برای  تولید گونه های جدید دارو -سیدنی

همکاری شرکت‌های AM و NK در حوزه هوش مصنوعی و کشف دارو

شرکت AM در همکاری با شرکت NK، از هوش مصنوعی برای کشف داروهای جدید به منظور درمان بیماری‌های متنوعی مانند فیبروز ریوی ایدیوپاتیک و بیماری‌های مزمن کلیوی استفاده می‌کند.

جذب سرمایه

شرکت قصد دارد با ارائه یک طرح توجیهی کسب‌وکار (بیزینس پلن)، حدود 650 هزار دلار سرمایه جذب کند.

رویکرد منحصر به فرد

این شرکت رویکردی کاملاً منحصر به فرد در کشف دارو از طریق هوش مصنوعی دارد، باور دارد که تمام اطلاعات زیست پزشکی ارزشمند هستند و بنابراین، کلیه داده‌های مربوطه را از طریق روش‌های متنوع تجزیه و تحلیل می‌کند.

پلت‌فرم تحقیق و توسعه

پلت‌فرم تحقیق و توسعه محاسباتی شرکت، فرآیند کشف و توسعه داروها را از داده‌ها تا مرحله بالینی پوشش می‌دهد، این امر به شرکت امکان می‌دهد تا اسرار بیماری‌های انسانی را بهتر درک کند و شانس کشف داروهای موفقیت‌آمیز را افزایش دهد.

فرهنگ نوآوری

شرکت فناوری پیشرفته و تخصص علمی را در یک فرهنگ کاری متمرکز می‌کند که نوآوری مستمر را ترویج می‌دهد و به ایده‌ها اجازه می‌دهد تا سریعتر پیشرفت کنند.

کاربرد AI در کشف دارو

ابزارهای هوش مصنوعی در کشف دارو به طور فزاینده‌ای استفاده می‌شوند و از هر مرحله چرخه طراحی-ساخت-تست-تحلیل (DMTA) پشتیبانی می‌کنند، با تمرکز اصلی بر تولید مولکولی به کمک شبکه‌های عصبی عمیق.

تنوع کاربردهای AI در کشف دارو

هوش مصنوعی در زمینه‌های مختلفی در کشف دارو به کار گرفته می‌شود.

نقش هوش مصنوعی در کشف دارو

هوش مصنوعی می‌تواند در بخش‌های متعددی از فرآیند کشف دارو مانند طراحی دارو، سنتز شیمیایی، غربالگری دارو، پلی فارماکولوژی و استفاده مجدد از دارو به طور موثر به کار گرفته شود.

طرح توجیهی هوش مصنوعی برای کشف دارو - استرالیا

هوش مصنوعی در بازار کشف مواد مخدر 11.9 میلیارد دلار تا سال 2030

بر اساس آخرین تجزیه و تحلیل انجام شده توسط Precedence Research، پیش بینی می شود که هوش مصنوعی در اندازه بازار کشف دارو تا پایان سال 2030 با CAGR ثابت 29.62٪ در دوره پیش بینی شده 2022 تا 2030 به 11.9 میلیارد دلار برسد. افزایش محدودیت هزینه خدمات پزشکی و پیشرفت در چارچوب مراقبت های پزشکی، محرک های قابل توجهی برای گسترش بازار خواهد بود.

هوش مصنوعی جهانی (AI) در اندازه بازار کشف دارو در سال 2021 1153.6 میلیون دلار ارزش گذاری شد.

تشخیص الگو در کشف دارو

با وجود این برنامه های امیدوارکننده ، بسیاری از دانشمندان از قابلیت های هوش مصنوعی بی خبر هستند. نظرسنجی منتشر شده در ماه فوریه توسط Benchsci ، ی در تورنتو ، ، که یک ابزار یادگیری ماشین را برای دانشمندان در جستجوی آنتی بادی ها فراهم می کند ، نشان داد که 41 ٪ از 330 محقق دارو که شرکت کرده اند با استفاده از کاربردهای AI ناآشنا بودند.

رهبران این حوزه فکر می کنند که محققان باید در اسرع وقت این دانش را کسب کنند.

هوش مصنوعی به درک کامل زیست شناسی انسان منجر می شود و وسیله ای برای رسیدگی کامل به بیماری های انسانی به ما می دهد.

Wuxi NextCode در سال 2015 پس از شرکت کشف دارو Wuxi Apptec در شانگهای ، چین ، NextCode Health ، یک اسپین آف از شرکت ایسلندی را رمزگشایی ژنتیک تشکیل داد. نحوه تولید مواد مخدر و ارزیابی آنها در آزمایشات بالینی ، همه به تشخیص الگوی بسیار پیشرفته تبدیل می شوند.

در ماه مه سال 2017 ، گروهی از جمله محققان دانشگاه ییل در نیو هاون ، کانکتیکات ، نقش خانواده ای از پروتئین ها به نام فاکتورهای رشد فیبروبلاست (FGFS) را در رشد عروق خون نشان دادند.

این فرایند برای رشد تومور و بیماری قلبی عروقی مهم است. Wuxi Nextcode از AI به عنوان بخشی از رویکرد خود در طبقه بندی ژن ها با توجه به نقش های خود و سایر ویژگی ها استفاده می کند تا به دنبال اتصالات بین تغییرات توالی RNA ، سطح بیان ، عملکرد مولکولی و موقعیت ژن باشد. با استفاده از این رویکرد ، تیم Chittenden کشف کرد که FGF ها از طریق کنترل متابولیسم گلوکز تأثیر خود را اعمال می کنند.

طرح توجیهی نرم افزار هوش مصنوعی  AI برای کشف دارو – کشور استرالیا

5/5 - (1 امتیاز)

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *