018 است.
 • کسب و کارها در کانادا به دلیل قرارداد تجارت آزاد آمریکای شمالی، نفوذ نفتا، به راحتی به یکی از بزرگترین بازارهای مصرفی در جهان دسترسی دارند.
 • بر اساس نظرسنجی، کانادا در بین 132 کشور در بین 10 کشور برتر کیفیت زندگی قرار دارد.

هر سرمایه‌گذاری که به دنبال سرمایه‌گذاری در کانادا است باید مطمئن باشد که کانادا کشوری پویا و مرفه است، جایی که سرمایه‌گذاری می‌تواند فرصتی برای سرمایه‌گذاران برای بازی در صحنه جهانی فراهم کند. مشوق های مختلفی وجود دارد که سرمایه گذاران را به کانادا جذب می کند و آنها عبارتند از:

 • رکورد رشد قوی
 • محیط تجاری دلپذیر
 • نیروی کار با تحصیلات عالی
 • دسترسی بی نظیر به بازار
 • هزینه های مالیاتی پایین کسب و کار
 • ثبات اقتصادی
 • محیط تحقیق و توسعه رقابتی

تهدیدها و چالش های کانادا

هر کشوری هر چقدر هم که ثبات داشته باشد، دارای محیط‌های تجاری ناپایدار است که ممکن است ناشی از عوامل متعددی باشد و در نتیجه چالش‌ها و تهدیدهایی را برای کسب‌وکارهای فعال در کشور ایجاد کند. هنگام انجام تجارت در کانادا، در اینجا برخی از تهدیدها و چالش هایی که ممکن است با آنها روبرو شوید آورده شده است.

 • بی ثباتی ژئوپلیتیکی
 • محیط سیاسی
 • سقوط قیمت کالاها
 • افزایش نرخ بهره
 • بارهای بدهی
 • بی ثباتی جهانی و تروریسم
 • افزایش قیمت نفت
 • چندفرهنگی

لیست 10 برند معروف خارجی که در کانادا تجارت می کنند

برندهای ذکر شده در زیر طی سال‌ها ثابت کرده‌اند که در زمینه‌های مختلف تلاش خود مهارت دارند. این فهرست همچنین نشان می‌دهد که محیط پایدار برای کسب‌وکارها در کانادا تضمین کرده است که کسب‌وکارها با مشاغل محلی رقابت می‌کنند و به خوبی شناخته می‌شوند.

 • گوگل
 • سیب
 • مایکروسافت
 • فیس بوک
 • یوتیوب
 • ویزا
 • وال مارت
 • آمازون
 • سامسونگ
 • هاینز

لیست 10 کارآفرین بومی شناخته شده در کانادا

این واقعیت که برندهای خارجی در کانادا بسیار خوب عمل می کنند به این معنی نیست که کارآفرینان بومی نیز وجود ندارند که نشان خود را بگذارند. اگرچه کانادا به طور سنتی به دلیل کارآفرینی موفق شناخته نشده است، اما این کارآفرینان بومی از صفر شروع کرده اند و در کانادا به خوبی شناخته شده اند.

لیست زیر کارآفرینان بومی هستند که در کانادا تجارت می کنند.

 • مایک لازاریدیس – تحقیق در حرکت (RIM)
 • جان مولسون – آبجوسازی مولسون
 • هریسون و والاس مک کین – مک کین فودز لیمیتد
 • ساموئل برونفمن – شرکت تقطیر محدود
 • Joseph-Armand Bombardier – Bombardier Limited
 • شانون راجرز – Global Relay Communication Inc.
 • جانت استیمپسون – شرکت طراحی کاخ سفید
 • آلیسون گرافتون – Rockwood Custom Homes Inc
 • تونیا جهشان – Steeped Tea Inc
 • آندریا شاو – شرکت بیست تن

لیست 10 برند محبوب تجاری بومی

هر کشوری صرف نظر از اینکه چقدر از نظر اقتصادی ناپایدار باشد، دارای مشاغل بومی محبوبی است که مردم با آن‌ها آشنا می‌شوند، بسیار کمتر کشور باثباتی مانند کانادا، که به اندازه کافی برندهای بومی و محبوب مردم را دارد و مردم به داشتن آن افتخار می‌کنند. ریشه های کانادایی برخی از این برندهای بومی مرزهای کشور را در سواحل کشورهای دیگر فراتر گذاشته اند. در اینجا 10 کسب و کار بومی محبوب در کانادا آورده شده است.

 • تیم هورتونز
 • مترو
 • بانک تی دی
 • رونا
 • مک کین
 • تایر کانادایی
 • بمب افکن
 • خریداران دارو مارت
 • وست جت
 • گروه ژان کوتو

نکاتی برای راه اندازی کسب و کار در کانادا

بعد از اینکه مطمئن شدید که چگونه به عنوان یک خارجی یک کسب و کار در کانادا راه اندازی کنید، باید این چند نکته مفید را برای اطمینان از دستیابی به موفقیت تجاری در کشور در نظر بگیرید.

 1. فرهنگ را در آغوش بگیرید

هنگام راه اندازی یک کسب و کار در یک کشور جدید، باید تا آنجا که می توانید در مورد فرهنگ کشور یاد بگیرید. توجه داشته باشید که برای بازاریابی موفقیت آمیز کسب و کار خود، باید مشتریان بالقوه خود را بشناسید و رفتار خرید آنها را درک کنید. شما می توانید این کار را با درگیر شدن در گروه های محلی، داوطلب شدن، یا عضویت در یک سازمان تجاری که پلت فرمی برای برقراری ارتباط با صاحبان کسب و کار دیگر به شما ارائه می دهد، انجام دهید.

 1. از نظر مالی آماده باشید

همراه با دریافت ویزا و سایر مجوزهای لازم، ممکن است از شما خواسته شود که ثابت کنید که از نظر مالی برای راه اندازی یک تجارت در کانادا آمادگی دارید. این به سادگی مستلزم داشتن بودجه کافی برای پوشش هزینه‌های شما در حالی است که منتظر کسب سود هستید و این ممکن است مدتی طول بکشد. همچنین توصیه می شود که بودجه کافی برای پوشش هزینه های خود در شش ماه اول داشته باشید.

 1. امتیاز اعتباری خود را بسازید

توجه به این نکته ضروری است که یک امتیاز اعتباری خوب برای مشاغلی که در کانادا فعالیت می کنند بسیار مهم است زیرا بانک ها هنگام تصمیم گیری در مورد تایید یا عدم تایید وام برای شما امتیاز شما را بررسی می کنند. به گفته کارشناسان، یکی از راحت‌ترین راه‌ها برای دریافت امتیاز اعتباری، ثبت نام در کارت اعتباری کانادا و استفاده از آن برای خرید است. با این حال، مطمئن شوید که موجودی خود را هر ماه پرداخت می کنید، و در عرض شش ماه باید یک امتیاز اعتباری قابل قبول داشته باشید.

 1. یک مربی بگیرید

توجه داشته باشید که یک مربی یا مربی خوب کسب و کار مطمئناً برای هر کارآفرینی، به ویژه یک خارجی که به طور پیوسته به راهنمایی از شخصی با تجربه محلی نیاز دارد، دارایی خواهد بود. بدون شک، سازمان‌ها و گروه‌های متعددی در کانادا وجود دارند که می‌توانند در یافتن یک مربی کمک کنند.

نتیجه

کانادا پر از فرصت است! هیچ کسب و کار «خوب» خاصی برای شروع در کانادا به عنوان یک خارجی وجود ندارد، به خصوص که هر نوع کسب و کاری می تواند موفق شود. توجه داشته باشید که فرآیند شروع کسب و کار شما بسته به اینکه آیا در حال مهاجرت به کانادا ، گسترش کسب و کار خود در کانادا، یا ایجاد کسب و کار خود در آنجا در حالی که غیر مقیم هستید، متفاوت خواهد بود.

اگرچه فرآیندها می توانند کاملاً چالش برانگیز و پیچیده باشند، اما واقعاً دشوار نیست. تا زمانی که نوع کسب‌وکاری را که قصد راه‌اندازی آن را دارید و نحوه راه‌اندازی آن را می‌دانید، هر چیز دیگری را می‌توان در جای خود قرار داد.

 

5/5 - (1 امتیاز)