طرح توجیهی هوش مصنوعی  AI برای کشف دارو – استرالیا

شرکت AM با استفاده از هوش مصنوعی در همکاری با شرکت NK بر کشف داروهایی برای درمانهای گوناگون مانند فیبروز ریوی ایدیوپاتیک و بیماری مزمن کلیه. این شرکت قرار است با داشتن طرح توجیهی (بیزینس پلن Business Plan) حدود 650 هزار دلار سرمایه جذب نماید.

این شرکت یک رویکرد اساسا منحصر به فرد برای کشف دارو از طریق هوش مصنوعی دارد. با این باور شروع می شود که تمام اطلاعات زیست پزشکی ارزشمند هستند، بنابراین تمام مجموعه داده های مربوطه را از روش های متعدد و متنوع تجزیه و تحلیل می کند. پلت فرم تحقیق و توسعه محاسباتی از داده ها تا کشف و توسعه بالینی را در بر می گیرد و این شرکت را قادر می سازد تا اسرار بیماری های انسانی را بهتر درک و احتمال کشف یک داروی موفق را افزایش میدهد.

فناوری عمیق و تخصص علمی را در یک فرهنگ کاری گرد هم می آوریم که نوآوری مستمر را ترویج می کند و ایده ها را قادر می سازد سریعتر پیشرفت کنند.

ابزارهای هوش مصنوعی (AI) کاربرد فزاینده ای در کشف دارو پیدا می کنند که از هر مرحله از چرخه طراحی-ساخت-تست-تحلیل (DMTA) پشتیبانی می کند. تمرکز اصلی این فصل، کاربرد در تولید مولکولی با کمک شبکه‌های عصبی عمیق (DNN) است.

کاربردهای مختلف هوش مصنوعی در کشف دارو بسیار متعدد است. نقش هوش مصنوعی (AI) در کشف دارو هوش مصنوعی می تواند به طور موثر در بخش های مختلف کشف دارو، از جمله طراحی دارو، سنتز شیمیایی، غربالگری دارو، پلی فارماکولوژی و استفاده مجدد از دارو استفاده شود.

طرح توجیهی هوش مصنوعی برای کشف دارو - استرالیا

هوش مصنوعی در بازار کشف مواد مخدر 11.9 میلیارد دلار تا سال 2030

بر اساس آخرین تجزیه و تحلیل انجام شده توسط Precedence Research، پیش بینی می شود که هوش مصنوعی در اندازه بازار کشف دارو تا پایان سال 2030 با CAGR ثابت 29.62٪ در دوره پیش بینی شده 2022 تا 2030 به 11.9 میلیارد دلار برسد. افزایش محدودیت هزینه خدمات پزشکی و پیشرفت در چارچوب مراقبت های پزشکی، محرک های قابل توجهی برای گسترش بازار خواهد بود.

هوش مصنوعی جهانی (AI) در اندازه بازار کشف دارو در سال 2021 1153.6 میلیون دلار ارزش گذاری شد.

تشخیص الگو در کشف دارو

با وجود این برنامه های امیدوارکننده ، بسیاری از دانشمندان از قابلیت های هوش مصنوعی بی خبر هستند. نظرسنجی منتشر شده در ماه فوریه توسط Benchsci ، استارتاپی در تورنتو ، کانادا ، که یک ابزار یادگیری ماشین را برای دانشمندان در جستجوی آنتی بادی ها فراهم می کند ، نشان داد که 41 ٪ از 330 محقق دارو که شرکت کرده اند با استفاده از کاربردهای AI ناآشنا بودند.

رهبران این حوزه فکر می کنند که محققان باید در اسرع وقت این دانش را کسب کنند.

هوش مصنوعی به درک کامل زیست شناسی انسان منجر می شود و وسیله ای برای رسیدگی کامل به بیماری های انسانی به ما می دهد. Wuxi NextCode در سال 2015 پس از شرکت کشف دارو Wuxi Apptec در شانگهای ، چین ، NextCode Health ، یک اسپین آف از شرکت ایسلندی را رمزگشایی ژنتیک تشکیل داد. نحوه تولید مواد مخدر و ارزیابی آنها در آزمایشات بالینی ، همه به تشخیص الگوی بسیار پیشرفته تبدیل می شوند.

در ماه مه سال 2017 ، گروهی از جمله محققان دانشگاه ییل در نیو هاون ، کانکتیکات ، نقش خانواده ای از پروتئین ها به نام فاکتورهای رشد فیبروبلاست (FGFS) را در رشد عروق خون نشان دادند. این فرایند برای رشد تومور و بیماری قلبی عروقی مهم است. Wuxi Nextcode از AI به عنوان بخشی از رویکرد خود در طبقه بندی ژن ها با توجه به نقش های خود و سایر ویژگی ها استفاده می کند تا به دنبال اتصالات بین تغییرات توالی RNA ، سطح بیان ، عملکرد مولکولی و موقعیت ژن باشد. با استفاده از این رویکرد ، تیم Chittenden کشف کرد که FGF ها از طریق کنترل متابولیسم گلوکز تأثیر خود را اعمال می کنند.

طرح توجیهی هوش مصنوعی  AI برای کشف دارو – استرالیا

5/5 - (1 امتیاز)

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *