متا هولوگرام برای نمایش سه بعدی 

Nano Meta Hologram

شرکت B با ارائه یک طرح نوآورانه برای دریافت ویزای استارتاپ کانادا به تیم مراجعه نمود. این شرکت قصد دارد که از طریق بیزینس پلن مهاجرت به کانادا با شرکت ویزای استارتاپ Startup.

بیزینس پلن مد نظر در حوزه تولید متا هولوگرام نامرئی برای نمایش سه بعدی با کاربری تجاری است.

هولوگرام متا نانو سه بعدی - بیزینس پلن تولید متا هولوگرام

بیزینس پلن تولید متا هولوگرام

بیزینس پلن تولید نانو متا هولوگرام

امروزه از تکنیک های هولوگرافی برای پردازش، ذخیره سازی و نمایش تصویر استفاده می شود. نمایشگر هولوگرافیک نمایشگری است که از نور منسجمی خارج شده از کریستالهای نانو برای ایجاد یک تصویر سه بعدی (3 بعدی) در فضا استفاده می کند. نمایشگرهای هولوگرافیک واقعی تصاویری را ایجاد می‌کنند که با شش نشانه عمق مطابقت دارند که به وسیله آن‌ها نماهای سه بعدی را در دنیای واقعی تشخیص می‌دهیم :

  1. نگاه: اجسام دورتر کوچکتر به نظر می رسند.
  2. انسداد: یک جسم نزدیکتر ممکن است اشیاء دور را مبهم کند.
  3. دید استریوسکوپی: دو زاویه دید متفاوت به یک نقطه مشترک، دید متفاوتی از نقطه دارند.
  4. اختلاف منظر حرکت: با حرکت دیدگاه تغییر می کند.
  5. همگرایی: در مشاهده اشیاء نزدیک‌تر، چشم انسان، دو نقطه تلاقی می‌کنند.
  6. محل اقامت: لنزها بسته به فاصله یک شی در تصویر، فوکوس را تغییر می دهند.

فن آوری نانو در هولگرام

فناوری نانو در هر زمینه ای در حال ورود است. با چیدمان دقیق بلوک‌های نانو برای نمایش پیکسل‌ها میتوان نور مرئی ورودی را به روشی درست برای ایجاد یک هولوگرام رنگی، معروف به «متا هولوگرام» بوجود آورد. این تکنیک جدید است. هولوگرام های رنگی تعریفی که برای انواع مختلف نمایشگرهای هولوگرافی سه بعدی رنگی و لنزهای مسطح آکروماتیک کاربرد دارند.

هولوگرام ها می توانند ویژگی های عملکردی منحصر به فرد و اغلب خارق العاده ای داشته باشند. META هولوگرام ها را به عنوان عناصر نوری ویژه طراحی و تولید می کند که نه تنها می توانند جایگزین لنزها و آینه های سنتی شوند، بلکه می توانند عملکردهای نوری را ارائه دهند که دستیابی به آنها با اپتیک های معمولی بسیار دشوار است.

سطوحی که توسط ساختارهای پلاسمونیک فوق نازک پوشیده شده اند ، قادر به کنترل کامل فاز نور هستند، که نشان دهنده یک الگوی جدید برای طراحی عناصر نوری نوآورانه مانند لنزهای تخت فوق نازک است. پیکسلهای روی صفحه جدید متا ،از سه نانو بلاک سیلیکونی ساخته شده اند که ابعاد دقیق این نانوبلاکها با طول موجهای سه رنگ قرمز،سبز وآبی برابراست.

بیزینس پلن تولید متا هولوگرام Nano Meta Hologram کانادا

5/5 - (1 امتیاز)

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *